[Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
POL_TOM
Posty: 63
Rejestracja: pn maja 02 2005, 15:31
Lokalizacja: Wrocław

[Relacja] HMS "Sheffield" wyd. Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: POL_TOM »

Witam wszystkich forumowiczów jest to moja pierwsza relacja na forum po latach więc się przedstawię, mam na imię Marcin mieszkam we Wrocławiu i mam 24 lata. Jest to mój pierwszy model po latach przerwy z modelarstwem. Wybór padł na brytyjski krążownik "Sheffield" z wydawnictwa Modelik. A więc co udało się dotychczas skleić:

Na początek okładka

Obrazek


Cały szkielet podkleiłem na karton 2mm i wyciąłem nożykiem

Obrazek

szkielet skleiłem wikolem

Obrazek

następnie zapiankowałem całość, mam zmiara całą część podwodną pokryć szpachlą a następnie pomalować lakierem, burty natomiast zostaną z kartonu.

Obrazek

w międzyczasie gdy pianka jeszcze pracuje w piwnicy powoli powstaje dziobowa nadbudówka

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Piętra są na razie połączone na sucho, całość retuszuję Pactrą, model nie będzie waloryzowany moim celem jest nauczyć się kleić czysto i do końca.

Na razie tyle, pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt wrz 03 2010, 7:54 przez POL_TOM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
POL_TOM
Posty: 63
Rejestracja: pn maja 02 2005, 15:31
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: POL_TOM »

Witam wszystkich, budowa nadbudówki dziobowej powoli idzie do przodu, na ukończeniu nadbudówka dowodzenia - niestety niedokładność i błędy zmusiły mnie do zamalowania niektórych elementów. Tak to wygląda na chwilę obecną:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model jak dotąd klei się świetnie wszystkie błędy wynikają z mojej winy :cry:

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
POL_TOM
Posty: 63
Rejestracja: pn maja 02 2005, 15:31
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: POL_TOM »

Witam wszystkich zainteresowanych moją relacją!

Po krótkim czasie mała aktualizacja - nadbudówka dziobowa dorobiła się kilku detali :

Obrazek Obrazek Obrazek

"druciki" wyszły tragicznie ale już nie będę odrywał tej poręczy.

Następnie postanowiłem już wyszpachlować kadłub - do tego posłużyła mi szpachlówka samochodowa, papier ścierny i ręce które już opadają na sam widok nierówności ( przyznam że są ale prawie nie widoczne , i już chyba tego lepiej nie zrobię tylko coś spierniczę :mrgreen: )

Obrazek Obrazek


No i na koniec ( nie mogłem się powstrzymać żeby się zmotywować ) pokłady jeszcze nie wycięte i przyłożona na sucho nadbudówka:

Obrazek

Następnie w planach mam malowanie części podwodnej ( na razie brak kasy na zakup odpowiedniego koloru, podkładu i lakieru ) więc zapewne dalej będę dłubał przy nadbudówce.

To tyle na dziś pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
POL_TOM
Posty: 63
Rejestracja: pn maja 02 2005, 15:31
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: POL_TOM »

Witam po dłuższej przerwie :)

Co nowego w stoczni - otóż powstał dalmierz:
Obrazek Obrazek Obrazek
i maszt główny - wykonany z patyczków do szaszłyków a wytoczonych na wiertarce :) ( były o 1mm za grube ) Całość potraktowana czarną pactrą
Co do kadłuba zakupiłem primer i spray o odpowiednim kolorze ( tzn najbardziej zbliżony do koloru z wycinanki ) nałożyłem kilka warstw - z góry przepraszam za jakość zdjęć niestety słońca nad wrockiem dzisiaj mało a przy żarówkach aparat robi foty w dramatycznej jakości :( :(

Obrazek Obrazek

I kilka rzutów na całość złożonej na sucho:

Obrazek Obrazek Obrazek


Jeśli jutro uraczy nas słońce obiecuję wstawić lepsze fotki kadłuba.

PS. Podstawka jest zapożyczona więc oczywiście powstanie nowa

To tyle do następnego, pozdrawiam
W stoczni:HMS Sheffield
Awatar użytkownika
konradoo
Posty: 178
Rejestracja: pt lip 10 2009, 14:26
Lokalizacja: Szczecin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradoo »

szkoda ze nikt sie tu nie udziela jak dla mnie fajnie ale tylko nadbudówki.Jakoś to dziwnie zacząłeś kadłub masz nieoklejony a nadbudówki już siedzą na pokładzie...po za tym dno kadłuba...
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

konradoo, o popularności tematu świadczy ilość wyświetleń ,a nie wpisów, a tych jak widać już troszkę jest więc nie ma co narzekać. Kolega na wycinankę nie narzeka i widać że robi najlepiej jak potrafi a to się liczy najbardziej. Pewno jak będzie problem będą i pytania, a jak będą pytania pojawią się wpisy. Powodzenia w budowie.
Awatar użytkownika
POL_TOM
Posty: 63
Rejestracja: pn maja 02 2005, 15:31
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: POL_TOM »

Konradoo spokojnie wszystko na "sucho" stoi, jeszcze nie przykleiłem nadbudówek. W planach mam najpierw przykleić pokład ( bo też jeszcze przyłożony na sucho ) a dopiero później burty ( chyba tak będzie najwygodniej )

Pozdrawiam
W stoczni:HMS Sheffield
Awatar użytkownika
POL_TOM
Posty: 63
Rejestracja: pn maja 02 2005, 15:31
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: POL_TOM »

Witam zgodnie z wczorajszą zapowiedzią wrzucam fotki kadłuba przy świetle dziennym:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz kilka słów o kadłubie ponieważ stało się coś nieoczekiwanego i zaskakującego mianowicie 4 wręgi rozeszły się na łączeniu ( tzn nie miałem tektury 2mm więc klejem w sprayu po porstu szkielet podkleiłem 2 razy ) co dalej szpacha w tych miejscach była dość mocno przetarta papierem ( mój duży błąd ) więc powstały pęknięcia kadłuba w kilku miejscach , po kilku nieudolnych próbach zaszpachlowania uzyskałem mizerny efekt:
Obrazek

na moje szczęście po pokryciu jednolitym kolorem te niedokładności trochę zniknęły, zastanawiałem się nawet czy nie wykonać od nowa całego kadłuba, ale ogrom pracy i środków jakie włożyłem w obecny stan mi na to nie pozwalają.

W planach na weekend - przyklejenie pokładu i oklejanie burt.

Pozdrawiam i do następnego !
W stoczni:HMS Sheffield
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

A co to za gąbka w szkielecie?
Awatar użytkownika
POL_TOM
Posty: 63
Rejestracja: pn maja 02 2005, 15:31
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: POL_TOM »

Pianka montażowa :)
W stoczni:HMS Sheffield
ODPOWIEDZ