[Relacja] F-14 Tomcat, Kartonowy Arsenał 2-3/1995, 1:33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Heinrich Kosmala pisze:No i stało się – model spadł z biurka (nie będę ukrywał, że byłem głównym sprawcą) i wziął się nieco zepsuł…
Jak pech to pech ale uszkodzenia nie są duże - mocny jest, porządnie sklejony. :D
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj Henryku

Szczerze współczuję. Wiem ile pracy włożyłeś w budowę tego modelu. Mimo uszkodzeń prezentuje się bardzo ładnie. Czekam na galerię końcową. Ciekawe co wymyślisz ze zdjęciami?

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2148
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Ostoja i Niki, dzięki za wyrazy współczucia i empatii. Gdyby ktoś mi to zmajstrował, czułbym się chyba lepiej. :(
Od spodu wygląda to jeszcze gorzej – no ale od spodu nikt (poza mną) nie ogląda…
Co do zdjęć, to nie mam jeszcze pomysłu – model jest bardzo duży. Najlepiej byłoby chyba na lotniskowcu, no ale skąd kawałek lotniskowca w skali 1:33?
Ostatnio zmieniony wt sty 23 2018, 17:29 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
pietach
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 31 2010, 12:25
Lokalizacja: Wschowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pietach »

Aj.... no szkoda troche że się tak pokiereszował.

Lotniskowiec 1:33 - niezły kawałek "deski do prasowania" by wyszedł.
A jakby tylko kawałek pokładu przeskalować i użyc jako tło - pewnie z metr by wystarczył.....
No to ciach...
bewup
Posty: 22
Rejestracja: czw paź 20 2005, 9:20
Lokalizacja: Podbeskidzie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bewup »

Jeżeli model nie jest konkursowy to nie ma się czym przejmować i tak ładnie wychodzi.Może dioramka na kawałku lotniska..
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2148
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Dzięki za pomysły, ale chyba zrobię tradycyjne (dla mnie) zdjęcia w ogrodzie.
Bweup, model nie miał być zamiaru wystawowy, więc też się aż tak nie przejmuję, ale złości mnie to potężnie…

Podwieszenie pocisków zdalnie kierowanych – części składowe (zdj. 110). Tutaj też pokazałem części 10a, których jakoś nie mogę przyporządkować¸ rysunek montażowy (zdj. 111) pokazuje miejsce, które jakoś mi nie pasuje. Poczekam z tym do końca prac.
Jeden z pylonów zmontowany i postawiony na sucho na skrzydle – geometria jeszcze nie jest prawidłowa, będzie „równo stać“ dopiero po przyklejeniu.
Jutro zaczynam z pociskami zdalnie sterowanymi, no a wtedy to już tylko parę małych kroczków do końca budowy…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 13 2018, 12:36 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2148
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Dzisiaj pociski rakietowe dalekiego zasięgu AIM-54 Phoenix. Budowa „konwencjonalna“, czyli bez wydziwiania, czyli tak jak w wycinance.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 13 2018, 12:37 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2148
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Pociski AIM-7 Sparrow i AIM-9 Sidewinder; te nieco skopałem, względnie wynik mi się tak do końca nie podobał (zdj. 117), dlatego zrobiłem je jeszcze raz. Skany wydrukowałem na papierze fotograficznym 160 g/m² i nawinąłem i nakleiłem na rurki aluminiowe o średnicy 4 lub 6 mm.
Stabilizatory lotu rakiet mają mały błąd konstrukcyjny (zdj. 118 – strzałki); połowa z nich powinna być w odbiciu lustrzanym – inaczej nie można ich nakleić częścią zadrukowaną (czarną) – muszę więc wszystkie pomalować jeszcze raz na czarno.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz rakiety przymocować do pylonów, całość pod skrzydła, brakujące anteny do kadłuba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i model gotowy!

Obrazek

Krótkie podsumowanie;
Model jest trudny w budowie, w szczególności dla tych, którzy tak jak ja wychowali się na Małym Modelarzu – dokładność budowy szkieletu decyduje tutaj o sukcesie albo porażce! Jest wiele drobnych błędów konstrukcyjnych, przede wszystkim skrzydła są za wiotkie, największym mankiem jest jednak niedostateczna ilość rysunków montażowych, co szalenie utrudnia pracę osobom bez szczególnych uzdolnień technicznych – czyli mnie.
W sumie jestem z wyników zadowolony; sam dałbym sobie szkolną notę 4 minus (za moich czasów było od „dwójki“ – niedostatecznie do „piątki“ – bardzo dobrze), praca sprawiła mi też wystarczająco przyjemności.
Dla tych, którzy mają zamiar budować ten model a jeszcze wycinanki nie mają, polecam zdecydowanie wydanie z roku 2001.

Na koniec przeprowadzka do hangaru…

Obrazek

Gdy przestanie padać, zrobię w ogrodzie zdjęcia do galerii końcowej.
Ostatnio zmieniony ndz maja 13 2018, 12:39 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj Henryku

Bardzo się cieszę, że ukończyłeś ten model. Przygody "stolikowo - lotnicze" mogły Cię skutecznie zniechęcić. Model trudny konstrukcyjnie i materiałowo. Braki w rysunkach montażowych zdecydowanie potwierdzam. Myślę, że będzie on ozdobą Twojej kolekcji. Samoocena jest moim zdaniem obiektywna. W takich modelach szkielet jest nie tylko drogą, ale i kluczem do sukcesu.

Gratuluję i kibicuję w dalszych zmaganiach modelarskich.

:D :D :D

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

sam dałbym sobie szkolną notę 4 minus
Ja bym tam dał 4 z plusem :D

Gratuluję.

No i zawartość hangaru też mi się podoba.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ