Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
sirbobson

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sirbobson »

Brawo super kleisz, bede kibicował i gorąco czekam na zakończenie...
Mam pytanie: jaki masz apartat ?
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

sirbobson: z tego co widze to robi zdjecia Olympusem C760UZ
Awatar użytkownika
Stocznia K&K
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 12 2006, 18:16
Lokalizacja: Z mazurskiej krainy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stocznia K&K »

Miałem ochotę go zacząć, ale się rozmyśliłem. Ostatnio napisałem do wydawnictwa A. Haliński, czy będzie dodruk HMS HOOD. Oczywiście z poprawkami. Dostałem odpowiedź twierdzącą, ale nie wiedzą jeszcze kiedy. Oczekuję HOOD-a niecierpliwie.
Awatar użytkownika
Vercyn
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 19 2006, 20:26
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vercyn »

Potwierdzam . HOOD będzie .
Awatar użytkownika
Stocznia K&K
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 12 2006, 18:16
Lokalizacja: Z mazurskiej krainy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stocznia K&K »

Hej, Kapek co to za tak długa przerwa? Od dwóch tygodni się nie odzywałeś ze swoim modelem. Czyżby skończył w kominku......?
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam wszystkich zainteresowanych po dłuższej nieobecności. Proszę teraz uzbroić się w cierpliwość i przed oceną mojej pracy przeczytać wpierw cały mój wpis. Zapraszam do lektury:

Otóż miło mi zakomunikować, iż wieża główna jak i nadbudówka hangarową zostały ukończone w 100%. Na wieży głównej brakuje masztu i olinowania, natomiast na nadbudówce hangarowej brakuje działek przeciwlotniczych. Poza tym wszystkie szczegóły, takie jak dalmierze, reflektory, lornety zostały wykonane. A ponieważ przyjąłem ostatnio trochę inny sposób klejenia, więc wykonuję od razu wszystkie detale całkowicie.Tz. nie wykonywałem dwóch dalmierzy tylko do razu cztery.Dwa z nich spoczęły w pudełku. Niestety musiałem sobie pozwolić na uproszczenia (dość duże) przy wykonywaniu detali. Oto ich lista:

- Dalmierze pom pomów (4 sztuki) - brak jednej ściany a w efekcie brak jednego z jakby siedzisk dla operatorów.
- Reflektory duże (6 sztuk) - dwie części sklejone razem (to na czym opiera się reflektor) zamiast zaproponowanej przez autora ramki.
- Reflektory średnie (4 sztuki) - brak uproszczeń.
- Reflektory małe (6 sztuk) - brak drucika podtrzymującego. Przyklejone bezpośrednio do podstaw.
- Dalmierz główny na wieży dowodzenia - nie zrobiłem go obrotowego, boczne "uszy" dalmierza przyklejone do ścian a nie osadzone na drutach.
- Dalmierz główny na rufowej nadbudówce - brak uproszczeń.
- Dalmierze artylerii głównej (4 sztuki) - brak schodków.
- Lornety (12 sztuk) brak drucika podtrzymującego lub paska kartonu który miał służyć do tego, aby sama lorneta była wyżej od podstawy.
- Pęki drutów (to z boku nadbudówki, 6 sztuk) - zrobiłem je z grubszego drutu i zredukowałem przez to ilość drucików na jeden pęk, 6 drucików zamiast 19.
- Takie dwa szczegóły na wieży dowodzenia (z dwóch stron na trzecim pokładzie) - brak uproszczeń.

Jeśli dotrwaliście do tego miejsca to serdecznie gratuluję. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że niektóre z części są kosmicznie małe (jakoś zapomniałem o jednogroszówce). Obecnie rozpocząłem pracę nad trzecią nadbudówką.Zdjęcia wkrótce.

No a teraz zapraszam do fotek. Z góry przepraszam jeśli są ruszone, ponieważ nie miałem statywu.

Nadbudówka główna:

Obrazek

Obrazek

Szczegóły tejże nadbudówki (m. in. zbliżenia na dalmierze):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nadbudówka hangarowa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbliżenie na stanowisko reflektorów na rufowej nadbudówce (doklejone do komina):

Obrazek

Oraz tak jak pisałem wyżej zdjęcie detali które zostały wykonane i odłożone:

Obrazek
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
Stocznia K&K
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 12 2006, 18:16
Lokalizacja: Z mazurskiej krainy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stocznia K&K »

Detale fajnie wykonane podobnie jak całość. Chwalę twoją pracę. A pom-pomy to będziesz kombinował ręcznie czy zamówisz fototrawione?
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Sugerował bym by zdjęcia były trochę większych rozmiarów. Chociaż 300-400 dpi.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam wszystkich serdecznie.

Od ostatniego wpisu znowuż minął ponad miesiąc. Bardzo więc przepraszam za tak duże przestoje w relacjonowaniu, ale czas także nie pozwala na zrobienie zbyt wiele w modelu. Obecnie powstała nadbudówka rufowa. Jest ona w pełni doposażona. Brakuje (jak zawsze) m.in. dźwigów do wodnosamolotów, łodzi ratunkowych, masztu rufowego oraz trzech małych pudełeczek na jednej ze ścian (widoczne białe pola na zdjęciu). Problemów ze spasowaniem poszczególnych elementów nie miałem. Jedynie podczas wycinania ścian okalających nadbudówkę zbyt bardzo jedną z nich przyciąłem i powstała szpara którą zakleiłem "zapasem" koloru (w tym modelu część arkuszy jest obustronnie drukowana). W zdjęciach skupiłem się bardziej na pokazaniu powoli wyłaniającej się, ogólnej sylwetki pancernika.

Pozdrawiam. Do następnego razu.

PS. A teraz zdjęcia:

Nadbudówka rufowa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczegóły nadbudówki rufowej:

Obrazek

Obrazek

Spasowane na sucho nadbudówki z kadłubem okrętu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

Witam. Czy miałeś jakieś problemy przy połączeniu części: komin-podstawy pompomów-nadbudówka na reflektory?
Trzy palce wody pod kilem.
ODPOWIEDZ