Poradniki dla początkujących

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
ROBERTO
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 02 2008, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Poradniki dla początkujących

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ROBERTO »

Witam serdecznie wszystkich profesjonalistów :D
Na początek trochę o sobie zanim przejdę do konkretów.
Modelarstwo redukcyjne zafascynowało mnie jak miałem lat 10, a to już 30-sto letnie "małżeństwo", z tym, że przerwa w tym związku trwała ok lat 18. Mój powrót i od razu zawrót głowy. Dlaczego? Kiedy zaczynałem w Składnicach Harcerskich można było dostać tylko modele samolotów cywilnych, nie było farb, narzędzi, aerografów, pędzelki tylko do plakatówek dla dzieci :( i taki był start na początku lat osiemdziesiątych.
Od dwóch miesięcy przeglądam forum na różnych stronach i aż miło popatrzeć na Wasze prace, niektóre są wręcz powalające!!!
Wyciągnąłem pierwszy wniosek: pomimo mojego bardzo precyzyjnego i wymagajacego podejścia do sklejenia modelu, pod względem przygotowania i malowania modelu jestem zupełnym zielonym laikiem. Generalnie wszędzie spotkałem się z tym samym problemem - szpachlowanie, malowanie, kalki, linie podziałowe itp. czyli wszystko to, co czyni MODEL.
I tutaj moja propozycja, albo raczej forma petycji do Admina, aby stworzył zakładkę lub zakładki z podziałem dla modelarzy początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. A nawet idąc dalej, można to jeszcze podzielić na np. farby, malowanie, waloryzacja, wash, itp. Do uzgodnienia. Powód? Wpisywany temat nie od razu mówi czego dotyczy, a bardzo często tematy i problemy się powtarzają, choć na forum były już omawiane i nie wszyscy chcą ponownie go omawiać (bo w końcu ile można wciąż o tym samym) :roll:
A tak, rozwiązanie swojego tematycznego problemu można łatwiej odnaleźć, albo podać nowy w tym temacie.
Co Panowie o tym sądzą? Wszelkie komentarze, sugestie, propozycje itp będą mile widziane, a jeśli Admin Nas wysłucha, to może nam będzie się łatwiej w tym wszystkim odnaleźć i łatwiej rozwiązywać w sumie Nasze problemy. :D
Pozdrawiam wszystkich
genialność polega na prostocie
ROBERT
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3281
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 104

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Witaj ROBERTO na Forum,

Co do zakładek dzielących tematy nie jestem przekonany, że to rozwiąże problem wyszukiwania a na pewno będzie wymagało wiele pracy ze strony moderatorów czy admina na którą ciężko znaleźć czas, przynajmniej w moim przypadku choć w plastikach nie dzieje się wiele.

EDIT: No i ciężko czasami byłoby zaklasyfikować temat - czy jest on dla początkujących a może dla średnio zaawansowanych. Moim zdaniem klasyfikowanie byłoby bardzo trudne.

Co do tematów z których nie wynika czego dotyczą to już raczej prośba do użytkowników aby precyzyjnie je formułowali.

A co do modelowania to czasami zamiast szukać przez wiele godzin na jednym czy wielu forach odpowiedzi łatwiej jest po prostu wypróbować to czy tamto. Oczywiście forum jest jak najbardziej przydatne bo wiele technik czy pomysłów można na nim znaleźć ale trzeba uważać aby nie skończyło się to nasze modelarstwo jedynie na przeglądaniu postów, bo na działania zabraknie czasu.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ