*[Relacja/Samolot] MIG-29 Design

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Chcialem oficjalnie podziekowac moresowi. Dzieki jego uprzejmosci udalo mi sie zakupic ten model. Oby wiecej takich ludzi w naszej modelarskiej braci.
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Dzięki wszystkim za miłe słowa oraz uwagi, również tym wszystkim co odwiedzają tą relację.

Tak przy okazji to cieszę się że będzie nowe opracowanie tego pięknego samolotu.

Ukasso: cała przyjemność po mojej stronie :)
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Lewy silnik prawie gotowy, zostało skleić chwyt powietrza i dokleić do reszty gondoli (na fotce jest wstępnie uformowany i gotowy do retuszu):
Obrazek
Obrazek
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Jeden silnik już jest:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W kadłubie siadł prawie idealnie. Na fotkach widać (z tyłu po zewnętrznej stronie, z przodu po wewnętrznej), że minimalnie wyszło mi niezadrukowane pole. Jest to spowodowane tym (tak mi się wydaje), że cała gondola podczas sklejania uległa podłużnemu zwichrowaniu, no i powychodziły mi takie babole. Jak sklejałem silnik to go na bieżąco pasowałem do kadłuba czy jest równo, no ale jak widać nie da się nad wszystkim zapanować :)
Cały model pokryty na razie jedną warstwą lakieru.

A teraz pytanie za 100 punktów dla tych co mają tego Miga jeszcze nie pociętego, lub go kleili:
- gdzie jest część 60bL i 60bP ???
za chiny ludowe nie mogę jej znaleźć...
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

CZeść Mores,
fajnie Ci wychodzi ten Mig - samolot nabiera kształtów. Jakim lakierem konkretnie go pomalowałeś i jakie są skutki dla papieru (kształtowanie, zadrapania itp.)?
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

pro po tych części to u mnie są te symbole ale obok nich nie ma w ogóle elementów :) może u ciebie jest podobnie

pozdrawiam
hide
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Model maluję lakierem Humbrol gloss cote (ten w szklanej buteleczce). Kartonu przed kształtowaniem nie malowałem, więc nie wiem jaki ma wpływ na jego formowanie. Części malowałem po sklejeniu, chyba że byłby utrudniony dostęp to przed sklejenim ale po ukształtowaniu.
Karton, na którym wydrukowany jest 29-ty, chłonie lakier jak gąbka. Po wyschnięciu nie widać żadnych przebarwień czy innych śladów (tylko tam gdzie było klejone superglutem). Efekt jest rewelacyjny, karton jest sztywniejszy i farba się nie wyciera od ciągłego macania paluchami :) ale to jest chyba oczywiste :) Aha, po tym lakierze nie ciemnieje karton.

Hide: części widmo, są numery ale...nic poza tym, chyba we wszystkich egzemplarzach tak jest...
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Silniki już są:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Generalnie nie było kłopotów z ich sklejeniem i osadzeniem w kadłubie, oprócz niedokładności, które opisałem wcześniej.
Na ostatnim zdjęciu widać szpary jakie wyszły na łączeniu wręg silnika (OP i OL) z wręgą kadłuba.

Udało mi się niedawno kupić Miga-29 UB z GPM I wydanie. Model ten był dokładnie rozpracowany przez Tada w jego relacji więc nie będę się o nim rozpisywał. Ostatnie wydanie było wzbogacone o brudzing, który osobiście mi się nie podobał, nie ujmując ogólnej jakości modelu, która jest całkiem przyzwoita. Pierwsze wydanie tego modelu, jak łatwo się domyślić takiej waloryzacji nie posiada, co mnie bardzo cieszy :) aha i jest wydrukowany na papierze kredowym. W modelu GPM można wykorzystać kilka elementów z Designu np. fragmenty wnętrza kabiny (mam tu głównie na myśli fotel katapultowy), dysze wylotowe, podwozie...
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Witam,
budowa posuwa się w ślimaczym tępie, powód oczywisty - brak czasu.
Udało mi się dziś skleić jeden statecznik poziomy, konkretnie to lewy.
To jego elementy:
Obrazek
Obrazek
na drugim zdjęciu widoczne są podklejone wewnętrzne powierzchnie w celu usztywnienia, nic odkrywczego, ale bardzo przydatnego :)
A tak wygląda po przyklejeniu do reszty modelu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na trzeciej fotce uwidoczniły się niedokładności montażu... myślę, że źle nie wyszło.
Statecznik do kadłuba przykleiłem poxipolem (przezroczystym). Wydawało mi się to najsensowniejszym rozwiązaniem, ponieważ powierzchnia styku elementów klejonych jest mała. Poza tym wszystko to takie cienkie, jak to w naddźwiękowcach.. wyszło nieźle moim zdaniem, w 10 minut miałem przyklejony statecznik należycie, mocno i sztywno :)

W Gomixe zamówiłem sobie kabinkę i koła:
Obrazek
Koła są git, wymiarowo poprawne i mają fajny bieżnik :) Natomiast kabinka ...hmm trochę pożółkła ze starości. Nie wiem czy ją w takim wypadku wykorzystam.
mogway
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 16 2005, 19:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mogway »

Wychodzi Ci super , sam model jest super. Ciekaw jestem czy Answer podoła wyzwaniu z przed lat ;-) . Mam pytanie . Ta owiewka to do tego miga z Design-u czy z innego miga 29-ki ?
ODPOWIEDZ