[Relacja - Ukończona] Su-22M4 "Fitter K"

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Relacja - Ukończona] Su-22M4 "Fitter K"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Po długiej walce z krążownikiem, który jest w stoczni a pracownicy oczekują na nowy materiał, postanowiłem tak dla odmiany powrócić do plastykowych samolotów.
Tym razem po nóż poszedł Su-22M4 "Fitter K", którego udało mi się zakupić będąc w Warszawie w Pałacu Kultury za 15zł(dlaczego wymieniam cenę? a to za chwilę)
Zatem pudełko wygląda tak:
Obrazek
Producent polski i tani. Na pierwsze spojrzenie na ramkę z częściami mówi że całkiem ładne odlewy jak za taką cenę, oj i tu się pomyliłem wyjątkowo.
Tak wyglądają ramki z częściami:
Obrazek
Obrazek
Prace rozpocząłem od przygotowania kokpitu i kadłuba. I w tym momencie zaczęła się zabawa z tanim modelem, mianowicie kokpit nie chciał pasować w całości do kadłuba, był po prostu za duży w sensie tym ze teoretycznie dało by sie zrobić wersję UM ale nie było odpowiedniej owiewki i dodatkowego fotela. Na szczęście dzięki temu że to ma być zwykła wersja to odciąłem zbędny kawałek kokpitu i wszystko udało sie wkleić tak jak trzeba.
Obrazek
Najgorsza część jak na razie to skrzydło:
Obrazek
Na razie nie sa najlepsze zdjęcia bo ciemnawo a mój aparat jest nie najlepszy do nocnych zdjęć :zeby:
Mówiąc skrótowo nawet po gruntownym szlifowaniu nie dało sie uzyskać idealnego połączenia pomiędzy elementami skrzydeł, oby sie udało to później zaszpachlować.
Praca wre nad tym modelem więc już jutro powinny być kolejne zdjęcia gotowego kadłuba jeszcze nie pomalowanego ale w całości poklejonego :)
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony pt lis 27 2009, 18:57 przez Biafra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Prace ruszyły dalej.
Udało się spokojnie poskładać całość do kupy, oraz pomalować spód kadłuba.
Obrazek
kolor standardowy w takim wypadku czyli taki błękitnawy.
Natomiast dalsze prace malarskie dopiero jutro z racji nie posiadania odpowiednich farb do pomalowania reszty samolotu. Góra wygląda tak:
Obrazek
Klej jeszcze połyskuje ale to tylko dlatego że zdjęcia były robione na szybko. Kabina pilota ubłocona z racji ze poczciwy pilot wpadł w błoto przed startem i uciapkał mi cały środek.

Mile widziane komentarze.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3231
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Obawiam się, że szybkość robienia zdjęć nie ma wpływu na to połyskiwanie kleju. Jest go po prostu za dużo i jak całkiem wyschnie będzie nadal widoczny. Jakiego kleju użyłeś ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Kleju co został dodany do modelu ale straszny glut. teraz juz ten nadmiar został wydrapany i nie razi tak bardzo pod światło.
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3231
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Po drapaniu zostały pewnie nierówności. Przeszlifuj te miejsca jakimś drobnoziarnistym papierem ściernym. A z klejów do plastiku polecam Revel Contacta Proffesional ( plastikowe opakowanie z igłą do dozowania) oraz Tamiya Extra Thin cement (w słoiczku, z pędzelkiem w zakrętce, bardzo rzadki).
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Przeszlifowałem, pomalowałem, nałożyłem kalkomanię

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model jak na taką cenę to nawet dobrze się go kleiło ale niestety były błędy w odlewach :(
Dla początkujących polecam nie ma dużo części i jest łatwy w montażu, natomiast ja poszukam teraz czegoś większego tak żeby mi na dłużej pracy starczyło :)

Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3231
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

żeby mi na dłużej pracy starczyło Smile
Faktycznie się uwinąłeś ale z pewną szkodą dla jakości. Popatrz na malowanie stożka wlotowego - jest niedomalowany. Na krawędziach natarcia tez farba trochę nierówno położona. Ale najważniejsze że go skończyłeś. Malując następny model rozcieńcz bardziej farby bo te wydają się za gęste.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Ja miałem juz wrazenie ze niektóre farby były za rzadkie :)
Dostosuję sie do rady. Jeśli chodzi o uwiniecie sie to model był robiony 8 dni mniej więcej po 1-2h na dzień.
Teraz się zastanawiam jaki model wziąć w rozsądnej cenie tak żeby było więcej pracy a za razem żeby to nie był He-111 bo trzeciego juz nie mam w jakim malowaniu zrobić :P
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3231
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ja miałem juz wrazenie ze niektóre farby były za rzadkie
Odniosłem takie wrażenie patrząc na sondy umocowane na dziobie kadłuba. Jakieś takie nierówne są ale może to wina odlewu.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Pompon
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 07 2004, 18:29
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pompon »

Faktycznie rurka Prandtla i rurka z czujnikiem kątów natarcia i ślizgu nijak mają się do rzeczywistości. Tyle można stwierdzić ze zdjęć. Na pewno to wina odlewów a raczej doskonałego odwzorowania samolotu przez producenta :). Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ