(R) KW-1 - koła napinające

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

(R) KW-1 - koła napinające

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Witam .

Ta część relacji miała być opublikowana 30.04. ale prawdopodobnie z głuszy w którą wyjadę na tydzień nie będę się mógł połączyć z Kartonwork . Więc teraz i dodatkowo z życzeniami Wesołych i Spokojnych Świąt .

W poprzednim odcinku :
Koła podtrzymujące

Dość długo trwała analiza zdjęć dostępnych w Internecie wraz z jedynym szkicem którym dysponuję . Sporo czasu trzeba było kółkom tym poświęcić . Finał jest obarczony podstawowym niedomaganiem , nie są wykonywana według planów konstrukcyjnych . Wydaje się jednak że efekt w miarę wiarygodny .

Podobnych kształtów nie doszukałem się w przeglądanych relacjach budowy tego czołgu .

Do szlifowania korpusu piasty i bieżni kół nie używałem wiertarek i tym podobnych . W innych przypadkach też . Całkiem dobrze sprawdziła się zwykła obróbka ręczna .

Kołpak-osłona zewnętrzna pokazana jest trójetapowo jakby . Wstępne kształtowanie skalpelem , szlifowanie papierem ściernym , wygładzanie płaską końcówką pensety przy użyciu BCG . Jak się dobrze przypatrzeć to widać na zdjęciach . Bardziej drobiazgowe tłumaczenie tego co starałem się przedstawić pismem obrazkowym - w przypadku pytań .

Oczywiście tylko na zdjęciach w makro to wszystko wygląda dobrze . W rzeczywistości fatalnie . Malowanie to pierwsza warstwa .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob kwie 23 2011, 13:04 przez Wujek Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Szanowny Wujku
Odpowiedzi na poniższe pytanie, albo na forum nie ma, albo nie znalazłem.
Jak się robi TO, że wychodzi takie jajowato gładkie i okrągłe?:
Obrazek

Wesołych świąt!
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Huragan76 .

Odpowiedź jest od dawna . Sporo miejsca jej poświęciłem już prawie 6 lat temu : viewtopic.php?t=6302&postdays=0&postorder=asc&start=10

Jest łatwo dostępna ponieważ ją umieściłem w wykazie ciekawszych moich modeli w formie podpisu pod postem .

Tłumaczenie podobnego kształtowania elementów jest tam dość szczegółowe . Kołpaki też są .

Wujek .
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Nie wiem jak to przegapiłem :oops:
Bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... nie ma sprawy .
Awatar użytkownika
Andreas
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 03 2009, 14:01
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andreas »

Wtam , mam pytanie , czy na tej osłonie nie brakuje jeszcze jednej śrubki tak jak tu to widać http://www.dishmodels.ru/wshowp.htm?p=520&id=10976 i tu http://www.dishmodels.ru/wshowp.htm?p=377&id=7233
pozdrawiam Andrzej Ze SQŁADu ZŁOmu i metali nieżelaznych

Linki wstawiamy między znaczniki ...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Andreas .

Te miejsca smarownicze są , nawet w obu kołpakach . Przypadkowo w powyższym ujęciu niewidoczne . Jeszcze się na nie napatrzysz w tzw. ciągu dalszym .

Wujek .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Andreas .

Zmieniłem zdanie i uzupełniłem pierwszy post o interesujący , składnicę złomu , obrazek krążka średnicy 0,3 mm tkwiący w dziurze średnicy 0,8 mm .

Świąteczny Wujek pozdrawia .

P.S. Jeśli Szanowna Składnica nie zauważyła że na zdjęciach nie pokazałem żeberek na talerzach kół , od strony wanny kadłuba , zapewniam że one tam są . Ale objawią się dopiero w następnym odcinku .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Rozpocząłem budowę dwu dekli na pięć śrub i muszę się nimi pochwalić ...

Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... poprzedni post to taki żart oczywiście . Chciałem tylko sprawdzić ile daje przeglądnięć utrzymywanie relacji na stronie głównej Kartonwork w pozycji "ostatnie wpisy na forum" ( bez względu na postęp prac nad modelem ) .
Re-we-la-cja !
Teraz dopiero będę sławny .

"Wszechobecny" jako jedyny następca Dzieci neostrady stosuje tą metodę od dawna . Postanowiłem i ja . Apeluję (!) , nie idź tą drogą ...

Wujek .
ODPOWIEDZ