Klej BCG (Brand Clear Glue)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
marek
Posty: 141
Rejestracja: pn mar 10 2003, 19:16
Lokalizacja: Świebodzin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek »

czysta literowka
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Przeprowadziłem próby próbowałem skleić dwa kawałki tektury o powierzchni 2 cm2. Tektura Halińskiego polecana przez Wujka Andrzeja. Posmarowałem powierzchnie solidnie palcem i ścisnąłem nadmiar wyszedł na obrzeżach. Pod ścisk i na całą noc, rano kawałki się rozeszły jak by były sklejone śliną. Tak więc nie kupujcie tego kleju z
naklejką firmy "WIKAM"
I jak stwierdził Marek cierpliwość tu nic nie da.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Mógłbyś coś napisać o tym "ścisku na noc". W jaki sposób to było ściśnięte? Bo jeśli np. między deskami, dość hermetycznie, to klej mógł po prostu nie odparować. Może po przetrzymaniu np. 1 godz w ścisku, trzeba tekturę wyciągnąć aby swobodnie wyschła :roll:
Moje modele: archiwum
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Wykańczam właśnie łazienkę i wsadziłem to pomiędzy dwa bloczki gazobetonowe. Klej wysechł całkowicie i wniknął w obie części bo są na nich delikatne zmiany barwy na posmarowanych powierzchniach. Mogę spróbować w inny sposób, zaproponujcie mi metodę.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Kochani, nie ma się co kłócić bo, jak już tutaj wcześniej mówiono, na rynku są podróbki tego kleju, które faktycznie niczego nie kleją. Oryginalny klej jest sprowadzany z Chin co jest wyraźnie zaznaczone na opakowaniu i jest rozprowadzany przez krakowską firmę "KW Trade Sp. z o.o." co też jest zaznaczone na opakowaniu. Dwa elementy papierowe sklejone tym klejem są nie do rozerwania. Technika klejenia jest oczywiście kompletnie różna od klejenia butaprenem. Tutaj odsyłam do wątków Wujka Andrzeja.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Dzięki Jeta za informację o oryginalnym BCG, poszukam takiego i spróbuje. Wczoraj użyłem Butaprenu i po krótkim dosyć czasie zastanawiałem się jak ja mogłem w wieku młodzieńczym wąchać takie smrody :D

PS. Mój post nie miał na celu wywołania kłótni chciałem zrozumieć gdzie tkwi przyczyna moich niepowodzeń.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Spróbuje zamieścić dwa zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Pierwszy u góry to jest ten mój nic nie klejący na dole jest Pawła, który pokazał w swojej relacji. Teraz przynajmniej można spróbować wyjaśnić które oznaczenie jest prawdziwe. Gdzieś w tym wątku padła nazwa pierwszego kleju że tak jest oznaczony oryginalny, to więc jak to z tym jest. Jeta twój ma opis jak ten zielony czy niebieski.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 141
Rejestracja: pn mar 10 2003, 19:16
Lokalizacja: Świebodzin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek »

mam taki sam co ty tylko ze nie zielony a niebieski z literka K na przodzie, musze sie wybrac po inna tubke,wczesniej mialem z innego papierniczego
Awatar użytkownika
messer
Posty: 725
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Piterski, postaram sie przynieść na jutrzejsze spotkanie QWKAK-u tubke z BCG, którym kleje, więc będziesz mógł sobie obejrzeć. Możemy też zrobić jakąś próbe klejenia.
Klej jest od tego dystrybutora, o którym wspomina Jeta, zaś napis na nim jest czarny :)
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Messer to jest świetny pomysł, żałuje że nie zajrzałem jeszcze później na to forum bo zabrał bym ten mój niewypał. Jeżeli to nie problem to zabierz klej i kawałek tekturki to pokażesz mi ideę klejenia BCG a ja powtórzę to w domu na moim.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ