ORP "Wicher" wz.39[Relacja]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

hadzi pisze:...żaden model nie został ukończony ani ten w 1/100 ani ten tu w 1/400 :cry:
Jeszcze nie zostały ukończone, autorzy przecież nie napisali że zaprzestają budować.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Dokładnie tak, Panie Tomaszu, dokładnie tak jak piszesz. Wywołano mnie do tablicy, więc potwierdzam , Wicher nie tylko będzie ale jest kończony. Na razie dorabiam zamki i podajniki pocisków do wszystkich dział gdyż na zdjęciach było tylko jedno zrobione. Dłuższa przerwa wywołana była wieloma nieudanymi próbami robienia nitów na maskach dział. Zdjęcia z prób i postępów już niedługo.
Awatar użytkownika
hadzi
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 13 2009, 11:00
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hadzi »

Jaki model kartonowy Wichra możecie koledzy polecić niewprawionemu w walce z tym materiałem? Zresztą nie wiem czy go nie zrobię jednak z tworzywa ;-) - jak Bóg da trochę więcej czasu na modelarstwo :(
Pozdrowienia ze stolicy ROW
Jerzy Ciupek
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Answer zrobił model Wichra chyba na stan przed 1935 rokiem. Osobiście nie oglądałem tej wycinanki ale mam nadzieję, że zawiera mniej błędów niż model AH, który jednak nawet dziś nie jest zły i można z niego zrobić w standardzie ładny model. Poza tym model AH jest w dwóch skalach 1:100 i 1:200. Inne modele Wichra są zbyt stare jak MM z 69 roku czy GPM i raczej mają wartość kolekcjonerską.
Awatar użytkownika
hadzi
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 13 2009, 11:00
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hadzi »

Serdeczne dzieki za odpowiedź, teraz musze się zaopatrzyć w model :lol: i mieć nadzieję, że znajde czas by go zbudować i tym samym spełnić jedno ze swoich marzeń modelarskich ;-)
Pozdrowienia ze stolicy ROW
Jerzy Ciupek
ODPOWIEDZ