(R) KW-1 - wnętrze czołgu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Po zabawnej polemice przyszedł czas powrócić do mniej zabawnej rzeczywistości i pracy nad modelem . Dla ubarwienia tej szarej rzeczywistości dwa kolorowe obrazki . Na obu znane już wcześniej detale i rozbudowana ramka imitująca górną płytę pancerną wieży . Dotychczas służyła pomocą w dokładnym ustalaniu wymiarów i kształtów celowników peryskopowych , teraz pozwoli na podobne ustalenia i dobór proporcji czterech wizjerów peryskopowych montowanych w wieży ( w perspektywie również piątego dla kierowcy mechanika znajdującego się w kadłubie czołgu ) .

Kolejny pracochłonny etap "za" następny "przed" a na pedał gazu bardziej nacisnąć się nie da .

Obrazek

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Witaj Wujek
Rewelka to co robisz z tym papierem, idziesz po bandzie bez ogrudek, tak trzymaj.
pozdrawia cichy wielbiciel twej pracy :)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

piotr_k .

Dziękuję , ta jazda może jeszcze potrwać nieco .

Również pozdrawiam .
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Wujku Andrzeju, na jakiej podstawie dobieracie kolory do swojego modelu? Czy to Wasze "widzi mi się" czy bardziej wnikacie w sprawę odwzorowania barw modelu?
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

ramm .

My w nic nie wnikamy bo się nam nie chce i się na tym nie znamy . Dlatego czołg na zewnątrz jest różowy a wewnątrz żółty ...

Mógłbyś trochę precyzyjniej bo nie bardzo rozumiem sensu tego pytania ?
Szary jest mało szary , biały zbyt biały , parciany pasek zbyt zielony czy też km nie tak się błyszczy ? Może gumowy szlauch , rozcięty i naciągnięty na ostrą krawędź półki powinien być np. koloru buraczkowego a nie czarnego ?

Wujek .
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Każdą rzecz wewnątrz wieży starasz się jak najwierniej odwzorować, zachowujesz odpowiednie kształty i rozmiary.

Dlaczego nie robisz tego z kolorami modelu? Brakuje Wujkowi materiałów?
Sens mojego pytania właśnie jest taki, dlaczego szary jest taki szary, biały jest taki biały itd.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

ramm .

Odpowiadam równie sensownie i adekwatnie do pytania . Naturą koloru białego jest jego białość . W przypadku szarego jest nieomal identycznie bo w szarym dominuje szarość .
Dlatego uważam że kontynuowanie dyskusji na temat "zawartości cukru w cukrze" byłaby z mej strony głupotą . Dywagowanie na temat rosyjskich rygorów dotyczących kolorystyki malowania detali wnętrz czołgów z 1941/42 ?

Nie masz najmniejszych podstaw do twierdzenia że kolory są nieprawdziwe bo Finowie w muzeum inaczej upaćkali swój egzemplarz . Ja nie buduję tego modelu . To nawet nie jest ten typ wieży którą kleję . Odrestaurowany egzemplarz tej mojej nie istnieje ! Jak będzie , to możesz mi zawracać głowę stwierdzeniami że coś jest nie tak .

Wujek .
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Przyjdę tutaj z pomocą wujkowi.
Nie jesteś w stanie powiedzieć jakie kolory maja te części malowane przez wujka, z prostej przyczyny.
1 - Każdy z was ma inny monitor, każdy z was ma prawdopodobnie nie skalibrowany monitor, wiec barwy odwzorowywane przez Twój lub kogokolwiek innego będą się różniły, czasami nawet bardzo, (Nie będę się wgłębiał w te zagadnienia bo można to znaleźć na googlach :D--wujek google zawsze pomocny)
2 - aby uzyskać prawidłowe odwzorowanie barw na zdjęciu i to jeszcze jpg, to trzeba by najpierw ustawić prawidłowy balans bieli w aparacie, a jestem gotów głowę oddać za to że Wujek jak robi zdjęcia nie korzysta z wzornika bieli, i ma ustawiony balans na auto (mogę się mylić jak tak popraw mnie Wujku)
3 - mając już ten wzornik wujek musiałby w programie graficznym prawidłowo ustawić kolorystykę zdjęć i w ten oto sposób wracamy do punktu 1.
Dla dokładnego odwzorowania barw trzeba naprawdę się nieźle napocić, i do tego jeszcze mieć dobre warunki oświetleniowe.
Awatar użytkownika
ziółek
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 11:10
Lokalizacja: Festung Breslau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ziółek »

Czepiacie się Wujka tutaj o barwy ...

pokażcie mi tutaj lepszego speca od czołgów ;)

Wujku czekam na kolejną porcję Twojej pracy

pozdrawiam
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

W ten sposób Ramm, dostałeś pstryczka w nos.

Za modelarstwo śledcze.
ODPOWIEDZ