[R] Kraz 255b

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

A tutaj widać to jeszcze lepiej
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

A to zdjęcie wzbudziło we mnie konsternację i frustrację, okazuje się za cala robota na marne, ciekawe że nie zauważyłem tego wcześniej, te wytłoczenia na baku nie są wypukłe lecz wklęsłe.. i co teraz
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Witam fanów mojej relacji ;P Dzisiaj chciałem zaprezentować ulepszona wersję zbiornika, jest to zbiornik z lewej strony i różni się tymi "cosikami" na samym baku, sam bak doczekał się tak jak w oryginale wklęsłych wgnieceń a nie tak jak to miało miejsce w poprzednim wypukłych, zostało jeszcze pomalować, i uzbroić w przewody paliwowe. Poprawiłem także rurę odpowietrzającą. Do końca nie wiem czy ma tak być czy nie, wywód trochę wyżej już był, i cała heca jak powinna wyglądać.
Dla tych co nie wiedzą lub nie widzieli wycinanki pokazuje jak wyglądał oryginalny

Obrazek

A to moje wypociny :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No podziwiam upór do tych zbiorników, mi by się tak nie chciało :), zreszta nie wiem czy bym podołał ale i tak jestem ze swoich dumny :). Rurka odpowietrzająca i nachylenie wlewu już teraz jest ok. Na pewno te zbiorniki poprawią znacząco wygląd modelu, stanowią widoczną i sporą jego część, jak reszta elementów będzie tak wyglądać to nic tylko odpalać maszynę :). Mój na razie stoi przykryty brezentem i czeka na wolną chwilę ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

b_miłek .

Obaj wstawiamy zdjęcia w pełnym rozmiarze i stosunkowo często . Jaki transfer generują na "fotobukiecie" w twoim przypadku ? Da się to sprawdzić ?
Moje na fotosiku to przeszło 5 Giga transferu miesięcznie i muszę poważnie przemyśleć dokupywanie dodatkowych .

Wujek .
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

hmm toś mnie zastrzelił, właśnie zerknąłem mam 10GB, w użyciu mam 1%, więc spory zapas jeszcze. Co do miesięcznego limitu to nie wiem czy takowy istnieje, jeszcze nikt się nie skarżył że ma problemy z dostępnością zdjęć, Jeżeli chodzi o Twoje problemy to zastanawiające, te fotki co mam podpięte w tej relacji może jakieś 5 MB zajmują, więc nawet gdyby było ograniczenie miesięczne, to jest spory zapas i przy takiej oglądalności jaką ma moja relacja, raczej w miesiąc nie wyczerpię :D Statystyk niestety nie da się chyba podpatrzeć coś tam pisze o jakiś 5 zdjęciach... musze sie wgryźć w regulamin.
Jeżeli takowa odp Ci satysfakcjonuje to miło było mi udzielić takowej informacji.... a masło jest maślane ;P ale już mi się nie chce inaczej formułować tego zdania hahahaha lub jak kto woli redagowac :D
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Wujku znalazłem statystyki hahahaha ale trzeba było wyłączyć blokowanie okienek ;P
Ostatnie zdjęcia przeglądane po jakieś 60 razy, i mam tylko staty do 5 ostatnich zdjęć. więcej info nie wycisnę bez opłaty za pro
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Zamykam temat baków, jeszcze tylko dwa przewody i chcę o nich zapomnieć

Obrazek

Obrazek :-? :-? :twisted:
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj
Sory, że w relacji, ale od tygodnia moja wiadomość do Ciebie wisi w skrzynce (do wysłania). Napisz mi e-maila jeśli możesz, to odpowiem. No i mam małą sprawę.

Pozdrawiam
niki68@go2.pl
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Dobra trochę posiedziałem nad nierobieniem modelu.
Na początku mały żarcik, po pokazaniu kochanej małżonce drzwi z wykonanymi klameczkami, cóż mogła stwierdzić moja połowica...... "dlaczego są dwie klamki" takiej odpowiedzi się nie spodziewałem, czekałem np na to że mogłem to zrobić dokładniej... co tam, poszło mi w pięty.
Teraz do rzeczy chciałem pokazać taki mały eksperyment i nadal się waham, powracam do tematu brudzenia.
Rzadko, który modelarz pokazuje jak wygląda część pobrudzona i nie pobrudzona na jednej części, ja postanowiłem innym którzy się wahają pokazać to na jednych drzwiczkach. oto jak to wygląda.
Niestety nie chce mi się rozkładać sprzętu do robienia zdjęć bezcieniowych i ustawiania oświetlenia i całej tej masy dla uzyskania lepszego efektu, ale widać mniej więcej o co chodzi.

Obrazek

Obrazek

Tak oto prezentują się na maszynie jeżdżącej :)

Obrazek
ODPOWIEDZ