Jakiego papieru użyć do podklejenia ?

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

kris
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 19 2008, 16:38

Jakiego papieru użyć do podklejenia ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kris »

Witam,

jestem raczej amatorem jeżeli chodzi o sklejanie modeli kartonowych, sklejałem tylko i wyłącznie Małego Modelarza i to dosyć dawno temu. Ostatnio chciałem się wziąć za sklejenie modelu pancernika Hiei więc poczytałem Wasze forum i dowiedziałem się trochę o klejach, natomiast nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat papieru jakiego użyć do podklejenia pokładu i wręg. Chciałem kupić duży arkusz papieru żeby podkleić cały pokład (dolny i górny) razem i wyciąć już jako całość ale niestety nie mogę znaleźć nigdzie odpowiednio dużego i grubego arkusza. Czy możecie zdradzić ;) jakiego papieru używacie do podklejania ?
Przepraszam z góry jeżeli jest to gdzieś napisane ale niestety nie mogłem znaleźć.

PS. Mieszkam w Krakowie więc jeżeli ktoś ma namiar na jakiś sklep gdzie można kupić taki papier i/lub ewentualnie kleje bardzo chętnie skorzystam.

Pozdrawiam
Pabllo
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 01 2007, 13:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pabllo »

http://www.allegro.pl/search.php?string ... modelarska

Jak masz znajomego pracującego w Philip Morris (produkcja) to poproś o przekładki kartonowe, będzie wiedział o co chodzi.
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Poszukaj w sklepach dla plastykow.
Jest taki np. na ulicy Czarnowiejskiej - naprzeciw przystanku przy AGH.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Podkleić najlepiej tekturą .Skoro kleimy model to tekturą modelarską. Wrzucamy do googla hasło "tektura modelarska" i wyskakuje cztery zyliardy wyników. To bardzo trudne i niezwykle skomplikowane , ale działa . Jednakże zawsze pomocny jest nasz niezawodny kolega,Mistrz Świata w zakładaniu rajstop w stylu na "żabkę", świetny znawca sztuki modelarskiej , zadał Ci właściwy Krakowski adres, w którym kupisz to czego poszukujesz.
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

cieciwa pisze:Poszukaj w sklepach dla plastykow.
Jest taki np. na ulicy Czarnowiejskiej - naprzeciw przystanku przy AGH.
Przy AGH na ul. Czarnowiejskiej są dwa przystanki więc informacja jest mało precyzyjna.

Zapewne chodziło o sklep Hergon naprzeciwko przystanku Kawiory (kierunek centrum Krakowa) i jest to Czarnowiejska 77. Drugi ich sklep jest na ul. Warszawskiej 1 (w stronę PK, jakieś 50m za kościołem św. Floriana). W tym rejonie jest na pl. Matejki (też koło kościoła św. Floriana) drugi sklep dla plastyków (nieco tańszy niż Hergon). Kolejny sklep jest na rogu ulic Radziwiłłowskiej i Zamenchoffa.

Tyle adresów powinno pomóc.
W sklepie najlepiej mieć suwmiarkę bo nie zawsze grubość tektury jest taka jak pani nam podaje :)
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

mr_tom pisze:i Zamenchoffa
:oops:
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
kris
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 19 2008, 16:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kris »

Dzięki wielkie Panowie :D
Od poniedziałku ruszam z pracami :)
zet72
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 17 2007, 11:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zet72 »

w krakowie na ul.bronowickiej przed samym wiaduktem po lewej stronie(jadac w kierunku os widok) jest sklep modelarski (obok sklepu z rowerami) maja arkusze tektury 1mm i 2 mm wielkosci A0 cena jak dobrze pamietam ok 3-4 zl za arkusz
Awatar użytkownika
laihtsta
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 16 2006, 19:41
Lokalizacja: Prudnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laihtsta »

A ja mam takie pytanie, tektura o gramaturze 450 jaką ma grubość w mm??
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Nie ma reguły. Zależne jest to od spoistości , sprasowania najlepiej kawałek materiału sprawdzic suwmiarką ;)
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
ODPOWIEDZ