*[Relacja/Inne] Gitara klasyczna (Renova-Model-free)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Witam po długaśnej wakacyjnej przerwie :usmiech:
Trash - jakiś instrument chętnie jeszcze kiedyś zrobię, choć raczej coś z pudłem rezonansowym. Albo trąbę :lol: .

Dokończyłem futerał i gitarkę. Otwierane zamki trochę dały mi popalić - okazały się trudne w wykonaniu i efekt końcowy nie powala. Jednak zupełnie dobrze pełnią swoją funkcję i nadal trzymają się w całości pomimo wielokrotnego otwierania. Ten futerał jest jedynie pudełkiem na właściwy model , niczym gablotka.
Tak wygląda ruchomy zamek:
Obrazek
oraz opakowanie gitary:
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zrobiłem jeszcze kilka zdjęć "w plenerze" na zakończenie relacji, ale muszę je obrobić i podpicować :cool: - pojawią się jutro :papa: .
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Poste
Posty: 113
Rejestracja: sob sty 31 2004, 1:13
Lokalizacja: Radom City

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poste »

Witaj Syzyf,
Nie wiem co napisać - odjęło mi palce od klawiatury :) Niesamowicie piękny model, ciężko odróżnić od oryginału. Szczerze podziwiam Twoje umiejętności, ja tak nie umiem.
Myślę że za jakiś czas, znów opracuje model instrumentu muzycznego :)
Dołączam kilka zdjęć, mojej oryginalnej gitarki tzn. prawdziwej w skali 1:1, na niej się wzorowałem.

ObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Dziękuję Marcinie za miłe słowa i zdjęcia oryginału (mam nadzieję :lol: ).
Ostateczny efekt jest jednak głównie zasługą Twojego świetnego projektu :pice: , zachowanym proporcjom i kapitalnym deseniom na pudle.
Fajnie, że myślisz nad następnym instrumentem - ja na pewno go skleję, nawet jeśli nie będzie free.

Wstawiam obiecane wczoraj fotki z małej sesji zdjęciowej w plenerze ;-) .
Trudno było znaleźć spokojne miejsce i padło na ławeczko-murek na parkowej alejce:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Tak oto moja relacja nr 3 dobiegła końca.
Dziękuję wszystkim, którzy tutaj zaglądali - było mi bardzo miło.
Do następnego spotkania... :papa:
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Syzyf pisze:Tak oto moja relacja nr 3 dobiegła końca.
To chyba relacja nr 3 i nr 4, bo przecież park w skali 1:5 sam się nie zrobił... ;-)... Jak zwykle SUPER.
Co do gitary, to wiadomo... Wszystko gra :pice:

Syzyf, A może chociaż słówko na temat parku... Styropian?, Gips?, Karton?

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Z delikatnej rysy domyślam się że park to fotografia za murkiem. Jednak murek i chodnik są wspaniałe - widać nawet drobne kamyki (pewnie ziarenka piasku) w łączeniach kostek bruku, a faktura kamieni jest perfekcyjna. W sklepach typu Castorama można dostać panele na ścianę imitujące różne materiały :idea: - może stąd pochodzą kamienie. Jeśli były robione od podstaw to się Syzyfie nie wykręcisz od relacji :shock:
Ławka pewnie z pomalowanej tektury, ale bruk znowu wydaje mi się zbyt perfekcyjny (bardzo jednorodne brzegi) żeby był z kartonu - czyżby także prefabrykaty?

Syzyfie, czekamy na twoje nauki :kazanie:
:)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Już odpowiadam :lol:

Murek jest zrobiony z 2 pasków kartonu przyklejonych do podstawy. Boczna ściana została oklejona wydrukiem zdjęcia prawdziwego murku, natomiast wierzch ochlastałem cienką warstwą gipsu, w której wyrżnąłem nożykiem szczeliny. Potem trochę to przybrudziłem ołówkiem i roztarłem metodą suchego palca ;-) .
Tło jest wydrukiem zdjęcia kawałka parku, natomiast deski są kartonowe podobnie jak śruby je mocujące, które pociągnąłem srebrzanką.
Kostka brukowa jest także zrobiona z grubego kartonu (skala 1:5 jak gitara). Wszystkie 42 "kostki" mają zeszlifowane brzegi i zostały pomalowane w różnych odcieniach szarości farbką z małą domieszką gipsu. Szczeliny między kostkami posmarowałem klejem i posypałem pyłem z rozdrobnionego, wyschniętego gipsu i drobnego piasku.
Ot i cała tajemnica - roboty huk, ale chciałem spróbować jak mi to wyjdzie.
Jeśli się podoba, to fajnie :D .
Wszystkie składniki widać na zdjęciu:
Obrazek
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

A więc murek to wydruk :shock: Tak, zdecydowanie fotografia, tak jak modelarstwo to królestwo iluzji. Efekt jest naprawdę znakomity. Brawo!
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
ODPOWIEDZ