HMS Dreadnought - relacja z budowy od podstaw

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Krzychu76

HMS Dreadnought - relacja z budowy od podstaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzychu76 »

Witam.

No i po świątecznej przerwie czas rozpocząc jakąś ciekawą budowę. Z racji tego że dostałem Anatomy of the ship HMS Dreadnought więc wybór padł właśnie na niego. Zainspirowany budową tego modelu na jednym z zagraniccznych forum postanowiłem również zbudować go w skali 1:72.

Będe wstawiał fotki z budowy w miarę na bieżąco.

Szcześliwego Nowego Roku 2008.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn gru 31 2007, 0:34 przez Krzychu76, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzychu76

HMS Dreadnought

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzychu76 »

Póki co fotka tego co zrobiłem.

Czyli przeskalowane wręgi do skali. W weekend odrysuje na sklejce i czas na wycinanie.
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony pn gru 31 2007, 12:29 przez Krzychu76, łącznie zmieniany 1 raz.
KPaweł
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 03 2007, 18:51

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KPaweł »

Zapowiada się fascynujący wątek. Zrobiłeś już może jakieś inne tej wielkości okręty w tej skali?
Krzychu76

HMS Dreadnought

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzychu76 »

Nie. Własnie nie. Nie miałem odpowiedniej dobrej dokładnej dokumnetacji. To będzie mój pierwszy raz. Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie. Ale skala jest solida więc powinno być ok.
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: HMS Dreadnought

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Krzychu76 pisze:To będzie mój pierwszy raz.
Zawsze jest kiedyś pierwszy raz
Gratuluję odwagi i życzę cierpliwości, bo to będzie dłuuugi wątek.
Ale jednego stałego kibica masz na bank.
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Krzychu76

HMS Dreadnought

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzychu76 »

Może skala jest nieco nietypowa ale model nie powala rozmiarami. Przy tej skali nieco ponad 2 m więc do przeżycia a przy okazji mam nadzieję da się tam upchnąć sporo detali co zapewne wpłynie pozytywnie na wygląd modelu.
Krzychu76

HMS Dreadnought

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzychu76 »

Więc tak jak pisałem wcześniej zaopatrzyłem sie w sklejkę 5 mm i odrysowałem na niej wszystkie wręgi oraz tylnicę i dziobnicę. Pokład zrobie ze sklejki 3mm. Sorki za jakość zdjęć ale to fotki z telefonu. Jak pożyczę znowu aparat to będą lepsze.
Sklejka
Obrazek

Odrysowane wręgi.
Obrazek

Jutro czeka mnie wycinanie jeśli czas na to pozwoli.

Pozdarwiam
Krzychu76

HMS Dreadnought

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzychu76 »

Witam.


Dziś wieczorem będę miał już wycięte wszystkie wręgi i może pokład i zacznę mozolne dokładne spasowywanie szkieletu żeby się nie zwichrował.

Wieczorem wrzucę jakieś fotki coprawda póki co niewiele one wnoszą do samej relacji ale jak od podstaw to od podstaw.

Pozdr
Krzychu76

HMS Dreadnought

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzychu76 »

Zeszło szybciej niż myślałem. Wręgi już wycięte i oszlifowane. Górne krawędzie wręg oszlifowane do krzywizny pokładu. Teraz będę robił nacięcia na wdłużnice. Zrobię dwie. Jedną w osi symertii na dole i jedną na górze. Górna z kantówki 20x20 dolna 10x20. Montaż na wpusty. Pół wpustu we wrędze a pół w kantówce.

Poniżej kilka fotek ze szlifowania oraz narzedzia.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

PS. Z nudów narysowałem wpusty we wręgach. Jutro kupię kantówki więc na nich też muszę narysować te wpusty i może uda się jutro wstępnie spasować wręgi z podłużnicami.

Póki co to narazie wszystko.
Obrazek
Krzychu76

HMS Dreadnought

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzychu76 »

Witam po krótkiej przerwie.

Wpusty wycięte i wstępnie spasowany kadłub. Jutro będę sklejał na gotowo bo okazał się sztywny i prosty. Pokład też wycięty.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ