Kamienica w stylu przemysłowym. Skala"O".

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Naprawdę imponujący widok ... nacieszyć oczu nie można .

Nie umniejszając roli Marty / tu ukłon i pozdrowienia / determinacja którą Rutku opisujesz , przynajmniej w części , wynika z tego co napisałem wcześniej .
Zacytowałbym jeszcze tylko słowa które gdzieś kiedyś ktoś mądry wypowiedział :
" Jeśli znajdziesz pracę którą będziesz kochał to już nigdy w życiu ... nie będziesz musiał pracować " .

Nie każdemu jest to dane a w Twoim przypadku ... widoczne .

Pozdrowienia z daleka . Wujek . :usmiech:
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Parafraza słów zacytowanych przez Wujka ("jeśli nie będziesz musiał pracować, to szybko to pokochasz") też się sprawdza ;-) .

W zasadzie oprócz totalnych słów pochwalnych nic innego nie przychodzi mi do głowy, oprócz jednego: czy znasz harmonogram budowy tej kamienicy, jakiś przwidywany termin zakończenia budowy tej prawdziwej (to znaczy nie tej Twojej :roll: )?
Fajnie było by zobaczyć za jakiś czas zdjęcia oryginału i skrytykować błędy w wykończeniu elewacji :D .
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

:usmiech:
Wujku Andrzeju, Cieszę się bardzo, że mój model stał się powodem radości dla Twoich oczu. Tym bardziej, że nie jest to chyba tak łatwe do osiągnięcia.
Wujek Andrzej pisze:" Jeśli znajdziesz pracę którą będziesz kochał to już nigdy w życiu ... nie będziesz musiał pracować "
Chciałbym aby te słowa okazały się proroctwem. Na razie jest to pierwszy projekt tego typu, istnieje jednak szansa, że zaowocuje on w przyszłości ciekawą ... “niepracą”. ;-) :D

Pozdrowienia od nas ... dla Wujka :D :D
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

:usmiech:
Syzyf pisze:Parafraza słów zacytowanych przez Wujka ("jeśli nie będziesz musiał pracować, to szybko to pokochasz") też się sprawdza ;-) .
Z miłością różnie bywa. Jeżeli nie jest odwzajemniona to trzeba uważać, bo można zostać samotnym – bezrobotnym. ;-)

Syzyf, dzięki za totalne pochwalne. Właśnie wczoraj, “wszechmogąca komisja”zatwierdziła ostatecznie projekt budowy. Tym samym zakończył się pewien etap budowy modelu, a rozpoczął pierwszy etap praktycznych przygotowań do budowy prawdziwej (absolutnie nie mojej :neutral: ;-) ) kamienicy. Czas trwania budowy jest przewidziany na około półtora roku. Oczywiście bardzo chętnie zamieszczę zdjęcia z postępów w budowie.
Syzyf pisze:Fajnie było by zobaczyć za jakiś czas zdjęcia oryginału i skrytykować błędy w wykończeniu elewacji :D .

Zapomniałeś dopisać na końcu zdania słowo: modelu, bo dopiero wtedy będzie widać jak bardzo jest uproszczony w porównaniu z prawdziwą fasadą ;-)

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

BAARDZO EFEKTOWNY! Gratuluję!!!

No, to oryginał już jest. Teraz budowlańcy zabiorą się do modelu w skali 25:1 i mogą go trochę zwaloryzować np. dodać wnętrze. Proszę zatem o kilka zdjęć z budowy tego modelu :lol:

Co zamierzasz wybudować następną razą?

(tylko nie pisz, że nie będzie nastepnej razy, boś nie Kwinto, chociaż ręce masz równie sprawne ;-) )
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

:usmiech:
Jarku, dzięki za gratulacje. :D
jhradca pisze:No, to oryginał już jest. Teraz budowlańcy zabiorą się do modelu w skali 25:1 i mogą go trochę zwaloryzować np. dodać wnętrze. Proszę zatem o kilka zdjęć z budowy tego modelu :lol:
:lol: Spokojna głowa, zdjęcia będą we właściwym czasie. Kiedy budowlańcy będą już na takim etapie żeby można było coś pokazać, to na pewno pstryknę temu modelikowi ;-) kilka zdjęć. Tym czasem mojemu oryginałowi ;-) brakuje jeszcze ścian wewnętrznych i kilku drobiazgów o które poprosiła komisja.
Natomiast relacji brakuje opisu wszystkiego co powstało od października ubiegłego roku aż do obecnej chwili. Składa się na to: wykończenie obu tarasów oraz dachu. Budowa maszynowni windy - znajdująca się na dachu. Szczegóły frontowej ściany nadbudówki. Podział budynku na poszczególne kondygnacje. Wykończenie arkad wewnętrznymi łukami. I w końcu barierki foto-trawione, oraz proces ich “produkcji”, który skończyłem niespełna tydzień temu.

Po powrocie do pracowni z modelu zostały zdemontowane dach i poziom szóstego piętra oraz front nadbudówki (wszystkie te części były przyklejone tylko punktowo). Dalszy ciąg prac rozpocząłem od wyposażenia fasady nadbudówki we wszystkie brakujące elementy . Kilka kolejnych zdjęć prezentuje zarówno ich wygląd jak i pracę przy nich.

Na trzecim zdjęciu w pierwszym rzędzie widać jak bardzo elastycznym drewnem jest basswood. Oczywiście wzdłuż słoi.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jhradca pisze:Co zamierzasz wybudować następną razą?
Jarku, wykorzystywać ręce jak Kwinto trochę bym się bał ;-) , ale jakiś model na pewno będzie. Mam w planie dokończyć budowę “Emilii”. Miałem nadzieję, że podpatrzę jej budowę na forum, zwłaszcza u pewnego zdolnego modelarza- gitarzysty, a tu niestety ... tymczasowo “figa z makiem”. ;-) :D

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

:usmiech:

Obrazek
Tematem dzisiejszego odcinka jest praca związana z uzupełnieniem arkad w brakujące elementy wykończeniowe. Każdy rząd zdjęć poświęcony jest osobnemu elementowi. Sześć ostatnich zdjęć obrazuje proces pogrubienia rzędu arkad do właściwego rozmiaru, plus widok na cały model od rufy ;-) , po zdjęciu tylnej fasady.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

24 zdjęcia :haha: ... miałem chyba dzisiaj zbyt dużo wolnego czasu. ;-)

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Wspaniale to wszystko wygląda,że o precyzji nie wspomnę. Oglądam sobie to dzieło i mam ochotę z lipowym drewnem się przeprosić :)
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

herbaciany pisze: mam ochotę z lipowym drewnem się przeprosić :)
Herbaciany, dzięki za zainteresowanie moim “pudłem”. :D
Nigdy nie miałem okazji oglądać zdjęć Twoich drewnianych bajkowych modeli. Z tym większym zainteresowaniem obejrzę efekty przeprosin. :tuptup:

A może gdybyś miał kiedyś odrobinę wolnego czasu, to wstaw proszę, tutaj albo u siebie chociaż jedno zdjęcie jako przykład. Myślę, że nikt się nie obrazi. Ja osobiście jestem bardzo ciekaw, ponieważ słyszałem na temat Twojej pracy w drewnie same komplementy.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Jak tylko skończę Hallera to uzupełnię "drewniany" wątek z "czyśćca" ;-) .
ODPOWIEDZ