HMS Nelson z 1943 roku skala 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

-= Kawiarenka =-

Witaj Mirku tak to prawda nie ma ich zaznaczonych. W założeniach chciałem popróbować swoich sił w trochę innym typie modelarstwa. Nie robię tego modelu do wydania dlatego pozwoliłem sobie nie nanosić białych pól. Mam zrobiony przymiar co gdzie ma być w formie odmierzonych punktów. Takie rozwiązanie ma tę zaletę, że w razie jakiejś niedokładności nie widać białego pola, gdy element doklejany wyjdzie mniejszy niż założony. Minus to to że przed umiejscowieniem każdego elementu trzeba poświęcić dwie minuty na dokładne umiejscowienie.
No ale zawsze coś za coś....:zeby:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

-= Relacja z budowy =-

Ponieważ zawsze miałem kłopoty ze spasowaniem końcowych elementów na dziobie i rufie dlatego poświęciłem im nieco więcej czasu.
Dziób nie sprawiał problemów gdyż nie jest skomplikowany, raczej to najprostrzy typ.
Obrazek

Gorzej się było z rufą . Tu klejenie podzieliłem na etapy uzyskując całkiem nienajgorszy efekt. Przynajmniej mnie sie podoba, a to już całkiem sporo :zeby:
Obrazek
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
DarekZet
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 09 2004, 10:28
Lokalizacja: Suchy Las k/Poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DarekZet »

=kawiarenka=

Nie wiem czy wiesz ale jesteś przez cały czas śledzony :cool:
Tak nawiasem mówiąc: kciuk w górę za całokształt Vivicie :D
I jeszcze jedna prywata: Dzięki Ci za ujęcie mojej niewydarzonej relacji w spisie. A co z tym, tym, no wiesz, o czym kiedyś pisaliśmy?
I co ze stroną o Y.?
DarekZet

doświadczam Mutsuki'ego
Awatar użytkownika
Saburo
Posty: 64
Rejestracja: pn maja 19 2003, 13:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Saburo »

Dziób i rufa wzorowo !
Popieram nie umieszczanie pól na pokładzie. Te białe pola dokładnie na wymiar to prawdziwa zmora modelarska. Dużo więcej czasu zajmuje mi pomalowanie naokoło przy krawędzi - żeby w razie niedokładności białe nie wyszło.
Szykuje się pięknie. Łączy na burtach też nie widać.
Battleship Bismarck - rebirth of the legend
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

-= kawiarenka =-

Pięknie prowadzona relacja i świetny model. Mam pytania:

1. Niezaznaczenie miejsc na elementy powoduje, że nie będzie też desek obwodzących różne elementy (Jeta pisał niedawno w jakiejś relacji, że przeważnie wszystko na pokładzie jest obwiedzione deskami). Świadome uproszczenie?

2. Na pokładzie na dziobie pojawiły się jakieś plamy. Coś się stało? I czemu kluzy kotwiczne są jasne? Wcześniej były ciemne. Czyżbym coś przegapił? :lol:

3. Na rufie na sterburcie jest coś jakby szpara między poszyciem burty a pokładem. :chytry:
Ostatnio zmieniony pt sty 21 2005, 13:15 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

-= kawiarenka =-

Już Swingerze odpowiadam....
Ad. 1 . To prawda to świadome uproszczenie. Tak naprawdę na okrętach były tzw. obwiednie, choć muszę przyznać że nie przy każdym elemencie. Ale generalnie były i tego należy sie trzymać.
Ad. 2 Plamy nie plamy ale wzrok masz dobry. To bezbarwny humbrol dlatego się daje taki efekt. pokład pomaluje tym wynalazkiem, a w to miejsce i tak będzie zakryte. Zaś co do kluz nie były malowane bo będzie tam doklejany pasek papieru, więc wtedy pomaluje razem. ale o tym potem.

Ad. 3. na rufie jest minimalna szpara ale sprawdziłem, że jakimś cudem brak tam kleju :evil: więc poprawię to zanim zacznę robotę dalej.

Nic wam nie umknie :D
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
leyek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leyek »

Witam
Co tam w stoczni? Nie mogę (zapewne inni też :) ) doczekać się kolejnych fotek :food:

PS: Ja wcale nie chcę popędzać - tak tylko pytam ;-)
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Tak nawiasem mówiąc ja też nie mogę się doczekać . Jak tam Vivicie - zima , więc zastój ??? Pozdrawiam.
SzwedzkiKucharz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzwedzkiKucharz »

Śledzę relację i uczę się pilnie przez całe ranki z Twej Vivitowej stoczniowej czytanki :D
Trzymam kciuki za stoczniowców,żeby podołali zadaniu i za kierownika budowy, żeby dobrze nadzorował :D
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Vivit, jak tak sobie patrzę na Twój projekt, to trochę zazdroszczę Ci, że łączysz zacięcie projektanta z doświadczeniem w sklejaniu. Ja, gdy coś wyrysuję, skleję i potem coś nie pasuje, nie do końca wiem czy to dlatego, że źle wyrysowałem, czy dlatego że koślawo skleiłem.
A tak przy okazji, mam nadzieję, że jako spec od Yamato, zrobisz po Nelsonie np. IJN Shinano. ;-)
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
ODPOWIEDZ