Hummer po wypadku (Italeri + Academy 1/35) [w budowie]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Z tym kierowcą to jest tak, że on specjalnie leży na kierownicy, bo przecież samochód w ścianę przywalił. To, że udało mi się mniej więcej maskę naprawić, nie oznacza, że zrezygnowałem z dioramowych planów. :D Bo jednak jak się spojrzy pod (nie)odpowiednim kątem to można się dopatrzyć, że coś z tą maską jest nie tak.
Dodatkowo tak po cichu powiem, że nie wytrzymałem i zacząłem dłubać przy Tamiyowym M2A2 Bradleyu z myślą, żeby go na tą samą dioramkę wstawić. A tak bardzo chciałem się Leopardem zająć, buuu. A tu mnie Bradley wciągnął.
Obrazek
Yunior pisze:Fotki M1025 z prywatnej kolekcji jezeli mozesz przeslij do mnie
Dobrze, tylko, że po pierwsze to zdjęć Hummerów mam kilkaset mega, a po drugie to porozrzucane są one po całym dysku. :lol: No ale w ramach przedświątecznych porządków postaram się je zebrać w jedną całość (z tym że nie chce mi się wyciągać oddzielnie akurat M1025). Jak już się z tym uporam, to dam Ci znać.
Yunior pisze:musze usiasc do swojego Hummera
No właśnie. Zamiast po lasach z shotgunem ganiać (swoją drogą fajne to Twoje nowe zdjęcie :) ), przysiadłbyś trochę nad modelistowaniem Yuniorze. :D
peter pisze:trochę tylko ta podłoga w środku czysta jakaś taka...
Podłoga czysta, bo załoga mojego Humvee to nie są jakieś tam brudasy. ;-) A tak poważnie, to ja po prostu jeszcze brudzić modeli nie umiem Peterze.
Maciej pisze:fajny Hummerek
To również Twoja zasługa Macieju, bo gdyby nie Ty to z wnętrza pojazdu pustką by wiało. :D
yaa pisze:Spotkali polski kontyngent
Tylko, że to nie ten przedział czasowy Majku, bo ja robię Hummera z Pustynnej Burzy, a o ile wiem, to wtedy nas tam nie było. ;-)
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Tomek_K pisze:
peter pisze:trochę tylko ta podłoga w środku czysta jakaś taka...
Podłoga czysta, bo załoga mojego Humvee to nie są jakieś tam brudasy. ;-) A tak poważnie, to ja po prostu jeszcze brudzić modeli nie umiem Peterze.
no - to czas najwyższy się nauczyć. to straszna frajda i nic trudnego tak naprawdę. ot - mieszasz farby w kolorach, które uważasz, że są ok, rozcieńczasz trochę, tak, żeby za mocno nie kryły - i do boju.
naprawdę prosta sprawa.
:D
zapraszam na Forum Historyczne
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Tomku interesowały by mnie 3 drobiazgi to tak ta duża skrzynia i te dwie butle może to nie bedzie ci potrzebne ;-)
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Tomek_K pisze:
Yunior pisze:Fotki M1025 z prywatnej kolekcji jezeli mozesz przeslij do mnie
Dobrze, tylko, że po pierwsze to zdjęć Hummerów mam kilkaset mega, a po drugie to porozrzucane są one po całym dysku. :lol: No ale w ramach przedświątecznych porządków postaram się je zebrać w jedną całość (z tym że nie chce mi się wyciągać oddzielnie akurat M1025). Jak już się z tym uporam, to dam Ci znać.
Tomku jak juz wsio uporzadkujesz daj na prv znac to Ci podam ftp'a na ktorego bys to wrzucil
Tomek_K pisze:
Yunior pisze:musze usiasc do swojego Hummera
No właśnie. Zamiast po lasach z shotgunem ganiać (swoją drogą fajne to Twoje nowe zdjęcie :) ), przysiadłbyś trochę nad modelistowaniem Yuniorze. :D
Milo ze sie fota podoba, taka miala byc. A Shotgun jest tylko do budynkow, w lesie biegam z M733 :) Wracajac do hummerka, wezme sie za niego wezme, tylko brakuje mi czarnej farby i dopuki jej nie kupie to nic nie zrobie, a jakos non stop mi nie podrodze do sklepu :-?
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

No jakoś tak z tym brudzeniem, to za bardzo nie chce mi wychodzić Peterze. Wnętrze już zostawię jak jest a popróbuję na wierzchu. :D

Sokole dostałeś odpowiedź na PWMie, bo widzę, że już się 3 raz o to dopytujesz. :razz:

Jak nie możesz podwozia robić Yuniorze, to weź się za nadwozie. :) Bo jak nie, to zostawię Hummera i wezmę się na poważnie za Bradleya. ;-)
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Tomku podwozie to zaczne robic jak zakupie blachy, bez nich ani rusz.

[EDIT]
Maly OT ak ktos ma luzne 165 000 zl niech spojrzy tu: http://www.allegro.pl/item95258121_high ... _army.html
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
izi
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 02 2006, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: izi »

Yunior pisze: Maly OT ak ktos ma luzne 165 000 zl niech spojrzy tu: http://www.allegro.pl/item95258121_high ... _army.html
Kuba_Bosski to się chyba z koniem na łby pozamieniał... za tyle, to można mieć praktycznie nowego H2

"PRZEZ IGNORANTÓW NAZYWANY HUMMER"

Gość sam jest ignorantem, co pokazał już w wielu opisach swoicch aukcji.Nawet tym zdaniem pokazuje swoją "wiedzę".


PS. wiecie, że na niego trzeba mieć prawko "C"(na samochody ciężarowe) ? :)
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

"...ROK PRODUKCJI 1986 "wydawało mi się ,że Hummery są nowsze :-?
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Odcinek 11 czyli brudas 2

Skoro udało mi się pobrudzić podwozie Bradleya, to pomyślałem, że spróbuję to samo wykonać z Hummerem, póki jeszcze pamiętam jak to robiłem. :D
Tak się podwozie prezentowało przed:
Obrazek

a tak po zabiegach upiększających (wiecie - kąpiel błotna, solarium i te rzeczy ;-) ):
Obrazek
Obrazek

Technika oczywiście taka sama jak przy Bradzie. Rozcieńczyłem dobrze farbę; pomazałem całe podwozie; chwilę poczekałem aż wyschnie; starłem szmatką i całą operację powtórzyłem z następnymi kolorami.
Żeby ułatwić sobie proces brudzenia nie sklejałem ramy z nadwoziem. Zrobiłem to dopiero po wszystkim.

Wiem, że miałem już dawno przykleić dach, ale jak zacząłem go przymierzać, to wyszło mi, że najpierw powinienem wkleić drzwi, bo potem może być trudno to zrobić. A jak wziąłem się za drzwi, to pomyślałem, że powinienem porobić w nich ślady ostrzału. Próbnie powierciłem sobie igłami od strzykawki w zbędnych drzwiach, ale chyba trzeba by też domalować jakieś odpryski. Jak zrobię je aluminiową farbą, to chyba nie będzie źle?
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Tomek_K pisze:Jak nie możesz podwozia robić Yuniorze, to weź się za nadwozie. :) Bo jak nie, to zostawię Hummera i wezmę się na poważnie za Bradleya. ;-)
Widze zes powaznie to potraktowal :evil: Brad skonczony a co z Hmmwv? Do roboty brachu
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ