*[Relacja/Samolot] Komet - Orlik 6/2005

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

A coście się tak na tego traktora uparli?? na co mnie toto? A postawić sie go już nie da ani na tych bąblach dmuchanych, ani na tym hydraulicznym, bo zrobiłem otwarte klapy :bebe:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Kronos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kronos »

Serwus!
Modelik bardzo sympatyczny, ciekawe malowanie. Bardzo spodobał mi się sposób wykonania slotów, wyglądają doskonale. Przyczepię się jednak do kołpaczka od śmigiełka prądnicy, myślę że ładniej wyglądał by wytłoczony metodą Swingera i odpowiednio pomalowany tudzież wykonany z jakiegoś innego materiału. Aha, jeszcze jedno pytanie, mianowicie jak jest wykonana szybka pancerna? Czy jest to jeden kawałek przezroczystego materiału (chociaż wątpię) czy dwie cienkie szybki?

Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Tak więc odebrałem w końcu z serwisu moja spawarkę i mogłem w końcu się wziąść do roboty... Przerwa w relacji wynikała z tego że podli marsjanie, po sławetnej kradzieży czołgu, postanowili przytulić sie do tego czerwonego, pewnie uznali to za nowy rodzaj traktora do wykopek bulwów. Tym razem jednak szpetnie sie nacieli, bo po wezwaniu na pomoc WIELKIEGO BORSUKA, a także zastosowaniu BRONY ATOMOWEJ Mk. 3654 produkcji radzieckiej, udało mi się odeprzeć trzydniową inwazje morderców na spadochronach... :haha:
No a teraz do rzeczy:
Kronosie model jest w zasadzie w standardzie, więc malowanie tego, czy zastępowanie innym materiałem odpada. Co do części z modelu to była ona ciekawie rozwiązana. W środku jest rdzeń zwijany z cienkiego papieru zakończony....tym co widzisz, wszystko na cieniasie jako jedna część, tłoczenie więc tego elementu też było niemożliwe. Ale nie wiem co chcesz od tego maleństwa, ma kształt taki jaki miało mieć, a listki o dziwo zeszły się idealnie nawet nie ma dziury na czubku, jak zazwyczaj.
No dobra dość gadania, tu elementy płozy:
Obrazek
Obrazek
i wsponiane śmigiełko
Obrazek
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Kronos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kronos »

Ostatnia fotka rozwiała nieco moje wątpliwości. A czepiam się nie wykonania (któremu nic nie brakuje i jest na wysokim poziomie), tylko uważam, że karton niezbyt się nadaje na kształty tego rodzaju. Ale jak w standardzie to w standardzie :) .

Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Ostatnio sie napisałem to teraz mi się nie chce, z resztą i tak nikt tego nie czyta :haha: dobrze że to juz koniec i będzie po relacji.
Płoza:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 17 2006, 13:10 przez Szydercza Gała, łącznie zmieniany 1 raz.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Oj nieprawda drogi przyjacielu , że nikt nie czyta tego co piszesz. Ja wiem, że UFOKI atakują, bo mi też chcieli kadłub czołga podprowadzić, bo UFOKI to się głównie w czołgach lubują.

A kiedy mówiłeś, że męczysz się z płozą myślałem, że to jest jakiś większy i bardziej skomplikowany element, niż ten czarny glut :haha:
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No i koniec zbliża się wielkimi krokami, brakuje już tylko kółka ogonowego, owiewki i paru drutów. POskładałem do kupy dzisiaj to co juz jest gotowe. Celownik wydawał mi się troche smutny, więc dodałem mu pokrętła i osłone przeciwsłoneczną w pozycji wysuniętej.
Obrazek
Obrazek
No i Lepper ma Balcerowicza, a ja mam śmigiełko prądnicy :haha: to jest najfajnieszy element tego modelu :haha:
Obrazek
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
AWOT
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Takie małe śmigiełko a uciągnie taki duży samolot, po prostu czary!

AWOT
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No i w zasadzie koniec, jeszcze tylko pomalować druty i przy pomocy WIELKIEGO TWAROGA, POTĘŻNEGO PEKAESA i WIELKIEGO BORSUKA wytłoczyć owiewkę. Następna sesja będzie już końcowa, wiec będzie parę dni przerwy, ale nie sądzę żeby ktoś to zauważył, bo i tak nikt tu nie zagląda (wcale się nie dziwię :haha:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Tylko do ostatecznej sesji wezwij posiłki w postaci naszego Etatowego Fotografa Łukasza, bo ta część internetowej działalności modelarskiej wychodzi Ci Miszko najgorzej :haha:

A tak bajdełej, to przy obecnym poziomie S3 nie będziesz musiał nawet się mocno trudzić przy ustawianiu wyników :haha: , ale za to pewnie zowu zapełni się kilka bajtów przestrzeni internetowej u "konkurencji"

NIECHAJ TWARÓG I BETONOWY BORSUK CZUWAJĄ NAD TOBĄ, O PEKAESIE NIE ZAPOMINAJĄC
ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ