[Relacja] MALBORK - GPM 1:500

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
NIEDZWIEDZ

[Relacja] MALBORK - GPM 1:500

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NIEDZWIEDZ »

Witam wszystkich.
Już od dłuższego czasu uważnie śledzę poczynania forumowiczów i w końcu nadszedł czas abym i ja coś pokazał.

Padło na Malbork, średniowieczny zamek krzyżacki. Myśle, że każdy choć troszkę o tej pięknej, potężnej budowli słyszał.

Obrazek

Co do samej wycinanki to jest jej sporo więc będzie nad czym siedzieć :)

Z racji tego, że jest to mój debiut architektoniczny ( nie licząc domków z kart) postanowiłem nie wybiegać przed instrukcje i budować model krok po kroku zgodnie z zaleceniami.

Budowę zaczynamy od zamku wysokiego, którego stan na dzień dzisiejszy wygląda następująco:

Obrazek

Obrazek

Napisałbym coś jeszcze ale za bardzo nie wiem co :D
W każdym bądź razie, jeżeli są jakieś pytania to śmiało je zadawać.

CDN ...
Awatar użytkownika
pawel444
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:09
Lokalizacja: Wieś zwana Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawel444 »

No to pierwszy zadam pytanie. Jestem ciekawy jaką długość ma cała podstawa tego modelu?? Bo nie mogę sobie wyobrazić skali 1:500. A i gratuluje tematu. Ja modelowanie zacząłem od Latarni w Rozewiu. Więc na relację z budowy budowli chętnie popatrzę. :D
NIEDZWIEDZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NIEDZWIEDZ »

Mówiąc szczerze to myślałem, że będzie znacznie większy i już myślami szukałem odpowiedniego miejsca w mieszkaniu na jego ekspozycje kiedy się okazało że w podstawie ma zaledwie 50 cm długosci, 35 cm szerokosci i na 17 cm wysoki.
Awatar użytkownika
pawel444
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:09
Lokalizacja: Wieś zwana Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawel444 »

50x35 cm to i tak dużo. U mnie nie byłoby gdzie tego postawić. ;-)
Txthor
Posty: 45
Rejestracja: pn mar 13 2006, 9:51
Lokalizacja: Bielsko - Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Txthor »

Zawsze chciałem skleić ten model ale jednak jakoś nigdy do tej pory nie miałem okazji go nabyć. Będe się uważnie przyglądał Twojej relacji i okaże się, czy jednak dobrze czy źle, że go nie posiadam :twisted:
Obrazek
NIEDZWIEDZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NIEDZWIEDZ »

Witam ponownie.

Czas na kolejną porcje doniesień z placu budowy.
Robota się troche opóźnia a to wszystko przez ten budowlany bum, który skutecznie wymiata hurtownie z materiałów budowlanych. Ale trzeba sobie jakoś radzić.

Po ciężkich, bojach załodze w końcu udało się postawić elewacje zamku wysokiego. Nie było to łatwe przedsięwzięcie gdyż architekci nie ustrzegli się od błędów konstrukcyjnych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do pracy teraz zabierają się dekarze, a mają co robć.
Wstępnie udało im się zmontować konstrukcję dachu północnego skrzydła, które zostanie zamontowane po zaopatrzeniu go w liczne świetliki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z takich technicznych spraw, to do retuszu malarze używają skruszonej suchej pasteli z odrobiną wody, nakładanej pędzlem co daje wysoce zadowalający efekt.

Wszelkie pytania, sugestie, porady i krytyki prosze kierowac do głównego Inżyniera :)
romanjurik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 20 2008, 19:19

Which company makes the paper models of castles

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: romanjurik »

Which company makes the paper models of castles? anyone can advice? especially the Malbork - Zamek Krzyżack, i do not mean sell, but actaly makes? cheers guys...
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Romanjurik,
If you’re looking for a publisher, The GMP made that particular kit.
Ostatnio zmieniony ndz sty 20 2008, 22:39 przez Rutek63, łącznie zmieniany 1 raz.
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Archer
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 15 2008, 0:10

Re: Which company makes the paper models of castles

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Archer »

romanjurik pisze:Which company makes the paper models of castles? anyone can advice? especially the Malbork - Zamek Krzyżack, i do not mean sell, but actaly makes? cheers guys...
Hi!
Visit GPM's website (http://www.gpm.pl/) for closer information about their models.
NIEDZWIEDZ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NIEDZWIEDZ »

Po dłuuugiej pauzie wracam do budowy zamku.
Aktualnie bawie się z dachami.
Zdjęcia wkrótce...
ODPOWIEDZ