Pokraczna dyskusja

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Zablokowany
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Nowszy, większy, lepszy -ZŁY POKRAK drugiej generacji

Post autor: Andrzej Ziober »

Miałem wprawdzie już głosu więcej tu nie zabierać, ale chyba trzeba. Rutku! Myślę, że opatrzenie zrozumiałeś zarówno intencje Wujkowe, jak i przyczyny przyjęcia takiej, a nie innej postawy. Ale nie dziwota, bo połapać się tu ciężko. Nie w tym problem, że ktoś pokazuje swoje prace na kilku forach, lecz problem w tym, co pokazuje i dlaczego pokazuje.
Napisałeś bardzo ładnie, że cyt:
...chęć podzielenia się z resztą świata w każdy możliwy sposób, swoimi przeżyciami, pracą, dorobkiem i postępami w swojej ulubionej dziedzinie przynosi radość
. To prawda, ale mam wrażenie, że w wielu (a nawet zbyt wielu) przypadkach pokazywanie prac w Internecie wcale nie wynika z chęci podzielenia się tą radością. U dzieciaków to ja rozumiem - bo brak im jeszcze samokrytycyzmu do własnej pracy, a i naturalna w młodym wieku jeszcze nieskrępowana rozczarowaniami empatia i „juwenilny” optymizm powodują tę potrzebę. I niema w tym nic złego, każdy z nas coś takiego przeżył. I sądzę, że Wujek & pozostali Złosquadowi Koledzy na takie przypadki biorą poprawkę. Inaczej rzecz się ma, gdy dorosły facet pokazuje coś co jest - uczciwie rzecz biorąc - zwyczajnym przykładem modelarskiego niechlujstwa/lenistwa i dostawszy za to „coś” brawa i zachwyty, bez jednego zająknięcia „łyka” te brawa, co najmniej tak, jakby stworzył rzeczywiste Arcydzieło Modelarskie. I gdy jakiś „zły wujek” zwraca mu uwagę, że dorosłemu to się nie godzi tak zachowywać, ów ma jedną najczęściej odpowiedź – a co cię to chłopie obchodzi, ja sobie tak robię, bo mnie to tak bawi. I tu tkwi problem. Bo w takim przypadku to ja mam nieodparte wrażenie, że nie tę fajną modelarską zabawę tu chodzi, lecz o jakąś nieodpartą potrzebę zwyczajnej, niepohamowanej, a nawet natrętnej autokreacji na „modelarską gwiazdę”! I to autokreacji najtańszym kosztem – bo na wszystkich forach i z wielkim „przytupem” stu postów na tydzień. A ten argument o zabawie w wydaniu takiego osobnika, to po prostu prymitywna wymówka, obrażająca ludzką inteligencję.
Ja nie wiem jak z takimi postawami walczyć. Drwina z pewnością nie jest najbardziej elegancką metodą, ale gdy się okazuje, że już tylko drwina przynosi jakieś wymierne efekty, to może tak trzeba? Bo elegancka dyskusja i kulturalne argumenty do tego rodzaju „modelarzy” kompletnie nie przemawiają. To akurat wiem, bo sam nieraz miałem okazję się przekonać. I wiem również, że każda „krucjata” przeciw modelarskiemu dziadostwu zawsze wiąże się ze zbieraniem ciosów. Ale wiem także, że gdy zabraknie ludzi do tych krucjat o Modelarstwo, to będzie to równoznaczne z szybkim końcem tego pięknego hobby.
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

Re: Nowszy, większy, lepszy -ZŁY POKRAK drugiej generacji

Post autor: Rutek63 »

Andrzej, ależ ja się całkowicie z Tobą zgadzam, jeżeli chodzi o krytykę Wujka czy taż całego Sqadu pod adresem niechlujstwa i lenistwa w rękach dorosłej osoby.

Drwiący komentarz w postaci pytania:
A gdzie lepiej oglądać to wszystko co pokazujesz ? Tu czy na Konradusie ?
Przecież każdy z dostępem do Internetu i zainteresowaniami modelarskimi przegląda dostępne witryny modelarskie .


padł jednak w relacji bogu ducha winnego czternastolatka pod jego adresem. To samo pytanie padło jeszcze raz w takiej formie:

Porozmawiajmy o "swoich miejscach" na istniejących Forach . Jakieś racjonalne tłumaczenie sensu wstawiania na kilku Forach tych samych relacji z tymi samymi tekstami , zdjęciami i pod tym samym nickiem ? Mógłbyś się tego podjąć ?

Tak samo jak ja zrozumiał to „stary” i zapewne wielu innych modelarzy. My dwaj jedynie się odezwaliśmy. Podejrzewam jednak, że Wujek ma generalny problem ( w głowę zachodzę dlaczego?) z czynnym udziałem na różnych forach. Nie widzę w zacytowanych prze zemnie Wujkowych wypowiedziach nic na temat jakości modeli. I dlaczego obrywa dzieciak z całkiem niezłym jak na jego wiek dorobkiem?
Andrzej Ziober pisze: I wiem również, że każda „krucjata” przeciw modelarskiemu dziadostwu zawsze wiąże się ze zbieraniem ciosów. Ale wiem także, że gdy zabraknie ludzi do tych krucjat o Modelarstwo, to będzie to równoznaczne z szybkim końcem tego pięknego hobby.
Dokładnie to samo pisałem kilka dni wstecz (Zostało skasowane. Może Twoje nie zostanie) Pisałem mianowicie, że bez ludzi takich jak Wujek i ich krytyki to forum utonie w głębinach nijakości czy coś w tym stylu. Cały czas to podtrzymuję . Trzeba jednak uważać na to co i gdzie się pisze, bo niechcący można kopnąć w tym zamieszaniu nie w ten tyłek co trzeba.

Przepraszam za mój nieco drwiący styl poprzedniego postu. Taki jest niestety efekt tego co czytam.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

Post autor: Szydercza Gała »

Wy zapewne myślicie że Wujek jest ekstremalny :haha: otóż nie, bo wbrew temu co Wujek napisał, nie każdy modelarz zagląda na pozostałe fora. Jestem tego żywym przykładem, nie zaglądam na ŻADNE inne forum, no chyba że mi ktoś podrzuci linka do jakiegoś strasznego gniota, bądź czegoś wartego obejrzenia. Dlaczego tak jest? Wśród "ichniejszych" gniotów tak ciężko znaleźć coś ciekawego że po prostu szkoda mi czasu na szukanie :haha:, no i oczywiście mogę sobie obejrzeć 90% tych lepszych relacji tutaj, ponieważ 90% modelarzy internetowych cierpi na rozdwojenie jaźni :haha: (w tym przypadku ułatwia mi to życie ). Tak więc mój osobisty stosunek do biforumowości jest zdecydowanie negatywny, ale dopóki autor relacji nie odpowiada tu użytkownikom innego forum, dopóty staram się powstrzymać przed ciętymi komentarzami :haha:

Ot macie spojrzenie z drugiej strony
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

Post autor: OSTOJA »

Dyskusja trwa dalej i przemożna chęć wykazania pospólstwu swoich racji. Historia świata zna takie przypadki, ta nieodparta chęć skupiania się pod jednym znakiem coś mi przypomina chociaż urodziłem się już po. Chęć by wszyscy myśleli, robili i wyglądali tak samo, najlepiej jak by to byli sami doskonali niebieskoocy blondyni podnoszący łapki w znajomym geście i "strzelający" obcasami przy byle okazji. Wszystkich starych, niedołężnych, chorych, myślących inaczej zepchnąć w niebyt, zamknąć w KC i zagazować. Ain volk ain raich ain furer. Zaczyna się dziać trochę gorzej jak furerów jest więcej a już nie daj Boże by pojawił się jakiś fałszywy. Zaczynam być coraz bardziej pewien, że to co napisałem: "podobno zbytnie dążenie do doskonałości jest gorsze od faszyzmu" a p. Pawłowski zaraz dodał, że "doskonałość jest ideą faszyzmu" jest jednak prawdziwe. Zaczęło się pojawiać na tym forum coraz więcej specjalistów od gardłowania nie od pracy. W tamtych znanych czasach cały naród zaczął gardłować i jak się to zakończyło? - dywanowymi nalotami i sowieckim "walcem". To tak dla przypomnienia.
Panie Ziober przykład z deską i gwoździami nie jest trafny, bo co by było gdyby ten co nie umie wbijać gwoździ potrafi wyciąć włośnicą wiele pięknych ażurowych żeberek ze sklejki. Tylko, że w tamtych czasach młotków i gwoździ było w srocz a brzeszczoty do włośnicy były wydzielane na sztuki nie mówiąc o sklejce i nie wspominając o balsie. Takie były czasy.
No to jak panowie - mieszamy dalej w tym kotle.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

Post autor: Szydercza Gała »

:haha: Gdybyśmy byli nazistami, jak sugerujesz, to juz by po tobie nawet śladu nie było. :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

Post autor: OSTOJA »

Gałeczko, już Ci raz napisałem byś zmienił podpis pod avkiem.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 15 2006, 14:14
Lokalizacja: EPWA // EPPT

Post autor: MrJedi »

Prawo Godwina:

"Wraz z trwaniem dyskusji w Internecie prawdopodobieństwo przyrównania czegoś lub kogoś do nazizmu bądź Hitlera dąży do 1"

:haha:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

Post autor: Szydercza Gała »

:haha: coś w tym jest :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
edipodium

Post autor: edipodium »

Dobro Squadu chyba już nie ma, jak każdy wybryk ewolucji padł śmiercią naturalną Smile Tyle, że w ekspresowym tempie Smile
Żebyś się YoQuieroFumar nie zdziwił. :twisted:
Gdybyśmy byli nazistami, jak sugerujesz, to juz by po tobie nawet śladu nie było.
No fakt. Ostoja się pomylił. Nie jesteście nazistami. Wy jesteście po prostu prostymi KOMUNISTAMI :haha: :haha: :haha:

ZŁO SQUAD!!! Go back to HELL!!! Idźcie powytykać szatanowi! :haha:
Awatar użytkownika
YoQuieroFumar
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 13 2010, 11:34

Post autor: YoQuieroFumar »

edipodium pisze:
Dobro Squadu chyba już nie ma, jak każdy wybryk ewolucji padł śmiercią naturalną Smile Tyle, że w ekspresowym tempie Smile
Żebyś się YoQuieroFumar nie zdziwił. :twisted:
Gdybyśmy byli nazistami, jak sugerujesz, to juz by po tobie nawet śladu nie było.
No fakt. Ostoja się pomylił. Nie jesteście nazistami. Wy jesteście po prostu prostymi KOMUNISTAMI :haha: :haha: :haha:

ZŁO SQUAD!!! Go back to HELL!!! Idźcie powytykać szatanowi! :haha:
A co tworzysz jednoosobowy skład?? HA HA. Czytałem gdzieśostatnio na forum, że to zło squad specjalizuje się w personalnych i chamskich atakach... a tu proszę, epitety o nazistach i komunistach lecą z pod niebieskiego sztandaru z napisem"Dobro" :haha: :haha: :haha: To już się nawet pod kpiny nie kwalifikuje...
Zablokowany