Problem z kadłubem

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
slepya
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 23:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z kadłubem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slepya »

Witam! Sklejam HM Bark Endeavour z shipyardu. Problem polaga na tym, że mam już wręgi wyklejone itd no i nadszedł czas na kadłub. Chciałem pianką ale otrzymałem żywice epoksydową epidian 53 + utwardzacz z-1 z tkaniną szklaną, a ja nie wiem jak to zrobić bo nie robiłem. Jest to dla mnie nowość. Czy trzeba to jakoś wypchać otwory we wręgach żeby nie weszło w środek wręg? Nie mam pojęcia jak się to zachowuje, ale to jest zabawa . Proszę o poradę jak się do tego zabrać, bo szkoda kasy wiadomo. Poniżej załączam 2 foty jak to wygląda.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Wyhoduj własnego chomika
Ostatnio zmieniony czw sty 07 2010, 16:55 przez slepya, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Chłopie ty masz 24 lata??? Polskie szkolnictwo schodzi na psy w ekspresowym tempie :haha: Takiej składni i ortografii spodziewałbym się raczej po 14 latku :haha:

Co do żywicy.... jeżeli zadajesz takie pytania.... to lepiej jej nie używaj :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
slepya
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 23:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slepya »

wież nie krytykuj pisma bo ja tak piszę wszędzie bez polskich znaków, bo nauczyłem się tak pisać, jest szybciej. Trochę dziwne, że oceniacie ludzi z góry tylko po tym jak piszą, a w ogóle nie znając człowieka.
Ostatnio zmieniony ndz sty 03 2010, 9:45 przez slepya, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Romano666
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 08 2008, 15:56
Lokalizacja: Koło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Romano666 »

Wyrzuć komórkę :lol:
A jak ciężko ci wcisnąć klawisz i jednocześnie np L to jak chcesz skończyć ten model
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

A jak Ty kolego nie rozumiesz, że tutaj się pisze po polsku to już nasza sprawa i albo się do tego zastosujesz albo "auf Wiedersehen!"
Awatar użytkownika
slepya
Posty: 37
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 23:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slepya »

Po prostu, zamiast pomóc wyśmiewacie się i krytykujecie. Jeżeli zależy Wam na polskich znakach, to mogę tu ich używać. Mam nadzieję, że to koniec tematu pisowni. Poprzednie posty poprawię i może postaracie się coś doradzić.
Ostatnio zmieniony ndz sty 03 2010, 9:42 przez slepya, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Po prostu, zamiast pomóc wyśmiewacie się i krytykujecie. Jeżeli zależy Wam na polskich znakach, to mogę tu ich używać. Mam nadzieję, że to koniec tematu pisowni. Poprzednie posty poprawię i może postaracie się coś doradzić.


Witaj

Może zacznij od mocnych przeprosin za swój brak wychowania.

Przeczytaj koniecznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

viewtopic.php?t=9798

Potem ładnie się przedstaw, zadaj sensowne pytanie i zaczekaj z pokorą na odpowiedź. Ale po takim początku nie oczekuj zbyt wiele.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

O poziomie pisowni się nie wypowiem, bo szkoda mi nerw. Jeśli Ty z łaski wstawisz kilka ogonków, to ja się z łaski powstrzymam od bluzgów, bo notorycznie ich używam.

Jeśli zastanawiasz się jak wypełnić ten kadłub, nie masz o tym bladego pojęcia a chcesz bawić się z żywicą "bo tata kupił" to weź 0.7 i walnij pod sok z ogórków, bo widać, że nie doszedłeś do siebie po sylwestrze.

W rankingu debilizmów, wyprzedza toto tylko mój brat, który oklejał abramsa blachą stalową, żeby był bardziej podobny do oryginału :haha:
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Romano666
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 08 2008, 15:56
Lokalizacja: Koło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Romano666 »

Słuchaj kolego pominąwszy twoją pisownie zadaj sobie troszkę trudu i zanim zadasz pytanie przeszukaj troszkę forum poczytaj a przede wszystkim POMYŚL popatrz na ta mate szklaną i na swój model.

Proponuje ci albo zastosuj piankę albo obklej model normalnie jak w wycinance a tą żywice z matą zachowaj sobie na jakiś pływający model.
mirrasss78
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 07 2008, 13:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mirrasss78 »

Zacznę od tego, że mam pełen szacunek do pracy osób wypowiadających się w tym temacie !!!! Niestety nie którzy beczą jak owce z "pewnej wyspy" , lub nie umieją czytać tekstu ze zrozumieniem (gość nie pyta o składnię tylko o żywicę). Następni walczą o polską pisownię, a sypią po niemiecku "auf Wiedersehen". Jeszcze inni mówią o szukaniu, a może gość nie ma na to czasu i dla tego zadał to pytanie (ja ma 2,5-letniego syna i nie mam czasu na siedzenie po internecie godzinami na poszukiwaniach). Jeszcze inni proszą o przeprosiny za brak wychowania (dziwne - to inni zaczęli najazd na gościa). Młodzi i niedoświadczeni modelarze wchodzą tu na forum z myślą o tym, że dostaną pomoc od starych wyjadaczy, a zostają "zrugani" na samym początku. Ja wiem, że całemu " Zet składowi" , pewnym Panom D. i innym wszyscy walą wazelinę za wykonanie modeli, cóż należy im się bez gadania. Niestety nie którzy z tych Panów obrośli już mocno w piórka i potrafią patrzeć tylko na innych z góry !!! Może ja jestem dziwny, ale potrafię się dzielić tym co mam z innymi (czasem przypadkiem można się na coś natknąć, a inni tego za ChRL by nie znaleźli). Na koniec zadam pytanie: czy młodzi i mniej doświadczeni modelarze otrzymując "taką pomoc" od speców modelarstwa będą się garnęli do tego hobby ?
ODPOWIEDZ