Hurricane 1:24 - reaktywacja :)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

Hurricane 1:24 - reaktywacja :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Witam Wszystkich serdecznie!

Postanowiłem zadebiutować w dziale new technology i manufaktura z modelem Hurrasia. Firma Airfix jest napewno wszystkim dobrze znana. Swego czasu wypuściła na rynek kilka modeli w 1:24, min.: Spitfire, Mustang, Me-109 oraz bohatera tego tematu. Nie siedzę w plastikach więc nie wiem jak wygląda obecnie oferta modeli 1:24, chyba Trumpeter tu prym wiedzie. Ale wiem jedno, że od 11-stu lat (wtedy kupowałem Hurricana) ta oferta sie bardzo rozrosła.

Model Airfixu pomimo sędziwego wieku (o ile sie nie myle to model pochodzi z początku lat 70-tych) jest bardzo dobry. Nawet sklejony prosto z pudełka prezentuje się efektownie.
Model sklejałem ok 9-10 lat temu. Zrobione zostało wszystko oprócz okapotowania silnika, osłon luków uzbrojenia i kliku małych detali. Hurraś długimi latami stał na szafie zapomniany i się kurzył biedaczek. Kilka dni temu coś mnie tknęło aby go dokończyć - stąd w temacie reaktywacja :) . Model został wyczyszczony z kurzu, niestety ucierpiały przy tym kalkomanie - litery kodowe, a następnie pomalowany lakierem.

Modelik sklejało się bez żadnych problemów. Bardzo dobrze odwzorowana jest faktura pokrycia płóciennego, wszystkie nity, zaślepki itp. Model po sklejeniu jest dość ciężki i w związku z tym musiałem przerobić nico podwozie główne. Konkretnie to zmieniłem tylko ośki kół z plastikowych na metalowe i jest OK. Cała reszta to standard.
Zapraszam do oglądania:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Jak model jest wykonany każdy widzi, z daleka nie wygląda źle :)
Niedługo postaram się wrzucić fotki ukończonego modelu.
Ostatnio zmieniony ndz lut 25 2007, 13:45 przez mores, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

No no mores bardzo fajnie wykonałeś ten modelik :spoko:
sam go zrobiłem jakieś 3 latka temu i zgadzam się z tym co napisałeś o tym zestawie. Niestety zostało mi samo pudło bo model był na zamówienie.
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
ODPOWIEDZ