[Relacja] Elektrowóz EP 05 - ADW MODEL skala 1:45

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Laykis
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 10 2009, 9:30
Lokalizacja: Szczecin

[Relacja] Elektrowóz EP 05 - ADW MODEL skala 1:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Laykis »

Witam
Wszystkich w mojej pierwszej relacji. Będzie ona obrazować mój powrót do modelarstwa po blisko 10 letniej przerwie. Mam nadzieję, że mogę liczyć na wasze wnikliwe spojrzenie i uwagi, które pozwolą mi się nico rozwinąć w tym jakże porywającym hobby.
Jako, że jetem kolejarzem (pracuję w PKP PLK SA) i od zawsze interesowałem się koleją to też model, który postanowiłem sklejać będzie tematycznie z nią związany. Obecnie wybór na kolejowym rynku modelarskim jest ogromny i jest w czym wybierać. Po dłuższym zastanowieniu wybór mój padł na model lokomotywy Ep05 wydanej przez ADW Model, opracowany w skali 1:45 przez A. Wandtke.
Nie ma co przedłużać zapraszam do oglądania i komentowania i jak to wyżej powiedziałem liczę na konstruktywną krytykę i podpowiedzi.

Obrazek

Na początku skleiłem szkielet pudła i dachu lokomotywy, co zostało przedstawione na poniższych fotkach. Owręgowanie, jakie użyłem pochodziło z zestawu elementów wycinanych laserowo. Przy pracy nad szkieletem nie było większych problemów chociaż wręgi wymagały poświęcenia im nieco czasu przy oszlifowaniu.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obecnie pracuję nad wnętrzem kabiny maszynisty. CDN...
Laykis
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 10 2009, 9:30
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Laykis »

Witam w drugiej odsłonie. Jak zapowiedziałem powyżej przedstawię elementy wyposażenia kabiny maszynisty, które posklejałem.

1. Fotele

Obrazek


2. Krany hamulcowe

Obrazek


3. Przewody od kranów hamulcowych

Obrazek


4. Pozostałe elementy, radiotelefon, rejestrator prędkości oraz pozostałe elementy pulpitu. Jeszcze osobno w następnej odsłonie już razem.

Obrazek

Obecnie trwają prace przy scalaniu elementów wnętrza kabiny maszynisty oraz nad dachem.
CDN
Laykis
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 10 2009, 9:30
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Laykis »

W tej odsłonie sklejone wnętrze kabiny maszynisty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Trwają prace nad dachem CDN.
Awatar użytkownika
Kamilm
Posty: 40
Rejestracja: ndz paź 10 2010, 22:24
Lokalizacja: Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilm »

Witaj Laykis. Model wygląda fantastycznie. Kolej należy do moich zainteresowań, więc będę śledził relację. Powodzenia w dalszej pracy.
Pozdrawiam Kamil

Ukończone: B-25 Mitchell
ODPOWIEDZ