*[Relacja/Okręt] USS Missouri 1:200 GPM nr. 9/1998

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Będziesz robił drabinki na wieżach? Nie wiem, jak wygląda wycinanka, co w niej jest, a czego nie ma, stąd pytanie.

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Hej Gulus.Dzięki że tu zajrzałeś.Oczywiście - drabinki są już zamocowane.Były one w opracowaniu.Są z kartonu.

PS.Informuję, iż dziś nie ma już szans na dokończenie trzeciej wieży :cry: Dokończę ja jutro po szkole (zostały mi dalmierze i takie sześciany do przyklejenia na boku).W niedzielę prawdopodobnie zdjęcia wież zamontowanych na barbetach na modelu.Pozdr.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Sorki, że się wcinam, ale właśnie przeczytałem dyskusję o pokładzie z początku relacji. Tak naprawde, byłoby lepiej, gdybyś po prostu pomalował pokład jednolitym kolorem -- w tym kamuflarzu wątpię, czy poszczególne deski było widać, a i tak układ jest zupełnie nie taki, jak w rzeczywistości -- nie mówiąc o tym, że są DUZO za szerokie, to końce desek powinny być rozłożone nierównomiernie, a nie "co druga" tak jak w modelu.
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

W sumie nie był by to taki zły pomysł, lecz teraz niewykonalny :cry: :cry: :cry: Cóż.Człowiek uczy się przez całe życie.No ale co tam.Mimo tej wady pokładu kleje model dalej.Tak już mam.Jak coś rozgrzebię to muszę skończyć mimo różnych wypadków podczas budowy.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Dziwi też brak jakichkolwiek drzwi, pomimo obecności dużo mniejszych przecież bulai -- czy może one są jako oddzielne części do naklejenia później?

Ale ogólnie gratuluję wytrwałości -- całość mimo niedociągnięć nieźle się prezentuje.
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Niestety :cry: Cygielski-nie ma żadnych drzwi.Model jest z roku 1998, ręcznie kreślony, gdy GPM dopiero praktycznie było w "rozkwicie".Tak wiec model ma wiele niedociągnięć, ale walczę z nim, ponieważ okręt USS Missouri podoba mi sie niesamowicie ;-) Pozdr.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

I tak trzymać :)
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
cobretti
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 08 2005, 14:50
Lokalizacja: świętochłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cobretti »

Witam forumowiczów.Robie ten model z przerwami od dwóch lat.Zaczynałem kiedy nie miałem jeszcze neta.Dziś bym zaczął inaczej ale tak to już jest.Jeżeli chodzi o pokład to zrobiłem go w całości z patyczków po lodach (widziałem kiedyś na zawodach tak wykonanego Vittorio Venetto).Dziś zrobił bym inaczej.Model jest duży ale stosunkowo ubogi,jak zauważyłeś zajrzyj tutajhttp://www.fineartmodels.com/e/model/ships/missouri/thumbs.htm warto spróbować trochę go poprawić
cobretti
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 08 2005, 14:50
Lokalizacja: świętochłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cobretti »

http://www.fineartmodels.com/e/model/sh ... thumbs.htm przepraszam ale rzadko tutaj piszę chciaż śledze ten post od początku.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Heh.Dzięki cobretti za zainteresowanie.Piszesz, że sklejasz ten model.Jeśli to to samo wydanie to mam pytanie.Gdzie rozmieściłeś elementy o numerach 113 i 114 bodajże (jeden to skrzynka otwarta u góry a drugi to tak jakby zakończenie wałów śrub - tylko pomniejszone).Bo w instrukcji pisze "rozmieścić wg. rysunku" - z tym, ze żadnego rysunku nie ma :cry: Pozdr.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
ODPOWIEDZ