Bf-109 od HAL-a

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Bf-109 od HAL-a

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Witajcie i oglądajcie.
Poranna sesja zdjęciowa (kilka wybranych fotek) wyszła tak sobie, ale myślę, że jest w miarę czytelna.
Na życzenie wyraźniejsze zdjęcia mogę wstawić dopiero jutro rano.
Messerek został wydany na poziomie do jakiego przywykliśmy, więc rozpisywał się nie będę. Każdy z Was sam sobie wyrobi ocenę na temat najnowszego modelu od HAL-a.
To, co bardzo mi się podoba, poza całą resztą oczywiście - to dwustronny druk niektórych elementów. Jak otworzyłem zeszyt i na drugiej stronie zobaczyłem tylko kilka wydrukowanych części byłem zaskoczony (czyżby jakaś wtopa? ;-)), ale szybko ochłonąłem jak zajrzałem na stronę nr 3 (to ta rozmazana fotka), gdzie znajdowała się reszta części.
Jednym słowem eksperyment z Jak-a 1b staje się standardem, co mnie osobiście cieszy, ponieważ pozwoli uniknąć retuszu części od wewnętrznej strony. Przesunięć elementów brak.
W związku z powyższym stałem się szczęśliwym nabywcą trzech egzemplarzy. ;-)

Uwaga! Zdjęcia robiłem pod kątem (i w pośpiechu) dlatego można mieć złudzenie, że zieleń na częściach u dołu ekranu jest nieco jaśniejsza, ale pragnę Was uspokoić- różnice w odcieniach kolorów nie występują.
Zapowiedzi: Princ Ojgen ;-))) ( Saburo pewnie się ucieszy) i Mi-24 (widać to na fotce nr 4)


Obrazek,
Obrazek,Obrazek,Obrazek,
Obrazek,Obrazek,Obrazek
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Extra. Mesków i Spitów nigdy za wiele :D W końcu zapas koloru u hala :jupi: Martwi mnie ale również po części cieszy że szkielet jest tak rozbudowany. Przynajmniej nie będzie żadnych zwichrowań. Po zdjęciach model oceniam na -6 bo kabinka mogłaby być z deka bardziej rozbudowana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Kolejny ´must buy´...
Widze, ze model bazuje na Fridrichu. Ale i tak go kiedys zrobie he he.
Krzysiu, czyzby Hal Cie zawiodl, ze nie wpakowal w kabine, wiecej, niz tam bylo w rzeczywistosci?
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Sicore pisze: Krzysiu, czyzby Hal Cie zawiodl, ze nie wpakowal w kabine, wiecej, niz tam bylo w rzeczywistosci?
Wręcz przeciwnie, jestem pozytywnie zaskoczony. Dla mnie model na 6 to wierna replika :lol: A tu -6 więc jakby niepatrzeć genialny model. Może się na niego skuszę chociaż bardziej chodzi mi po gowie ten z Model Hobby bo ma silnior i wogóle ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sztybciu
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 17 2005, 10:17
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztybciu »

Witam. Sicore ma nawet więcej niż rację, bo sam kleiłem Friedricha. Szkielet i ogólna konstrukcja w obu są prawie identyczne poza przednią cześcią kadłuba. Czasami się zastanawiam po co w samolotach Hala więcej szkieletu niż w pancernikach :bebe: . Ech jak się patrzy na niego to aż ślinka cieknie... szkoda że inne modele są u mnie w kolejce :-? .
A kto umarł, ten nie żyje... a czy mogą być wyjątki?
Awatar użytkownika
ace
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 06 2007, 23:07
Lokalizacja: Lesko - miasto marzeń ;)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ace »

Mniam. ;-)
Aż mnie ręce świerzbią.
Kolejny nabytek do kolekcji małego nazisty :twisted:
Pracuj
Polaku
Powoli
Na warsztacie:
Bf 109 F2
Awatar użytkownika
macias13_84
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 06 2006, 18:45
Lokalizacja: Śmiechowice koło Opola/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: macias13_84 »

niestety model ma dość istotną wadę a mianowicie część nr. 59P, L tj. pokrywy wnęk podwozia mają źle nadrukowany kolor który jest tu zamieniony z nie zadrukowanym kolorem
Czym sie różni rosyjski żołnierz od Amorka???...
Zupełnie niczym... Jest tak samo goły,bosy ale uzbrojony po zęby...
a strzelając do Ciebie mówi, że to z miłości
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

macias13_84 pisze:niestety model ma dość istotną wadę a mianowicie część nr. 59P, L tj. pokrywy wnęk podwozia mają źle nadrukowany kolor który jest tu zamieniony z nie zadrukowanym kolorem
- w następnym modelu będzie errata
- można do podklejenia wykorzystać zapas koloru
Awatar użytkownika
82RObert82
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 31 2005, 10:37
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 82RObert82 »

ESP pisze:
macias13_84 pisze:niestety model ma dość istotną wadę a mianowicie część nr. 59P, L tj. pokrywy wnęk podwozia mają źle nadrukowany kolor który jest tu zamieniony z nie zadrukowanym kolorem
- w następnym modelu będzie errata
- można do podklejenia wykorzystać zapas koloru
Nie będzie erratry :D bo na cześć 59LiP w miejsce nie zadrukowane nakleja się część 59aP i L

Pozdrawiam RObert :cool:
Awatar użytkownika
messer
Posty: 725
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

A może jednak będzie, przydałaby się, bo po przyklejeniu stateczników poziomych do statecznika pionowego zostaje białe pole, którego stery wysokości nie zakryją, nawet po przyklejeniu ich w pozycji neutralnej.
ODPOWIEDZ