F6F-5 Hellcat [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Widziałem gdzieś w sieci Corsaira zrobionego z blachy. Ciekawą rzeczą jest reakcja na takie modele - najpierw zachwyt i opadająca szczęka a z czasem powolne rozczarowanie. Za wielkie nity, spoiny itd.
Chociaż modelarstwo jest też sztuką pewnego oszustwa - pewne rzeczy się wyolbrzymia , rozjaśnia.
Tak czy siak to musi być fajna sprawa stojący na półce lub biurku któryś z amerykańskich B (B-17, 24,25,26,29) ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

RAV pisze:Można było zakręcić śmigłem ręcznie, a kiedy się zatrzymywało, robiło kilka ruchów w lewo i prawo, jak prawdziwe. Podobno w środku były magnesiki, które do tego służyły.
Czyli gość musiał nieźle się bawić. Żałuję, że go nie znałem pomimo nawet tego "Nawy" na F7F ...
Obrazek
wellington
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 09 2004, 8:40
Lokalizacja: Zielona Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wellington »

Masz bardzo zdrowe podejście do tematu, ja niestety jestem trochę wypaczony startami w zawodach w latach 80 i 90, gdzie wymiary były jednym z kryteriów oceny modeli i z tego powodu było moje pytanie. A co do metody którą obrałeś, z niecierpliwością czekam na to jak wyjdą zapadnięcia blachy pomiędzy wręgami i podłużnicami, powinno to niesamowicie uplastycznić twojego "Kocurka". Swoja drogą, to nawet na modelach plastikowych rzadko zdarza się wykonanie takiej faktury, a szkoda bo samoloty po jakimś okresie eksploatacji tak właśnie wyglądają, jak by nie patrzeć to są ślady eksploatacji.
Pozdrawiam
Wellington
wellington
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 09 2004, 8:40
Lokalizacja: Zielona Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wellington »

RAV "kompresja" była na Gawronie, P11c niestety nie widziałem, a co do dokładności .... no cóż, każdy robi tak jak potrafi, metoda była w pewnym sensie nowatorska, postęp było widać z modelu na model, szkoda tylko że już się nie dowiem jak to by było dalej ... Natomiast co do skali, to na pewno było 1:32, przynajmniej Łoś i Gawron, pamiętam bo maiłem porównanie do Hurricane z zestawu Revela (bardzo popularne model w tamtym czasie)
pozdrawiam
Wellington
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

RAV pisze:Znalazłem zdjęcia kilku modeli pana Sobczyka
Dzięki RAV - aż miło "zawiesić oko" ;-)
Obrazek
RAV
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 10 2004, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAV »

RAV
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 10 2004, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAV »

Gienek pisze:Widziałem gdzieś w sieci Corsaira zrobionego z blachy.
Może to był ten?
Obrazek
Gienek pisze:Ciekawą rzeczą jest reakcja na takie modele - najpierw zachwyt i opadająca szczęka a z czasem powolne rozczarowanie.
Eee, to chyba jednak nie ten. ;-)

A co do opadającej szczęki, to autor jest emerytowanym dentystą.
wellington
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 09 2004, 8:40
Lokalizacja: Zielona Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wellington »

Po konsultacji z kolegą RAV, pragnę obwieścić że to nie B29 a B17, za wprowadzenie kolegów w błąd przepraszam, zrobiłem to nieumyślnie
Pozdrawiam
Wellington
p.s. Corsair jest rewelacyjny, może ktoś pokusi się o coś takiego ale w kartonie ?
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

RAV pisze:A co do opadającej szczęki, to autor jest emerytowanym dentystą.
:wooow:
Ale to nie ten (tamten był jakiś 1:24 - 32). Ale ten też jest "ekstra" (cóż, przy tej skali 1:16 to można poszaleć).
wellington pisze:Po konsultacji z kolegą RAV, pragnę obwieścić że to nie B29 a B17
No i super! Ktoś z nas może będzie pierwszy :zeby:
Obrazek
ODPOWIEDZ