Tak powstaje RICHELIEU

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Vlad

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vlad »

Witaj.
Nawet nie zle wyszly ci te wieze,tylko jak juz zrobiles drabinki na licu wiezy to mogles jeszcze sie postarac o oslone na szklach dalmierzy,by
jakos podniesc walor tego elementu.
Takie moje zdanie ,a zrobisz jak bedziesz uwazal.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Żeby się do czegoś przyczepić zapytam :D dlaczego skrajne drabinki przykleiłeś odwrotnie?
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Piterski chyba wewnętrzne drabinki są odwrotnie. Tew zewnętrzne maja poręcze i to wygląda sensownie. Natomiast wewnętrzne wygladają jak drabina po której wlazi się na dach :D A na kolyszącym morzu ( mimo iż potężny okręt) to jednak poręcz chyba się przytaje, szczególnie że nie ma innych zabezpiecen.
To tylko moja drobna uwaga , a poza tym super ci idzie. Jestem pod wrażeniem
Pozdrawiam
Ethelfrid
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Muszę przyznać Vlad, że zainteresowałeś mnie tymi dalmierzami.Powiedz mi, jeżeli użyję folii fotograficznej ( np. RTG) to będzie OK. I jeżeli już, to jaśniejszą czy ciemniejszą. Oczywiście mówimy o tych prostokątach przy końcówkach.
Co do drabinek, to przychylam się do wersji Ethelfrida (drabinka z poręczą), środkowe to wynik mojego pośpiechu. Znalazłem w starych zapasach drabinkę z siatki (płaską) i na próbę przykleiłam ją. Nie podobała mi się, więc zrobiłem nowe z drutu. Niestety złośliwy klej tak przyłapał, że o odklejeniu nie było mowy, i tak zostało. Ale na pozostałych jest w porządku. Fotki niedługo. :cool:
Kopciu
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 02 2005, 14:26
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kopciu »

Wydaje mi się że nie przyłożyłes się do artylerii, a szkoda.
Wieże wyglądają jakby były zrobione przez przedszkolaka na zajęciach plastycznych, drabinki z tej siateczki to nieporozumienie.Idziesz po najmniejszej lini oporu.Sorry za szczerość,mam nadzieję że nie weźmiesz tego do siebie.W realu może nie wygląda to tak źle,alefotki uwypukliły błędy.
Graf Spee w stoczni.
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Racja , te drabinki to tragedia , wyglądają jak by były wyciągnięte z zardzewiałego Titanica i pomalowane :roll:
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Słowa krytyki przyjęte. :placz:
Muszę powiedzieć, że bardziej dociera do mnie uwaga na konkretny temat, niż ogólna ( źle bo żle ). :!:
A oto obiecana reszta zdięć. :cool: Sztukowanie niektórych elementów wynika z niedokładności opracowania. Zdjęcia pokazują conajmniej cztero krotne powiększenie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na zdjęcia dział głównego kalibru będzie trzeba troszkę poczekać, bo prace zwolniły tempo. Powód: uruchamiam własną produkcją monitora HMS Abercrombie. :tuptup:
Obrazek
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Skasowałem osobiście :cool: .
Ostatnio zmieniony sob kwie 23 2005, 20:53 przez kadlubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Skasowałem osobiście.
Ostatnio zmieniony sob kwie 23 2005, 20:49 przez kadlubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Proszę o usunięcie moich dwuch ostatnich ( powtarzających się ) wpisów. Podczas wysyłania wyświetliła mi się informacja o błędzie ogólnym ... Sądziłem ,że wysyłka nie doszła do skutku i ponowiłem próbę. Stąd to zamieszanie, najmocniej przepraszam. :oops: :cool:
Obrazek
ODPOWIEDZ