Amerigo Vespucci - 1:100 (Relacja)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

jarx34
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 31 2008, 13:44

Amerigo Vespucci - 1:100 (Relacja)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarx34 »

Chciałbym na początku wszystkich bardzo serdecznie przywitać i oczywiście z uwagi na Sylwestra życzyć wszystkim tego co najważniejsze czyli zdrowia , udanych zabaw sylwestrowych i wielu pięknie sklejonych modeli to tak na poczatek.

Jestem tutaj poraz pierwszy mam na imię Jarek i mieszkam w Gdyni mam 38 lat - modelarstwem interesuje sie od niepamietnych czasów jednak głownie były to modele plastkowe tzw pancerka jednak w ostatnim czasie z uwagi na dziecko , inne obowiązki nie miałem czasu aby cokolwiek zrobić forum jednak jako anonimowy oglądacz zytałem uwaznie i cały czas uczyłem sie i uczyłem.

Przedstawiam nową relację i pierwszą prosze o wszelkie uwagi te krytyczne i te bardziej miłe. Pozdrawiam
jarx34
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 31 2008, 13:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarx34 »

Wstawiam zdjecia tego co zrobiłem do tej pory

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Witamy, może kilka słów na temat tego jakim sposobem wykonałeś pokazany kadłub.
jarx34
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 31 2008, 13:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarx34 »

To jest stan modelu na dzień 31.12.2008 r - Od jutra walcze znadbudówkami oczywiście zamieszcze od teraz poszczególne etapy budowy. Pozdrawiam


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kadłub wykonany był metodą piankowania i szpachlowania.
Szkielet kalsyczny z tektury wg zalecen autora następnie wzmocniony poprzez zalanie łączeń wikolem. Następnie wypełnienie pianką monterską i leżakowanie około 2 miesięcy. Obcięcie nożem i szlifowanie do wstepnego zarysu i szpachlowanie. Położyłem jedną warstwę lakieru z puszki. Kadłub do dalszej obróbki niestety hehe
jarx34
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 31 2008, 13:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarx34 »

Witaj Tomku opisałem wyżej jak wykonałem kadłub. Twój Dar Młodziezy sni mi sie po nocach ale to bardzo wielka kopalnia wiedzy dla poczatkujących.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Witam Gdynianina :lol: czy jak to się mówi .Ja jeszcze dodam : dość oryginalna podstawka , mam słabość do tego typu konstrukcji :lol:
jarx34
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 31 2008, 13:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarx34 »

Ale jaka stabilna Grzegorz hehe pozdrawiam
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Czy to się komuś podoba, czy nie - oświadczam, że zająłem już grzędę dla VIP-ów. Ewentualnie znajdzie się jeszcze miejsce dla dwóch Grześków... :lol: , wiadomych... :lol: , no tych co się czasami nawzajem wyzywają od takich tam, ta, ram, tam.... :lol:

P.S.: A konstrukcja podstawki, owszem, owszem. Długo projektowałeś :?: :lol:
Ostatnio zmieniony czw sty 01 2009, 18:01 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Nie wiem jaką metodą robiłeś pokład - podejrzewam że nagniatałeś fakturę desek - widok tak wielkich lini słojów psuje efekt drewnianego pokładu.
Poniżej zamieszczę link do opisu jak można tanio i łatwo wykonać imitację drewnianego pokładu wyglądającego tak
Obrazek
Obrazek
JAK WYKONAĆ
jarx34
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 31 2008, 13:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarx34 »

Tomku wykonywałem równiez na obrzezach meblowych prasowanych na gorąco jednakże chyba źle dobrałem (za wyraźne słoje) teraz już tego nie zmienię. Deseczek nie ciąlem tylko wytłaczałem linie tępym nozykiem. Mysle że jak tak zostanie nie będzie to wielkie uchybienie.

Dziękuje za link
ODPOWIEDZ