[Relacja] German fuel Truck & Schwimmwagen

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Relacja] German fuel Truck & Schwimmwagen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Witam grono modelarskie. Tym razem pora na zrobienie czegoś innego niż samolot. Wybór padł na mały zestaw firmy Academy, z powodu na dobrą cenę za 3 modele. Skala standardowo czyli 1:72 tak żeby pasowało do reszty modeli.
Na początku Inbox:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odlewy ładne nie trzeba było robić większych poprawek.
Tutaj na zdjęciu jest już po zrobionym całym podwoziu. Silnik, wydech, zawieszenie, chłodnica na swoich miejscach. Beczka wstępnie postawiona na swoim docelowym miejscu nawet już troszkę pomazana farbą na podkład.
Koła na sucho oczywiście jeszcze czeka je kolejne przemalowanie i poprawki.
Obrazek
Rzut oka na podwozie:
Obrazek
Jak widać fryce jeździły ostro i przysmoliły mi silnik na czarno aż na ramę podwozia poszło.
Obrazek
A tutaj nadal nie poklejona cysterna przystawiona do leciwego He111 H-4
Kabina postawiona na swoim miejscu ale nie zdążyła na sesję zdjęciową może się jej jutro uda.
Tak na poważnie teraz muszę troszkę ochłonąć od tego zawrotnego tempa i na spokojnie wszystko pomalować, a jeszcze w drodze na montaż czeka schwimmwagen i podnośnik do bomb lotniczych, dzięki temu relacja się przedłuży.
Pozdrawiam Michał
[/img]
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Zeszlifuj trochę tę otwartą maskę silnika bo jest strasznie gruba, no chyba że już została przyklejona na amen.

I wstawiaj trochę mniejsze zdjęcia bo wątek długo się ładuje i za jakiś czas większośc oglądających po kilkunastu sekundach wdusi po prostu backspace. .
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Klapę możliwe, że jeszcze dzisiaj zeszlifuję i pomaluję resztę cysterny. jeszcze czeka mnie schwimmwagen.
Zdjęcia będę dawał mniejsze jeśli tak mówisz. Dalsze zdjęcia myślę, że pojawią się jutro jak coś u dłubię przy tej amfibii
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Po bardzo długim czasie postanowiłem dokończyć ten model dzisiaj kilka zdjęć za niedługo cała reszta i koniec relacji.
Plan budowy uległ znacznym zmianom i wyszło na to że:
-to ze jest ubabrany przyda się do dioramki
-z wersji Afrika Korps został przemalowany i umazany na wersję europeską
-zostanie dorobiony mały schwimmwagen
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Bardzo się musiałeś śpieszyć, co niestety widać. Z tego co widzę reflektory są niepomalowane. Bardzo to szpeci. Koła to ja bym jeszcze raz pomalował, i zainwestował w cieńszy pędzelek, bo tylko grubym pędzlem możesz się usprawiedliwić. Malujesz Pactrą? Pomaluj kołpak farbką i poczekaj 10 minut. Połóż kółeczko pod lampkę, jeśli Ci się tak śpieszy powinno być troszkę szybciej. Dopiero jak wyschnie maluj oponę. Nie siedzę w plastiku, ale mam wrażenie że "dobrze godam".
Elo
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Jak na razie nie powiedziałem ze to wersja finalna
Powiedział bym raczej ze to jest ledwo półprodukt.
Śpieszyć się nie śpieszy, do końca jest jeszcze bardzo daleko
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ