KILKA PYTAŃ

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

wiktor
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 14 2008, 23:11

KILKA PYTAŃ

Post autor: wiktor »

Mam parę pytań:
1.Czy opłaca się zakup zestawu airfix D-DAY Collection Gift Set 1:76 (A50064).
2.Czy zestawy Revella (zestawy z farbami) są opłacalne i dobre dla początkującego w kwestii malowania.
3.Jakie pędzelki wybrać (czy pędzelki MAG POL są dobre)
4.Czy zestaw revella nr 03200 jest dobry dla początkującego (jakie farby sa potrzebne do tego zestawu)
5.Jaki aeograf wybrać (czy dobry jest z firmy revell 29666 Airbrush Spray ESB100 czy może z firmy humbrol.)
6.Jakie modele są dobre dla początkującego ( chodzi mi tu o samochody,pojazdy wojskowe,zestawy lub samoloty)
7.Jaka skala jest najlepsza?

PS. Prosze o szybką odp. :cool:
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Post autor: kierownik »

Zadałeś jedne z bardziej niemądrych pytań na forum. Kwestia opłacalności to sprawa wyłącznie Twojego portfela. Pewien szejk, mieszkający na pustyni kupił sobie okręt podwodny. Opłacało mu się - jak powiedział, bo było tanio. Zaledwie kilkadziesiąt milionów dolarów.
Z tych pytań wynika, że nie masz zielonego pojęcia o modelarstwie i materiałach modelarskich. Zapisz się do jakiejś modelarni i sam sobie popatrz, albo dobrze przeszukaj forum - jest tu setki odpowiedzi na te pytania.
Wesołych Świąt spędzonych na lekturze forum!
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Post autor: dr Manfred »

1) w/g mnie szkoda forsy...
2) wyjdzie chyba na to samo, co kupno samego modelu + farby, lub drożej.
3) są dobre ! ...przynajmniej dla mnie ;)
4) Chodzi o te dwa francuskie czołgi w 1/76 ? Pewnie dobry, ale na początek wolał bym coś w 1:35.
5) To nie jest aerograf z prawdziwego zdarzenia, tylko taka plujka do malowania. Aerograf to się zaczyna od około 150 zeta w górę :)
6) Zależy co Ciebie interesuje...
7) 1/35, ewentualnie 1/48. W 1/48 Tamiya robi bardzo ładne modele (pojazdów) i relatywnie niedrogie.

Zdrowych, spokojnych Świąt :)
wiktor
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 14 2008, 23:11

Post autor: wiktor »

4.Chodzi mi o Leopard 2A5;Fuchs 1A4;Luchs 2A2& Ger.Arm.Inf z zestawu revella
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Post autor: dr Manfred »

wiktor pisze:4.Chodzi mi o Leopard 2A5;Fuchs 1A4;Luchs 2A2& Ger.Arm.Inf z zestawu revella
Nie wiem, nie sklejałem tych pojazdów. A figurek w ogóle nie sklejam... Lepiej wybierz coś w skali 1/35 - części większe, to i łatwiej to polepić.

Pseudo-aerograf o jaki pytałeś, możesz kupić w Castoramie za około 39 zł. Różni się jedynie tym, że nie ma znaczka firmowego Revell, tylko jest "no name".
wiktor
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 14 2008, 23:11

Post autor: wiktor »

Mam jeszcze 2 pyt:
1.W którym sklepie modelarskim opłaca się robić zakupy (chodzi mi tu o zakupy przez internet lub zakupy w Warszawie)
2.Czy warto kupować w sklepie modelarskim HAS HOBBY?
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Toff »

3.Jakie pędzelki wybrać (czy pędzelki MAG POL są dobre)
Są ok.
Pozdrawiam
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Post autor: dr Manfred »

wiktor pisze:Czy warto kupować w sklepie modelarskim HAS HOBBY?
Nie warto ! Ceny w Has-Hobby są o 20 - 30% wyższe niż gdzie indziej. Do tego dochodzi niezbyt uprzejme zachowanie jednego ze sprzedawców (taki niewysoki szczeniak, z zębami na wierzchu).

Ze sklepów w stolicy (choć w niej nie mieszkam, tylko bywam) polecić mogę księgarnię Pelta na ul. Świętokrzyskiej i sklep Jadar Hobby.

Pelta jest samoobsługowa, wiec możesz spokojnie oglądać samemu modele i nikt Cię nie pogania. W Jadarze jest sympatyczna obsługa.
Awatar użytkownika
Filip Jereczek
Posty: 70
Rejestracja: śr paź 22 2008, 19:03
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Filip Jereczek »

No to dożucę swoje trzy grosze.
Ad1 Pancerka to nie moj dziedzina, ale ten zestaw ma już swoje lata i odstje od ogólnie dziś przyjętego "standardu"
Ad2 Nie opłaca się i już. Lepiej kupić wszystko osobno, nawet jak wyjdzie pare zł więcej to farby zostaną na przyszłość. W tych zestawach farb jest na styk.
Ad3 Mag Pola używam od lat i nie narzekam
Ad4 nie znam się to się nie wypowiadam
Ad5 Airbrusche sobie odpuść. Ja zaczynam (samsię uczę malować aero) od pseudoiwaty takiej jak tu http://www.martola.com.pl/pl2524/produk ... wata_copy_ i nie narzekam. Oczywiście jeszcze sprężarkę trza mieć
Ad6 Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. Zależy jak się kto czuje i jaką ma wiedzę. Jeśli idzie o samoloty to na początku odpuściłbym szmatopłaty bo są dośc kopotliwe w montarzu, a ogólnie jak sobie coś upatrzysz to najlepiej poszukać recenzji danego zestawu i bedziesz wiedział co cię czeka.
Ad7 to zależy ile masz miejsca na ukończone modele :)

Przez net ja robię zakupy w Martoli i na Allegro i nie narzekam zarówno na jakość obsługi jak i ceny.

To jest mój punkt widzenia, podkreślam mój i niektórzy mogą się ze mną nie zgadzać lub mieć inne zdanie, względnie mogę nie mieć racji :)
Pozdrawiam
FJB
Stowarzyszenie Modelarzy "Szkwał" - zapraszamy wszystkich modelarzy z Kołobrzegu i okolic do przyłączenia się do nas.
http://www.facebook.com/SMK.SZKWAL
http://www.szkwal.kolobrzeg.pl
http://modelmaker.za.pl
Mig-21, Mig- 21 i jeszcze raz MiG-21 (w sumie to z 40 razy:)
wiktor
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 14 2008, 23:11

Post autor: wiktor »

Kolejne pytania:
1.Czy pędzelki Revell painta luxus i revell painta standard są wykonane z naturalnego włosia?
2.Czy czołg Leopard a4 z Tamiy jest dobry dla początkującego (ewentualnie jakie inne czołgi polecacie.)
3.Czy samoloty i pojazdy w skali 1:48 sa dobre dla początkującego.
Zablokowany