[Galeria] wózek akumulatorowy GPM 1:87

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

[Galeria] wózek akumulatorowy GPM 1:87

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

Witam. Chciałbym pokazać moje osiągnięcie:) model wózka został wydany przez firmę GPM i jest całkowicie wycięty laserem.

Obrazek

model został wydany na małych barwionych kartonikach z częściami w kolorze czarnym, brązowym, takim pustynnym:) i białym na którym znajdują się grubsze elementy:) model sam w sobie jest prosty ale jego skala a co za tym idzie wielkość i drobność elementów sprawia trochę problemów. Jest to moje pierwsze spotkanie z elementami laserowo wyciętymi i trzeba przyznać, że gdybym miał sam powycinać te części to bym się tego na pewno nie podjął :D :D :D Dużym problemem dla mnie okazała się przyczepa tego wózka a konkretnie sklejenie ze sobą wszystkich boków, które jak widać mają delikatna 'kratownicową' konstrukcję. Niestety mnie nie udało się posklejać tego za dobrze bo troszkę się powyginały niektóre poprzeczki (próbowałem je delikatnie naprostować, lecz nie bardzo mi to szło więc postanowiłem tak zostawić jak wyszło, bo lepiej żeby było troszkę zagięte ale w całości niż później brodzić model i psuć go dalej a tak pewnie u mnie by było :jezyk2: :jezyk2: :jezyk2:
na samym wstępie prac postanowiłem skleić model bez retuszu..- nie wiem czemu ale jakoś tak mi bardziej pasowało:) niestety nie obyło się też bez przykrych niespodzianek..: plama z kleju na głównym siedzeniu powstała dzięki mojej mamie która wystraszyła mnie zachodząc mnie od tyłu:(

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na zdjęciu nr 3 znajdują się koła do przyczepy, do modelu jest dołączony bagaż w postaci kilku pudełek, jedno już znajduje sie na przyczepie a reszta powstanie jutro i jutro również zdjęcia całości zestawu:) ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z tego jak wyszedł mi ten model choć wiem że mógłby być lepszy:):) pozdrawiam :spoko:
Ostatnio zmieniony sob lip 26 2008, 22:01 przez belfast, łącznie zmieniany 1 raz.
errolpl
Posty: 19
Rejestracja: ndz lip 20 2008, 13:29
Lokalizacja: Sączów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: errolpl »

Strasznie mały modelik, ale wyszedł bardzo dobrze :) Ten laser to musi być precyzyjna rzecz... Gratuluję dobrej roboty :)

A co do wózka, to jeżdżę identycznymi w robocie - często się psują a akumulator siada po 10-12 godzinach jazdy :) Ale jeździ się nimi całkiem przyjemnie, zwłaszcza bez bagażu :)
:F

W montażu: M5A1 Stuart VI
Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

Dzięki za miłe słowo:) ja byłem ciekawy jak wyglądają elementy wycięte laserem dlatego też taki pomysł na kupno tego modelu:) wszystkie elementy modelu pasują do siebie idealnie tylko z ' drugiej' strony kartoników miejscami widać jest ślady wypalone od lasera.. ale to nieliczne przypadki:)
Gonzo
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 15 2004, 20:20
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gonzo »

wsztko fajne ale dlaczego kierownica jest po lewej stronie??
errolpl
Posty: 19
Rejestracja: ndz lip 20 2008, 13:29
Lokalizacja: Sączów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: errolpl »

Gonzo, a dlaczego nie? Przecież tylko w Anglii są po prawej :)
:F

W montażu: M5A1 Stuart VI
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Posty: 93
Rejestracja: czw sty 12 2006, 17:37
Lokalizacja: Piaski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz_G »

errolpl pisze:Przecież tylko w Anglii są po prawej :)
i w Australii :P

A tak w ogóle to bardzo ładny model :) ciekawe jak by się prezentował na makiecie ...
Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

witam:) Co do kierownicy to macie Panowie racje:) w instrukcji do modelu jest po prawej stronie, ale że u nas jest ruch prawostronny to postanowiłem wykonać po lewej:) a jeżeli chodzi o jego prezentacje to na makiecie zrobił by ogromne wrażenie ze względu na jego wielkość i konstrukcje przyczepy:)
nie jest model łatwy ale polecam bo efekt końcowy daje dużo satysfakcji:) Pozdrawiam:)
Gonzo
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 15 2004, 20:20
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gonzo »

ale ja jeździłem takim, w Polsce i kierownice miał właśnie z prawej strony. Może ktoś to wyjaśni?
errolpl
Posty: 19
Rejestracja: ndz lip 20 2008, 13:29
Lokalizacja: Sączów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: errolpl »

Gonzo, ja jeżdżę takimi codziennie w pracy i mają z lewej :) Tylko że nasze są sprowadzane z Niemiec, więc to może zależy od kraju...
Na zdjęciu kierownica jest po prawej stronie, ale być może ten model był robiony w Anglii, ewentualnie Australii :P A że żyjemy w Polsce, to kierownica jest po lewej stronie i już :)
:F

W montażu: M5A1 Stuart VI
ODPOWIEDZ