[relacja?] fiat621 poż.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

dzięki szymon01. tyle się zastanawiałem... :oops: mój model już jest gotowy ale zobaczę czy dało by się dorobić taki zbiornik... hmm...
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Kolego Szymonie01, nie ma kolega racji. Proszę spojrzeć:
ObrazekObrazek
źródło: "Polski fiat 621/L mod."Tur" 621/R mod."Beskid". Katalog części", Polski Fiat S.A 1934 (dzięki uprzejmości: Automobilklubowi Krakowskiemu)
Awatar użytkownika
zygamun
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 02 2010, 16:15
Lokalizacja: Zwierzyniec
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zygamun »

To,co Szymon01 przedstawił nt. mocowania zbiornika paliwa,tyczy się Fiata 618.Była to konstrukcja nowocześniejsza i zasilanie wymagało użycia pompy paliwowej.Natomiast Fiat 621 i jego pochodne np. wz.28 , wz.34 czy ciągnik artyleryjski C4P,posiadały zbiornik paliwa typu opadowego,jak zaprezentował wyżej Hurragan76 :roll: .
W budowie: C4P
metal 1:17
Archiwum:wz.34
metal 1:17
szymon01
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 16 2010, 21:52

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymon01 »

Witam. Ja się na szybko podparłem w temacie zb. paliwa książką "Wrzesień 1939 - Pojazdy Wojska Polskiego", a jak widać w niej są bardzo skrótowe informacje.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Witam. Miałem pewną teorię dlaczego drzwiczki od tylnego schowka schodzą poniżej podłogi ale po tych rysunkach które umieścił huragan to legła w gruzach.
Jestem ciekaw jednej rzeczy: Dlaczego w modelu nie ma siatki ze zbiornikiem? Przecież nie wygląda to zbyt skomplikowanie a mogło wzbogacić model w standardzie.
Awatar użytkownika
zygamun
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 02 2010, 16:15
Lokalizacja: Zwierzyniec
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zygamun »

Siatki zbiornika nie ma też w wydanych przez GPM, fiat 621 i ciągnik artyleryjski C4P.Zapewne autor też miał dylemat gdzie go umieścić ;-) .A przecież to nie igła :roll: .Jak można rozrysować silnik i jego częsci,to tym bardziej zbiornik... :-? .
W budowie: C4P
metal 1:17
Archiwum:wz.34
metal 1:17
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Panowie - To prawda, że to ja rozpętałem dyskusję o fiacie621, ALE AUTOR JUŻ WYJAŚNIAŁ, ŻE BYŁ TO JEDEN Z JEGO PIERWSZYCH MODELI I ZASTOSOWAŁ W NIM WIELE UPROSZCZEŃ. Było już również pisane o tym że "wózek" jest nieco baśniowy (co zresztą spotkało się z wielkim oburzeniem co niektórych "współmodelarzy")
Bardzo więc proszę, aby w niniejszej relacji (dochodzeniowej) wymieniać KONSTRUKTYWNE spostrzeżenia i uwagi na temat fiacika, a nie czepiać się twórcy modelu.

Za zastosowanie się do niniejszej prośby uprzejmie dziękuję.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Spoko Huragan76. :) Tego co napisałeś to akurat nie wiedziałem.
Ja kupiłem ten model bo chciałem skleić zabytkowy wóz strażacki. Szukałem po różnych wydawnictwach i znalazłem tylko ten (może słabo szukałem).
Jak wcześniej pisałem: model jest ładny i warto skleić. Mam nadzieję, że jakieś wydawnictwo wydrukuje w niedalekiej przyszłości jakiś konkretny model wozu strażackiego, a gdyby jakaś seria się trafiła to hoho!! :lol:
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

No i też trzeba przyznać rację zygamun: jeśli się silnik rysuje to zbiornik też by pasowało. heh. :-? Pozdrawiam i wesołych Świąt wszystkim.
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Jeszcze w temacie rama kontra skrytka: w modelu z "Modelika" rama jest na wysokości szyi kury (z tego powodu wysadziła dziób i gdacze) Prototyp sklejony przez autora był bliższy oryginałowi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ