*[Relacja/Samochód] Jelcz 272 MEX - MPK Łódź

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Dzięki koledzy :), bywały i zielone - a jakże -> zielony ogórek. Ten ze zdjęcia dodatkowo jest w "letnim", zmywalnym kamuflażu.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

W zmywalnym :)? No rzeczywiście zielony :). Autosan w tle się chyba trochę zgrzał sądząc po otwartej klapie silnika ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

W ramach przerywnika od podwozia popełniłem pierwszy (dość charakterystyczny) detal wnętrza kabiny autobusu. Pokrywę silnika pewnie większość zna z tych, którzy mieli przyjemność lub nieprzyjemność podróżowania tym autobusem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako mały dzieciak myślałem, że to musi być skrzynia biegów, bo to przecież taaaka jakaś skrzynia w wielgachnym autobusie :oops:

Zbudowałem ją częściowo w oparciu o model z ADW - częściowo, bo materiał zupełnie nie z wycinanki, natomiast zapożyczyłem z niej rozwinięcie zaokrąglonego końca pokrywy - po uprzednim odcięciu jednego skrajnego listka (te pokrywy, które oglądałem są w tym miejscu uszyte z 5 części, a nie 6) i skorygowaniu kształtu drugiego skrajnego.

Dobranoc ;-)
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Jak byłem dzieckiem, to było moje ulubione miejsce do jazdy w ogórku :-) "Tato, ja chcę jechać na silniku" :-)
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Czas żeby uchylić nieco drzwi warsztatu i pokazać kilka nowych rzeczy. Nie ma ich jednak zbyt wiele. MEX pozbył się wreszcie rurowego trzymadła w kabinie i wzbogacił się o kilka elementów wnętrza. Ma zamontowaną wykładzinę podłogową i dwie pokrywy inspekcyjne. Zabrałem się także za stopnie w wejściu/wyjściu autobusu. Na razie bez podłogi pierwszego stopnia - ponieważ te otwory pomogą mi przy instalacji drzwi. Elementy ubrudziłem docelowo chodząc brudnymi buciorami tam i z powrotem - taki nordic-walking zamieniając kije na pędzle. W zamontowanych stopniach brakuje jeszcze lampek ale nie wiem czy tam się pojawią i w jakiej wersji - uzależniam to od finalnej opcji drzwi otwartych lub zamkniętych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobranoc.

-----------------------------------------------------------------------------------
OT: Jak kto lubi stare busy to na tegorocznym Zlocie Ogórków (od tego roku impreza zmieniła nazwę) było na co popatrzeć i czym pojeździć link 1 oraz link 2. Mnie się jednak ani jedno ani drugie nie udało :evil:
Awatar użytkownika
McTavish
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 08 2012, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: McTavish »

Twoja maszyna prezentuje się bardzo ładnie. Masz świetny klimat w tym warsztacie :)
arekczyz2
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 15 2012, 20:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arekczyz2 »

ładnie model karton ;) a ile wysokość i szerokość i długość?
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

No model karton i wysokość i szerokość i długość...
Powiedziałbym, że tyle o ile :twisted: Za takie posty wsadzają na tym Forum do celi z Kudłatym :lol: :lol: :lol:
Obrazek

To model w 1:25, a tu są wymiary oryginału link.
arekczyz2
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 15 2012, 20:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arekczyz2 »

miałem drukarka z model Jelcz 044, ale źle wymiana prawie szerokość 25cm, długość 6cm, wysokości 8cm. Na model Jelcz 044. ja chciałem większe wymiana szerokość 35cm, długość 8cm. ile pan ma wymiana na model Jelcz 044?
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 424
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Jakub, może by należało zapytać kolegę skąd jest... :roll: ? Bo nie ma tu nic wspólnego ze składnią występującą w języku polskim... ;-)
A tak w ogóle, to jak ma się jelczyk?
ODPOWIEDZ