BM-13 "Katiusza" - 1:25 [fotorelacja]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Może i jak teraz patrzę na to jeszcze raz to na tych wewnętrznych kątach nieco przesadziłem - zbyt ładnie się nakładało w tych miejscach i nie żałowałem, a niech się trzyma :)
Już teraz nie będę tego poprawiał... W oryginale spawy nie wyglądają wszędzie równo i ładnie, co dobrze widać na tym zdjęciu:
http://data3.primeportal.net/artillery/ ... _of_95.jpg
Przy następnych okazjach spróbuję je robić cieńsze.

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie,

powoli coraz wyżej i wyżej w tylnej części ciężarówki :) Kilka zdjęć z przymiarek:

Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

wk82 pisze:W oryginale spawy nie wyglądają wszędzie równo i ładnie, co dobrze widać na tym zdjęciu:
Ano tak, produkcja wojenna - miało być "gniotsja nie łamiotsja" a nie ładnie.
Fajnie zaczyna to wyglądać - jak żywe, zazdroszczę dokładności i brudzenia. U mnie niestety - samoloty mają być czyste bo brudne źle latają. :D
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

OSTOJA pisze:samoloty mają być czyste bo brudne źle latają. :D
No chyba, że pokusisz się kiedyś o zrobienie np. takiej wersji :)

__________________

Już jakiś czas nie pokazywałem postępu prac, a szły one sobie powolutku do przodu i w końcu udało mi się sklecić to "rusztowanie". Niby nic nadzwyczajnego, ale trzeba troszkę nad tym posiedzieć. Na zdjęciach dopiero po pierwszym malowaniu:

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Kratownica piękna - drut czy rurki plastikowe? A może konstrukcja mieszana?
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Drut to tylko jedna wygięta poprzeczka w przedniej części kratownicy. Reszta to "przetarte" papierem ściernym drewniane patyczki do szaszłyków. Czyli jak na to nie patrzeć - konstrukcja mieszana :)

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2934
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 868

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

wk82
hej,
ruszt robi pozytywne wrażenie, bardzo pozytywne...
Moje subiektywne zdanie co do ogółu (szczerze): brudzenie całości niestety nie przekonujące, jakieś takie sztuczne. Prawdę mówiąc psuje cały efekt. Mam nadzieję, że to nie jest finalny wygląd i jakoś to stonujesz. Po prostu wygląda jak "okurzone" jednym kolorem i zupełnie nie różnicowane.
Czytaj plastikowe techniki i działaj.

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Grzegorzu, tak jak pisałem troszkę wcześniej staram się na tym modelu sprawdzić jak wychodzi brudzenie i czegoś się nauczyć - najprawdopodobniej na własnych błędach. Model do tego idealny, bo długo zastanawiałem się czy go w ogóle dokańczać, czy dać sobie z nim spokój. Zdaję sobie sprawę, że przede mną kupa nauki jeśli chodzi o brudzenie czy uzyskanie efektów niszczenia. Skoro jednak postanowiłem poświęcić troszkę czasu na dokończenie modelu to i nadarzyła się okazja by wypróbować coś nowego :) Jasne, że coś przy modelu podrobię, po zakończeniu klejenia, ale efekty końcowe nie wiem jakie będą :) Spróbuję jednak coś poprawić...

__________________

A żeby jakieś zdjęcia urozmaiciły wpis, wstawiam 3 fotki (w tym dwie drugi i ostatni raz pomalowanego "rusztu"):

Obrazek Obrazek Obrazek

____________

A na zakończenie chciałbym Życzyć Wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT! :)

Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

gk pisze:Po prostu wygląda jak "okurzone" jednym kolorem i zupełnie nie różnicowane.
Jak Katiusza poruszała się po ruskich, białoruskich czy ukraińskich bezdrożach to nie mogła być okurzona różnie, wg mnie jest dobrze. :roll:
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

wk82 .

Posłuchaj Grzegorza bo jest źle . Nie wiem dlaczego na model doświadczalny wybrałeś ten nad którym musiałeś się tyle napracować .
Na takie eksperymenty nadaje się byle co : skrawki papieru , jakieś proste konstrukcje kartonowe , pudełeczka , walce itd. itp.

Niestety coraz gorzej ci to modelowanie wychodzi . Było wspaniale . Odważyłem się tu nawet na manifestację podziwu , choć rzadko mi się to zdarza : viewtopic.php?t=12916&postdays=0&postor ... a&start=20

Jak dziś pamiętam jednak pewną relację w której jurgen zniszczył , dobrze sklejony model . Zbyt szanuję jego modelarski i projektancki dorobek więc milczałem taktownie . Pomimo to nazwałeś ową Katiuszę kolejnym dziełem sztuki : viewtopic.php?t=8141&postdays=0&postorder=asc&start=90
(podaję link do strony z twoją opinią a efekty nieudanych eksperymentów są na następnej ) . Jesteś na najlepszej drodze do powtórzenia tego sukcesu .

Co się takiego stało ?! Wpadłeś w złe towarzystwo ? Towarzystwo wzajemnej adoracji wykrzykujące pod swoim i własnych modeli adresem niezasłużone okrzyki zachwytu ? Ponieważ to od dawna obserwuję apeluję o opamiętanie i choćby najmniejszą szczyptę obiektywizmu .

Posłuchaj Grzegorza . Nie jest dobrze .
ODPOWIEDZ