[Relacja] sputnik 3

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
czerwoney
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 12 2010, 12:21

[Relacja] sputnik 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: czerwoney »

Witam
Na początku zwracam się do Was z prośbą o wyrozumiałość, gdyż jest to moja pierwsza relacja.

Parę słów o sobie:
Jestem początkujący i swoją przygodę z modelarstwem kartonowym, można by rzec, że dopiero co zaczynam. Co prawda mam już kilka modeli na swoim koncie, ale nie jestem do końca z nich zadowolony.

Jak widzicie postanowiłem zbudować model sputnika 3 , który zamieszczony został w MM w 1961r.
Obrazek

Model buduję na podstawie skanów, które odbarwiłem wcześniej przed wydrukiem w gimpie.

Na samym początku próbowałem oklejać poszczególne części folią aluminiową, ale zrezygnowałem z tego pomysłu, gdyż folia nie przylegała zbyt dobrze, nigdy tego zresztą nie robiłem wcześniej.

Przyznam również, że nie kleiłem niczego ze skanów.
Nie wiem, czy to dobry pomysł, że w ogóle robię relację pierwszą właśnie z tego modelu ale czas pokaże. Pierwsze fotografie nie wychodzą zbyt dobrze i widzę, że muszę się wiele jeszcze nauczyć.

Po ostatniej próbie dopasowania elementów wyszły pewne komplikacje. Postanowiłem wstrzymać się z projektem, co nie znaczy, że prace zostały zupełnie zaniechane.
czerwoney
ODPOWIEDZ