(galeria) T-26 mod. 1939 (Mirage 1:72)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2874
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 824

(galeria) T-26 mod. 1939 (Mirage 1:72)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Taki sobie karaluch:
Obrazek

Towarzystwo gotowe do malowania:
Obrazek
Obrazek

Coś tam dodałem, coś ująłem. Problem był z dopasowaniem włazu kierowcy. Pomalowałem i:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z przymiarem:

Obrazek

Z kolegą który dostanie fińskie kolorki. U kolegi będę musiał poprawić nieszczęsny właz kierowcy:

Obrazek

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Fajny maluch-karaluch. A dlaczego u kolegi co dostanie fińskie kolorki ta część (obok włazu kierowcy), która wygląda mi na lampę jest przyklejona jakby inaczej niż u niemiaszka ?

EDIT: Już wiem - lampa jest składana.
Ostatnio zmieniony sob sty 23 2010, 14:24 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Zetor
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 21 2007, 13:16
Lokalizacja: Ciechanów (Las Vegas Północnego Mazowsza)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zetor »

Tempest w niektórych T-26 lampy miały dodatkowo, ruchomą obłą osłonkę. U szkopka lampa jest w pozycji otwartej (tak jak tu http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... rola_4.jpg), a u fina w pozycji zamkniętej(jak tu http://www.militis.pl/images/photoalbum ... 42/t26.jpg) :razz:
Qk bardzo sympatyczny model :D skoro to Mirage to pewnie kupa roboty była przy spasowaniu??
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2874
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 824

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Skoro tajemnica składanej lampy została wyjaśniona, dodam jedynie że ten patent wschodnich inżynierów bezczelnie i z powodzeniem skopiowali kapitaliści w sportowych modelach samochodów. :lol:

Zetor,
ułożyłem taki slogan dla Mirage'a: "papier ścierny i szpachlówka, oto moja wizytówka".
Slogan dotyczy serii T-26 bo innych ich modeli jescze nie sklejałem.
Choć detale i fakturę mają niezłe to irytują zapadnięcia tworzywa i niedopasowanie elementów. Należy jednak dodać, że dają się z powodzeniem skleić, a to podstawa.

pzdr Grzegorz
Zetor
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 21 2007, 13:16
Lokalizacja: Ciechanów (Las Vegas Północnego Mazowsza)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zetor »

gk pisze: Choć detale i fakturę mają niezłe to irytują zapadnięcia tworzywa i niedopasowanie elementów. Należy jednak dodać, że dają się z powodzeniem skleić, a to podstawa.
Mi się marzy żeby do powstającego obecnie 7TP w 1:10 dorzucić takiego skrzacika w 1:72 i postawić go obok na pudełku od zapałek :D
Ale zmagać się z tak małą materią to jak walczyć z wiatrakami-zdecydowanie nie na moje nerwy, zbyt zegarmistrzowska robota :razz:
Tym bardziej gratuluję Ci bardzo fajnego modelu :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
ODPOWIEDZ