Nowość "MM" Czołg średni PT-91 "TWARDY"

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
zremb
Posty: 91
Rejestracja: ndz mar 26 2006, 21:09
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Nowość "MM" Czołg średni PT-91 "TWARDY"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zremb »

Na oficjalnej stronie Małego Modelarza ukazała sie informacja o wydaniu nowej, długo oczekiwanej pozycji.
Więcej info pod adresem: http://www.mazowszelok.nazwa.pl/index.php?strona=101
Historia uczy nas, że ludzkość niczego sie od niej nie nauczyła.
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

...myślałem, że szanowna redakcja "Małego Modelarza" potrafi wydawać tylko jeden model czołgu, czyli T-34 z obowiązkowym napisem RUDY 102 :lol:

Naprawdę, jestem (pozytywnie) zaskoczony :shock:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

myślałem, że szanowna redakcja "Małego Modelarza" potrafi wydawać tylko jeden model czołgu, czyli T-34 z obowiązkowym napisem RUDY 102
Chyba nie zauważyłeś paru innych czołgów wydanych przez MM-a. Ale to prawdopodobnie z racji młodego wieku / sklerozy * :lol:

* niepotrzebne skreślić
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 05 2008, 7:55
Lokalizacja: Żarki Letnisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bizon »

I już jest. Spory ten zeszycik dorównuje z Hiei. Ładnie wydany dużo elementów. Będzie możliwość wykonać go w dwóch wersjach zarówno gąsienice jako osobne ogniwa lub jako paski. Zaskoczeniem dla mnie jest, ze jest możliwość wykonania wnętrza kierowcy oraz przedział silnikowy. Co prawda nie jest sa te rzeczy wykonane w stylu Halińskiego.
Waloryzacja jest ładnie zrobiona jak i całe malowanie w rzeczywistych kolorach.

Jeszcze nie kupiłem ale jak tylko kasę dostane to od razu kupuje. szkoda ze nie kosztuje 10 zł
bo bym kupił dwa.

Następny numer będzie F-16 w polskich barwach
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

. . . F-16 w polskich barwach, czyli "jaszczomb" :)
Awatar użytkownika
zremb
Posty: 91
Rejestracja: ndz mar 26 2006, 21:09
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zremb »

W „empiku” w Rumii i Gdyni jest już dostępny. W innych placówkach poza Trójmiastem też już powinien być.
Pokrótce:
22 arkusze z częściami, model posiada delikatną waloryzację;
6 arkuszy z elementami szkieletu (4 miękkie + 2 karton);
9 stron z rysem historycznym, rysunkami złożeniowymi i opisem budowy.
Kilka fotografii wydanego modelu można znaleźć na równoległym wątku na czarnym forum: http://www.konradus.com/forum/read.php? ... 99&filtr=0
Pozdrawiam - zremb
Historia uczy nas, że ludzkość niczego sie od niej nie nauczyła.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Obejrzałem dzisiaj w markecie. Pierwsze wrażenie pozytywne w sumie - gruba książeczka. Na tym sumie pozytywne wrażenia się kończą. Bardzo mało rysunków montażowych, jak na tak rozbudowany model.
Kolorystyka raczej nie taka, jak na opisywane malowanie malezyjskie. Wszystko wydało mi się jakieś rozmazane, no nie spodobało mi się.
Sklejenie wieży to będzie wyzwanie, bardzo pocięta.
Kompletnym nieporozumieniem dla mnie jest "silnik" i przedział kierowcy, dziwne kolory i płaska grafika silnika, raczej dyskwalifikują te części ze sklejania. W tzw. "standardzie" trudny dosyć model, choć przewidziano też wersje uproszczoną (bez wnętrza, gąsienice paskowe a nie z ogniw).
W sumie jak ktoś bardzo zechce to będzie przyzwoita baza do przeróbek.
Pozdrawiam :pice:
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Jackyl, a powiedz mi ile z tego wnętrza przedziału kierowcy będzie widać przez malutki w sumie właz? To nie samolot w którym można kabinę otworzyć. A jak chcesz to ja Ci mogę przysłać parę zdjęć wnętrza całego czołgu, dorobisz sobie co chcesz :) . A silnik to wygląda lepiej niż ten co był w IS-2 z modelika, a kształt prawie ten sam. Ja nie mam zastrzeżeń do tego wnętrza, stanowi dobra bazę do dalszych przeróbek.

Wieża ma trudny do odwzorowania kształt w kartonie, żeby była taka jak powinna musi być pocięta. Nawet w starym T-72 była podobnie rozwinięta. Nie każdy sobie z tym poradzi ale podejrzewam że da się to ładnie skleić.

Co do kolorów to się zgadzam, są dziwne i nie pasują do żadnego znanego mi malowanie tego czołgu. Raz przejścia rozmazane, raz ostrze...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Kat pisze:Jackyl, a powiedz mi ile z tego wnętrza przedziału kierowcy będzie widać przez malutki w sumie właz? To nie samolot w którym można kabinę otworzyć. A jak chcesz to ja Ci mogę przysłać parę zdjęć wnętrza całego czołgu, dorobisz sobie co chcesz :) . A silnik to wygląda lepiej niż ten co był w IS-2 z modelika, a kształt prawie ten sam. Ja nie mam zastrzeżeń do tego wnętrza, stanowi dobra bazę do dalszych przeróbek.

Wieża ma trudny do odwzorowania kształt w kartonie, żeby była taka jak powinna musi być pocięta. Nawet w starym T-72 była podobnie rozwinięta. Nie każdy sobie z tym poradzi ale podejrzewam że da się to ładnie skleić.

Co do kolorów to się zgadzam, są dziwne i nie pasują do żadnego znanego mi malowanie tego czołgu. Raz przejścia rozmazane, raz ostrze...

Pozdrawiam
No to czekamy kiedy zaczniesz robić z tego dzieło sztuki :D Niewątpliwie jest to bardzo dobra baza do budowy.
Seweryn Obrazek
Sakier
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 08 2005, 12:20
Lokalizacja: Wołomin

Kartoniarze łączcie się!!!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sakier »

Wołomin - jest
pod drodze do roboty wyczaiłem
ale co do tych rysunków montażowych, to ja jakoś czarno to widzę, wręcz tragicznie, oglądam i oglądam i nie wiem o co chodzi, np. z tym wnętrzem - widać autor miał lepszą wyobraźnię ode mnie? Ja rozumiem, że za mało kartonu na rynku (he he), ale po co ten rysunek przekrojowy prawdziwego czołgu na s. 3 - może by tak lepiej jakieś rysunki montażowe. Mam nadzieję, że jak się zacznie robotę, to opis pomoże - bo coś opisane jest
ale poza tym to naprawdę extra jak na MM - i to za tą cenę :-) Jestem pod wrażeniem
no cóż a ja zacząłem Mig'a-23, trzeba się streszczać
ODPOWIEDZ