Wakacyjna zabawa forumowiczów

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć chłopy, czas na Colgate!!!

Autorem pytania wczorajszego, czyli 42-go był Messer i według niego prawidłowa odpowiedź brzmi: por.pil. Antoni Głowacki. A według mnie ........ też. O ile dobrze sobie przypominam, to Antek zestrzelił te pięć maszyn wroga w czasie Bitwy o Anglię i tym sposobem został asem. Gdyby nie ten feralny dla Niemców dzień, to Antek pewnie asem by nie został, bo o ile pamięć mnie nie myli (nie mam niestety ściągi pod ręką), to nasz bohater po zakończeniu działań wojennych miał na koncie 8 i pół pewnych zestrzeleń.

No to pytanko kolejne, 43-cie:

Jaką długość miała najcięższa bomba konwencjonalna II wojny światowej?

Nie muszę chyba przypominać, że odpowiedzi przesyłamy wyłącznie na adres vivit@o2.pl z dopiskiem "pyt.(nr) + nick"

No to uśmiech senny, idę spać,
Awatar użytkownika
messer
Posty: 727
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Edmund_Nita pisze:Cześć chłopy, czas na Colgate!!!
Mundziu, ale ja jeszcze rysuje! ;-) :haha:
Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

A to pytanie o admirałów było moje (jak się nikt nie przyczepiał to się przyznaję). ;-)
Trzy palce wody pod kilem.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Dobrze Balcer, że się przyznałeś. Bo widzisz w materiałach jakie zostawił mi Vivit przy tym pytaniu nie podano danych autora. Poza tym, kto miałby się przyczepić do pytania - dobre, jak każde inne.

Messer, jak miałem tyle lat co Ty, to też o 22.00 jeszcze rysowałem (nieraz do rana). Dzisiaj, to niestety przeszłość. Jak mam rysować, to tylko przy świetle dziennym. Dlatego o 22.00 pozostaje Colgate, he...,he...

Uśmiech zadowolenia, że wszyscy uczestnicy zabawy ciężko pracują nad odpowiedziami,
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No to znowu ja, ale nie przejmujcie się. Już niedługo, bo Vivit wraca w sobotę albo w niedzielę. Ale póki co...

Autorem tego wczorajszego, bombowego, 43-ego pytania był Piotr73 i według niego odpowiedź jest taka: "Angielska bomba Grand Slam miała 7,7 metra długości." Nie wiem czy to prawda, Vivit oceni, ale ja na przykład trafiłem na informację, że ta bomba miała 26 stóp i 6 cali, ale nie będę się kłócił. He..., he...

Czas na Colgate? Nie, czas na następne pytanie. Będzie to pytanie mickiewiczowskie - nr 44. Interesujące, jak dotychczasowe. Oto ono:

"W działo jakiego kalibru uzbrojony był samolot Henschel Hs-129 B3?"

Kto zgadnie, będzie miał dwa punkty?

UWAGA, DO JASNEJ ANDROMEDY!!! Dla tych co tu po raz pierwszy zaglądają!!! Odpowiedzi należy przesyłać wyłącznie na adres vivit@o2.pl z adnotacją "pyt.(nr) + nick. I tak mamy szczęście, że gościu spudłował. Dziękuję wszystkim za przypomnienie.

Uśmiech mickiewiczowski. Pewnie się zastanawiacie dlaczego taki. Ano urodziłem się dokładnie w 150 rocznicę urodzin naszego Wieszcza - co do dnia. Żeby było śmieszniej, to pracę maturalną z polskiego pisałem "z Mickiewicza". Ciekawe, co? No to jeszcze raz uśmiech mickiewiczowski,
Ostatnio zmieniony pt sie 13 2004, 23:37 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KoValus
Posty: 20
Rejestracja: sob lip 31 2004, 18:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KoValus »

już nic nie ma
Ostatnio zmieniony sob sie 14 2004, 21:48 przez KoValus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

8,1 nie 7,7. :bebe:

No i kolejny spryciarz?

ODPOWIEDZI NALEŻY WYSYŁAĆ WYŁĄCZNIE NA ADRES VIVITA.
Awatar użytkownika
KoValus
Posty: 20
Rejestracja: sob lip 31 2004, 18:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KoValus »

ups sorki
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Szydercza Gała pisze:Edmundzie mógłbyś podawać ten adres Vivita, bo znowu ktoś inteligentny inaczej spali pytanie
Wykrakałeś...
Jeżu kolczasty... skąd się tacy biorą...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
KoValus
Posty: 20
Rejestracja: sob lip 31 2004, 18:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KoValus »

Gała, chyba jednak nie :evil: , wystarczyło nie przeczytać pierwszego postu. A jak sie chcecie przekonac skad to zapraszam Krakow -Nowa Huta. Zwiedzanie dzielnicy wieczorowa pora :twisted: :twisted: :twisted:
ODPOWIEDZ