Nasze forum, a zasady pisowni polskiej.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
JAMA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JAMA »

Panie Kierownik.
Jeśli chodzi o pana wypowiedź, że forum jest do tego aby dyskutować i tu się zgadzam
To dlaczego usunieto wpisy w watku o Rudym?
Czy nie jest to pokaz ignorancji wobec forumowiczów którzy coś napisali?
Jeśli ktoś z moderatorów zstwierdził, że dyskusja poszła w innym kierunku to trzeba było przenieść wątek do innego działu a nie usuwać.
Moim zdaniem świadczy to o kulturze osoby która to zrobiła

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
admin
Posty: 306
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Awatar użytkownika
Stachu B.
Posty: 105
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 13:52
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stachu B. »

Witam!
Akcję jak najbardziej popieram - jak post jest nieczytelny, to wypada upomnieć autora.

Tylko że zauważyłem taki mały problem - tak się opowiadacie za poprawną polszczyzną, a w temacie jest błąd - nie powinno być przecinka... Nie dalej, jak rok temu, u mnie w szkole na lekcji polskiego padło pytanie o przecinek w takich wyrażeniach.

Pozdrawiam, Stachu
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Kolejne forum, kolejna dyskusja za duzo nie wnoszaca oprocz "bardzo nie lubie jak ktos robi bledy" albo "mi to jest wszystkojedno czy ktos robi bledy czy nie". Jezeli Adminowie postanowili wprowadzić coś takiego, ku obronie naszego pieknego jezyka, niech to wprowadza bez toczenia jakiejs wiekszej dysputy. To jest moje zdanie w tej sprawie.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

valpurgius pisze:...a po prostu "tylko" robia bledy- mozna wtedy zrozumiec o co chodzi, tylko najwyzej bedzie napisane "kułko" zamiast "kółko". Jestem za tym, zeby taki post poprawiac, ale nie gromic od razu autora...
Jezeli zadalbys sobie trud, to przekonalbys sie, ze nie wytykam nikomu bledow. Tym bardziej, ze sam je tez robie.
To, co zawsze mnie draznilo, to wypowiedzi bez sensu, nie na temat lub po prostu glupie. Jezeli dolozyc do tego niedbalosc w pisowni, to jest juz kompletny dramat.
Powtorze jeszcze raz. To w jaki sposob sie wypowiadasz, swiadczy o tym jak bardzo szanujesz swojego wspolrozmowce.
To tyle tytulem tlumaczenia sie z udzialu we wczorajszej zadymie. Jestem szczerze rozczarowany faktem, ze zostalem za to zaatakowany przez kilka osob. Daje mi sporo do myslenia na temat tego, w jakim kierunku rozwija sie nasze forum.
Domyslam sie, ze jezeli odejdzie stad kolejnych kilka osob zdegustowanych tematami takimi jak: 'model T-34 jest do bani, bo to zrobil p. Mistewicz, a ja go nie lubie'. To pewnie nawet nikt nie zauwazy a ci, ktorzy bronia ludzi wypisujacych takie bzdury pewnie nawet sie uciesza, ze bedziej jeszcze mniej interesujacych modeli do ogladania.
Awatar użytkownika
valpurgius
Posty: 90
Rejestracja: pn lut 21 2005, 16:08
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: valpurgius »

Marcintosh- nie mialem zamiaru Cie atakowac. Po prostu chcialem wziac w obrone niektorych robiacych bledy. Jesli chodzi o poziom dyskusji w ogole- no coz, roznie bywa, osobiscie staram sie nie szukac dziury w calym, tym bardziej, ze karton nie jest "moim" tworzywem i nie znam sie na takich modelach (niektorzy widocznie jednak lubia ponarzekac). Temat watku mowi jednak wyraznie o pisowni polskiej, a nie o poziomie merytorycznym niektorych dyskusji, co moze byc zrodlem nieporozumien :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

To dla tego, ze temat zostal wydzielony z watku o T-34, w ktorym to wywiazala sie niezla awantura. Czesc wpisow zostala usunieta, a reszta przeniesiona tutaj.
Tak sobie dzisiaj pomyslalem ogladajac polski kanal muzyczny, na ktorym 24/7 leci tzw. polski hi-hop, ze to nic dziwnego, ze juz nikt nie stara sie mowic z sensem :)
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3280
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Opcja "pisownia" bardzo fajna jest, tylko że opcja "dodaj do słownika" jest bardzo niebezpieczna. Właśnie dla testu wpisałem "ktury", wyraz podświetlił się na czerwono i pojawiła się możliwość dodania go do słownika. Nie dodałem go oczywiście bo następnym razem "ktury" będzie już OK jak rozumiem. Wydaje mi się, że trzeba tę opcję zablokować.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
admin
Posty: 306
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Tempest, pisałem już, że każde słowo zanim dostanie się do oficjalnego słownika, musi zostać zatwierdzone przeze mnie. Ja to konsultuje z prof. Miodkiem ;)
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

To on też skleja..?! :cool:

Pozdrawiam,
Maciej
ODPOWIEDZ