Pokraczna dyskusja

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jeta »

Grzegorz75 pisze:Wszystko pięknie , pokrak jest pokraczny
Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Faktycznie jest pokraczny. No cóż, sam czerwony sztandar nie wystarczy. Zaniżasz poziom ZŁA Konanie, oj zaniżasz. Nawet usiłowanie bycia śmiesznym nie jest w stanie tego zatuszować. Następnym razem mocno się zastanów zanim zaczniesz krytykować kogokolwiek.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Post autor: Wujek Andrzej »

Ja się z tą opinią nie zgadzam .

Jeśli w tym modelu ktoś dostrzega zaniżenie jakiegoś poziomu , to tak od niechcenia i lekką ręką degraduje kilkanaście ostatnio pokazywanych na Forum bezkształtnych wypocin . Ale ich nie wolno krytykować ...

Troska o poziom ZŁA jest wzruszająca w połączeniu z beztroską tyczącą poziomu Forum w tym temacie . Usiłowanie bycia znawcą tematów kartonowych , z racji tego że się już tyle ich naoglądało , też trochę śmieszy a brak dorobku kartonowego jeszcze to wrażenie podkreśla .

Następnym razem , na twoim miejscu , też bym się Jeta zastanowił nad kolejnym mocno prowokującym tekstem .

Chciałeś polemiki to ją masz . Sam sobie jesteś winien .
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jeta »

Każdy reprezentuje poziom na jaki go stać i nie ma w tym nic zdrożnego. Natomiast kiedy rozwija się sztandary pod hasłami walki ze wszystkimi i wszystkim to to już zobowiązuje. W odbiorze użytkowników ZŁO stało się jednością. Każda chamska odzywka, każda bezsensowna relacja, każdy zmasowany atak na jakąś osobę rzutuje na całą grupę. Jeśli się komuś coś zarzuca to trzeba być w porządku samemu. Wszystkich tutaj obowiązują te same zasady. Jeżeli kogoś coś śmieszy z mojego powodu to mnie z kolei cieszy, że mogę temu komuś sprawić chwilę radości. Wolę rozśmieszać niż dołować wszystkich wkoło własną frustracją.
I nikogo nie zmuszam by zgadzał się z moją opinią. Szanuję prawo każdego do posiadania własnej. A co do mojej troski o poziom modelarski ZŁA to nie martwi mnie on tak bardzo jak poziom kultury tej formacji.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

Post autor: OSTOJA »

Wujek Andrzej pisze:Ale ich nie wolno krytykować ...
Krytykować można ale bez kpin i szyderstw, które do dobrego tonu nie należą.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Post autor: Wujek Andrzej »

Fajnie .

Bardzo chciałbym poznać definicję bezsensownej relacji . Jestem tym osobiście zainteresowany i moglibyśmy coś wspólnie ustalić .
Przykładem zmasowanego ataku są zapewne moje zastrzeżenia do ... "Wilgi" . To był ten zmasowany atak ? Oraz wynikająca z tego odpowiedzialność zbiorowa ?

Jako ZŁO jesteśmy grupą indywidualistów . Każdy prezentuje inny rodzaj osobowości oraz np. humoru . Rozumiem że w ramach obowiązujących zasad rodzaj humoru ma ulec unifikacji i będzie o tym decydowała jedna osoba . Podać przykład ?

Pomimo różnic wewnątrz formacji protestujemy przeciwko tym samym zjawiskom i wyłącznie w reakcji na nie .

Można na upartego widzieć same niedostatki ZŁA i je eksponować . Można też wyznaczyć każdemu z Nas następujące miejsce na Forum : " Ty rób modele i pokazuj jak a od oceniania co jest ładne , właściwe i sensowne jestem ja ( my ?) " .

Zapewniam że w uzasadnionych przypadkach można będzie liczyć na kolejny zmasowany atak Wujka . Możesz na mnie liczyć jak na Zawiszę .

P.S. Ostoja kleisz cudowne modele w sposób perfekcyjny . Taka jest opinia większości . Ja się z nią nie zgadzam i odważyłem się to napisać . Nie mam nic więcej do dodania . Jeżeli ktoś kpi i drwi to zastanów się kto .
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

Post autor: OSTOJA »

Wujek Andrzej pisze: P.S. Ostoja kleisz cudowne modele w sposób perfekcyjny . Taka jest opinia większości . Ja się z nią nie zgadzam i odważyłem się to napisać . Nie mam nic więcej do dodania . Jeżeli ktoś kpi i drwi to zastanów się kto .
Ja się też nie zgadzam i z tego powodu mam komuś naubliżać? - bezsens. Dyskutuj z większością, nie rozumiem dlaczego do mnie się przyczepiłeś, to na prawdę nie ten adres.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Post autor: Wujek Andrzej »

Gdzie się nie ruszysz wszędzie OSTOJA . Ostoja przykleił kolejny element . Codziennie jeden i znów można pisać . Ostoja zauważył wpis Wujka więc musi być reakcja . Na modele pojedynkować się nie da to na osiągnięcia zawodowe , chwalebny życiorys , patriotyczne podejście do modelarstwa , oczytanie , kulturę osobistą . O innych domniemanych przewagach nie wspomnę .

Proszę przestać mnie wychowywać i pouczać jak niedorostka .

Myślę że w wakacyjnej perspektywie zacznę coś pisać o kolejnym swoim modelu . Wtedy ewentualnie pogadamy o "nie tych adresach" . To nie będzie pisanina o beztroskiej bezradności wobec najprostszych problemów . Nie będzie wykoślawiania idei modelarstwa redukcyjnego . Bez jęków , stękania , rozgrzeszania się , oświadczania że mógłbym ale mi się nie chce , chciałbym ale już za późno , to nie moja wina ..... itd. itp.
Specjalnie dla ciebie ostoja potraktuję sprawę prestiżowo . Obiecuję że jak się jeszcze dalej będziesz tak starał to zadedykuję ci tę relację .

Wujek .
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

Post autor: OSTOJA »

OK
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jeta »

Dla mnie komentarz w stylu "spieprzaj dziadu" to nie krytyka tylko chamstwo. Osobiście usuwałem ostatnio taki wpis ZŁA. Mówienie komuś publicznie, że "gada idiotyzmy" to też nie krytyka tylko personalny atak pozbawiony znamion kultury osobistej. Zwracanie uwagi dziecku, że nie powinno się prezentować na wszystkich forach podczas gdy samemu występowało się na kilku to przykład hipokryzji. Dalsze wyliczanie nie ma sensu. Kiedy zaczynamy się identyfikować z jakimś symbolem to niestety musimy brać odpowiedzialność za wszystko czym dany symbol się charakteryzuje i musimy się godzić z faktem bycia postrzeganym przez pryzmat tego symbolu. Od tego niestety nie da się uciec. Żadna prawdziwa indywidualność nie da się wtłoczyć pod jakikolwiek wspólny symbol.
By nie przedłużać tej dyskusji chcę powiedzieć tylko jedno. Wszyscy są tutaj mile widzianymi gośćmi. Tak długo, jak długo przestrzegają ogólnie przyjętych norm społecznych. Jesteśmy tutaj pewną społecznością i te normy obowiązują. Nikt nie przepada za gośćmi, którzy po kilku wizytach podejmują próby przemeblowania domu wg własnego gustu.
I na tym chciałbym zakończyć. Ewentualną dalszą dyskusję na temat sensu takiego czy innego stylu forum propnuję otworzyć w Maglu.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Post autor: Wujek Andrzej »

" Spieprzaj dziadu " to oczywiście chamstwo w ustach użytkownika Forum , natomiast w ustach Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego to ... niezręczność ?

Nazywanie idiotyzmem w 2005 roku porad następującej treści : " najlepszym sposobem na wzmocnienie poszycia kadłuba kartonowego okrętu podwodnego jest pokrycie go miedzianą blachą z puszek po piwie " lub " papierowe elementy najlepiej skalpelem wycina się na szklanej szybie " ... było w pełni uzasadnione . Nie użyłem tego określenia . Potem był atak na Wujka ze strony modelarskiej "młodzieży" bez dorobku obrażonej na mnie za to że ... podważam ich dorobek . Od ciebie Jeta usłyszałem wtedy że tym atakom sam sobie jestem winien . Wyniosłem się na Kartonbau .

14-letni chłopak z całą pewnością zrozumiał o czym pisałem . Nigdy nie prezentowałem swoich modeli więcej niż na jednym Forum jednocześnie .
Proszę o odwołanie tych słów bo są kłamstwem z twej strony . Nazywanie mnie hipokrytą uważam za tendencyjny i na tym kłamstwie się opierający atak personalny .

Wiem kto jest właścicielem "domu" . Wiem kto za niego płaci . Wiem kto go "meblował" własnymi modelami , czasem i wysiłkiem . Które z tych wyliczonych atutów pozwalają ci nazywać Kartonwork własnym domem i w imię jakiej to społeczności ferujesz wyroki ? Gdzie byłeś tyle czasu że zapomniałeś o podobno "własnym domu" ?

Teraz możesz to ukryć w maglu .
Zablokowany