[R] Kraz 255b

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

dzisiaj pracujemy nad szybami z przodu..... no i powstał problem, jak każdy wiek kto widział ten model, problem polega na tym , że trzeba wyciąć dwa prostokąty i okleić nimi niby szybkę. Dobra wiem że to możliwe, ale chciałem to zrobić łatwiej i prościej, myślałem myślałem i wymyśliłem sposób przyjemniejszy, i o dziwo przynoszący bardzo ładny efekt
bierzemy kawałek kartki
Obrazek

przycięty kawałek tworzywa, ala szybka

Obrazek


W moim przypadku ta ma pomalowane brzegi, to był eksperyment, po wycięciu środka pozostały małe żłobienia na tworzywie, sprawdziłem jak będzie wyglądało po pomalowaniu, i o dziwo farbka, nie przelewała sie poza rant :D mogłem tak zostawić, ale nie ma co iść na łatwiznę ;P
Tutaj dochodzimy do metody, a mianowicie tworzymy kopertę dopasowując papier do tworzywa

Obrazek

Po uformowaniu, lub też przed, malujemy tyle ile potrzeba, w naszym przypadku niecały milimetr od zagięć.. no się maznęło trochę więcej , ale lepiej więcej niż mniej, bo po sklejeniu... sami wiecie.

Obrazek

Całość wędruje pod suszarkę, dla skrócenia czasu oczekiwania na półprodukt :twisted: hahaha w moim przypadku zimna lampa jarzeniowa :lol: , ale co ta też troszeczkę grzeje :lol:

Obrazek

Po schnięciu... formujemy coś takiego, uprzednio smarujemy brzegi tworzywa, (same brzegi) aby klej nie przeciekł na wierzchnie części szyby, formujemy i zaklejamy

Obrazek

Malujemy i suszymy :twisted:

Obrazek

Po odczekaniu, wycinamy, w moim przypadku jakiś milimetr od brzegów, a to efekt końcowy,

Obrazek
Piękna szybka w ramie, która jest elegancko pomalowana z zewnątrz i wewnątrz :twisted:
To się napisałem, całość w czasie rzeczywistym pokazywana, druga szybka schnie przed wycięciem.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Iwan doczekał się osłony przed wiatrem, przynajmniej z przodu.. boki... o tym to on może pomarzyć ;p
Nie jestem za bardzo zadowolony z tych okien, ta szybka zrobiła się porysowana i mnie drażni, ale nie będę się już męczył nad kolejnymi, musi być gdzieś granica perfekcji w polepszaniu wykonanych już części.
Oczywiście musiałem się popisać i najpierw wszystko poprzyklejać a dopiero na końcu wklejać szybki, istne kamikadze, jeden niewłaściwy ruch i... co by się stało nie wiem. Na szczęście udało się wszystko przykleić bez większych problemów, szoferka jest na tyle obszerna że dało się tam manipulować pincetkami. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale mi się już nie chciało :oops: :twisted: I na miły bóg nie czepiajcie się tych lampek żółtych, docelowo będą to diody ale na razie ich nie mam ;P

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Dziś na warsztacie zbiorniki paliwa, tyle udało mi się zrobić do teraz od 6 rano... no cóż dziecko ważniejsze :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Tak oto prezentuje się to co wypociłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Tak oto prezentuje się po przyklejeniu, no nie mogłem się powstrzymać :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Jest rewelacja, co tu dużo mówić. Naprawdę świetne wykonanie, natomiast mam maluśkie zastrzeżenie do tej rury co odchodzi od wlewu. Jest na pewno za mało zagięta, właściwie w Twojej wersji nie ma tego zagięcia prawie wcale (choć nie wykluczam, że taka wersja była, jako że to auto przechodziło takie kosmetyczne zmiany), ja się wzorowałem na tym zdjęciu: http://s1000.photobucket.com/albums/af1 ... C08856.jpg
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

W mojej wersji też powinno być, takie małe na rysunku technicznym prawie go nie widać, a i to był taki mój mały błąd. ale już tak zostawię, a co chłopaki popracowali i przerobili, ale w drugim to już będzie tak jak trzeba
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Ładny ten spaw rury do zbiornika. Wybacz nieco naiwne pytanie: na ile korzystasz z podstawowej wycinanki, a na ile z dokumentacji prawdziwego samochodu? Choćby na przykładzie zbiornika.
pietach
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 31 2010, 12:25
Lokalizacja: Wschowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pietach »

Witam.
Najczęściej tylko się przygladam i podziwiam.
Jako, że mało doświadczony modelarz rzadka cos piszę ale tutaj wtrące swoje 3 grosze.
Nie wiem czy to złudzenie optyczne spowodowane kątem z którego robione jest zdjęcie czy tak jest przymocowany zbiornik.
Chodzi o to że rura wlewu jest poniżej górnej krawędzi zbiornika - w ten sposób nie napełni się go "do pełna".
Pozdrawiam
pietach
No to ciach...
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

mkraskow --w odpowiedzi na Twoje pytanie, w przypadku tego zbiornika, nie ma nic z wycinanki, całość zrobiona od podstaw przeze mnie.
pietach -- to tylko takie złudzenie, co ciekawe przeglądałem wiele zdjęć, i tez się zastanawiałem dlaczego ten wlew jest umieszczony w tak dziwnym miejscu. Z rysunków które posiadam wynika że rura była mnie więcej tak umieszczona. Patrząc na zdjęcia powyżej można zauważyć, że sam koniec rury wlewowej jest powyżej górnej płaszczyzny zbiornika. Zorientować się można po tym, że rura odpowietrzająca unosi się delikatnie ku górze i kończy powyżej tej płaszczyzny, ale masz rację zdjęcia robione pod takim kontem, że ciężko to zauważyć.
Oto przykładowe zdjęcie w którym masz podobny złudzenie
Obrazek
ODPOWIEDZ