Modele SF

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

Jari pisze:Na ile cie Olku skroili?? ............... 300pln?? MASAKRA :x
No cóż Jari "Świat na trzeźwo bywa czasami nie do przyjęcia" :razz: . A odbiegając od tematu SF to chodzi za mną T34 w 1/16 i tam jest dopiero cena, a wracając do tewmatu SF :roll: to co będzie jak wejdzie Sokół Millenium w 1/72 :?: . A co do Slava to prace postępują, zdjęcia robię ale co z tego jak wczoraj mi mój dostawca netu powiedział, że u nich wszystko ok a ja mam problemy z wysłaniem czego kolwiek w świat :evil:

Pozdrawiam internetowo poirytowany Olek

PS. W drodze do mnie jest już Orzeł z Kosmosu 1999, jestem ciekaw co to, bo skala 1/144 i ponoć wznowienie jakiegoś starego modelu.
Tak wiele modeli, tak mało czasu
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

:jupi: wysłałem dwie fotki do netu, tu jest adres jednej z nich
http://community.webshots.com/photo/139 ... 8536kHTjVC
możecie zobaczyć różnicę między Slavem a X-wingiem. Reszta zdjęć za chwilę mam nadzieję. A czy ktoś widział Gunze-emalie w jakimś sklepie w Polsce lub necie, są dwie farby do pomalowania tego potworka które nie mają zamiennika i chcę je nabyć drogą kupna.

Pozdrawiam zmęczony sklejaniem Olek
Tak wiele modeli, tak mało czasu
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

No tak widać różnicę jak diabli. Troche farbek widziałem w Warszawskim Tora-Tora. Jakby co to służę kontaktem z nimi.

gulus
Obrazek
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

Uwaga pod tym adresem http://community.webshots.com/scripts/e ... =139866294 są zdjęcia z budowy Slave. Niestety ale ze względu na to iż model mnie irytuje :evil: , czas jego powstawania będzie długi lub ewentualnie bardzo długi. Więc proponuję od czasu do czasu odwiedzić stronkę i zobaczyć co się dzieje. Dzięki Gulus za info ale chłopaki też tej konkretnej farby nie mają i nie mogą jej mieć :cry: , ale już sobie poradziłem.

Pozdrawiam Olek

PS. :lol: EAGLE wylądował :lol:
Tak wiele modeli, tak mało czasu
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Olek ale ta stronka nie chodzi :(

A moze podzieliłbys sie z nami swoimi refleksjami na temat modelu?? A zwłaszcza czemu Cie on tak irytuje??
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

Jari pisze:Olek ale ta stronka nie chodzi :(
No tak to jest jak idiota z dyletantem biorą się za coś na czym się nie znają :lol: Może teraz się uda http://community.webshots.com/user/zielony101
Jari pisze:A moze podzieliłbys sie z nami swoimi refleksjami na temat modelu?? A zwłaszcza czemu Cie on tak irytuje??
Pisałem już chyba o tym wyżej, ale proszę bardzo postaram się zrobić kompleksową zrzutkę irytacji.
1. 7 miesięcy czekania.
2. Cena z przesyłką 310 zł.
3. Standardowy sposób mocowania części do ramek, a w poprzednich modelach były bardzo fajne rozwiązania.
4. Znikające linie podziału blach, tak się śpieszyli, że niedofrezowali.
5. Jamy skurczowe, których też w ich poprzednich modelach nie było.
6. Częste używanie szpachlówki, choć w całej reszcie potrzeba jej było śladowo.
7. Ponoć ostatnio byli w USA obfotgrafować modele użyte w filmie, żeby malowanie było w 100% zgodne z oryginałem, a tu w kabinie co innego niż widać na filmie (a ja mam kokpit gotowy i teraz już nie poprawię :cry: ).
8. Jak wkleiłem dolną płytę do uchwytu żelazka to zabrakło mi 1 mm, musiałem wstawić pasek plastiku.

To chyba na tyle. Część tych błedów widać na zdjęciach, które są opisane, więc zapraszam na adres j/w.

Pozdrawiam Olek
Tak wiele modeli, tak mało czasu
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

No tak, za tę cenę możnaby sięło spodziewać czegoś dokładniejszego. Ale z drugiej strony... Olku, takie modele jak TIE tylko by rozleniwiły modelarzy, a to by znaczyło powolną agonię dla nich. To byłoby składanie modelików, zabawek.

gulus nie do końca serio
Obrazek
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

gulus pisze:No tak, za tę cenę możnaby sięło spodziewać czegoś dokładniejszego. Ale z drugiej strony... Olku, takie modele jak TIE tylko by rozleniwiły modelarzy, a to by znaczyło powolną agonię dla nich. To byłoby składanie modelików, zabawek.

gulus nie do końca serio
No nareszcie ktoś mi wyjaśnił o co chodzi :lol: . Może teraz nabiorę więcej chęci do sklejania tego "Żelazka". Właśnie w sobotę skompletowałem farby i mogę zacząć ostro działać z jakim skutkiem to jeszcze nie wiem ale się zobaczy.

Pozdrawiam wreszcie doinformowany O.
Tak wiele modeli, tak mało czasu
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Jak byś nie robił, ten model nie może wyglądać źle.

gulus
Obrazek
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

No cóż głupio się czuję, wystawiłem dwa moje modele w Krakowie X-winga i Tie Interceptora. I okazało się że to jedyne SF jakie tam były. Może jednak w przyszłym roku będzie więcej tych modeli i w Bytomiu i Krakowie.

Pozdrawiam zfrustrowany Olek
Tak wiele modeli, tak mało czasu
ODPOWIEDZ