PZL-130 ORLIK MM 3/88

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dona
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 02 2012, 17:56
Lokalizacja: p-ń

PZL-130 ORLIK MM 3/88

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dona »

witam,
PAH skończony leży na półce więc czas zacząć robić nowy model.
na tapecie mam teraz PZL 130 ORLIK. prace posuwają się powoli ale dokładnie. :) muszę się pochwalić bo jak na razie idzie bardzo dobrze. model najpierw pokryłem werniksem. jak na razie sklejam go BCG i muszę powiedzieć że tan klej jest po prostu świetny !!! :). do retuszu używam zwykłych pisaków i jak na razie spisują się dobrze ale znów eksperymentuje żeby znaleźć najlepszą dla mnie metodę.
Obrazek


oczywiście nie obeszło się od niespodzianek. pierwsze 2 elementy poszycia dobrze pasowały na wręgi które trzeba było tylko zeszlifować pod kontem. niestety trzeci element okazał się za mały i musiałem go poszerzyć o 3 mm. gdybym tego nie zrobił była by za duża różnica między elementami. wygląda to tak:
Obrazek

z resztą nie było większego problemu :). poszycie łącze na kawałku papieru żeby spasować lepiej element. nie podoba mi się karton nachodzący na karton to tak nie ładnie odstaje :P.

Obrazek

zdjęcia może nie najlepszej jakości ale ładnie wszystko widać.
aha... jest jeden mankament. na części poszycia przy ogonie są brzydkie białe wytarcia. :( zastanawiam się jak je mogę usunąć może na coś wpadnę ale muszę pomyśleć czym to zniwelować.
Obrazek

mam zamiar trochę poprawić wnętrze ale nie mogę nigdzie znaleźć zdjęć PZL 130 , wszystko co jest to PZL 130 TC a podejrzewam że różnice pod względem wnętrza będą spore. Ma ktoś może jakieś ryciny albo zdjęcia?
udało mi się znaleźć czasopismo Aeroplan 2007 5-6 z PZL-130 Orlik jednak bez płyty na której jest mnóstwo zdjęć :(. jak ktoś może pomóc będę wdzięczny. do zobaczenia niedługo :)

p.s. postaram się robić lepsze zdjęcia ;)
AVE JA !!!
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Jeżeli jest to oryginalny Mały Modelarz to proponuję te wytarcia zamaskować kredką. Pamiętam, że to był jeden z takich patentów sprzed X lat :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
-BARTEK-
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 12 2007, 20:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/okolica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -BARTEK- »

Skleiłem ten model ponad rok temu, stary karton jest wymagający i trzeba być ostrożnym bo łatwo coś skopać.
Ja retuszowałem plakatówkami. Pisaki trochę mocno rzucają się w oczy i widać krawędzie kolejnych segmentów.
Powodzenia w klejeniu.
ODPOWIEDZ