[R] Mig-3 1:33 ModelArt

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaxon1987
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 08 2008, 15:22
Lokalizacja: Sztum

[R] Mig-3 1:33 ModelArt

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaxon1987 »

Witam wszystkich w mojej relacji z budowy Mig'a Trzeciego. Jest to moja druga relacja (pierwsza niestety nie ukończona) na tym forum, a czwarty model w życiu.
Mam nadzieję, że przy odrobinie pomocy z Waszej strony skończę ten piękny samolot, a chęci na tą są ogromne tym bardziej, że na forum nie znalazłem budowy Miga z tego wydawnictwa. No ale do rzeczy.

Oto okładka:

Obrazek

Ogólnie zrobiłem już parę rzeczy. Można powiedzieć że jestem w pewnym stopniu zadowolony choć błędów i braków w retuszu się nie ustrzegłem :-? No ale to już na zdjęciach:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Mam do Was pytanie odnośnie linkowania zdjęć. Chciałem wstawiać miniaturki lecz sposób 2 z tego tematu mi nie działa i pokazuje mi obrazki w pełnym rozmiarze tak jak jest teraz. Jak zrobić miniaturki żeby się lepiej oglądało?

Przemek
Avia S-199, USS Los Angeles
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 111

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Ja tam bym Ci radzil odpuscic sobie te miniaturki. Na Photobucket'cie, z ktorego korzystasz jak widze, jakis czas temu wprowadzili zmiany i jezeli odpowiednio nie zmodyfikujesz kodu to miniaturka nie bedzie odnosila do zdjecia, tylko do strony Photobucket'a na ktorej to zdjecie bedzie w otoczce badziewia reklamowego i to nie w pelnym rozmiarze. A modyfikacja kodu tez nie jest w 100% zadowalajaca, bo kazde pierwsze otwarcie miniaturki i tak nie odniesie Cie do samego zdjecia tylko do tej strony. Dopiero kolejna proba otwarcia miniaturki odnosi do samego zdjecia. Tego sie chyba nie da przeskoczyc.
Pozostan lepiej przy obecnym sposobie linkowania, tak jest dobrze wedlug mnie.
Ale jak juz koniecznie musisz miec te miniaturki, to robisz tak:
W swoim albumie na Photobucket'cie najezdzasz strzalka na zdjecie, ktore chcesz linkowac. W prawym gornym rogu zdjecia pojawia sie trybik. Jak go rozwiniesz to pojawia sie kilka opcji. jedna z nich to 'Share links'. Wybierasz to i pojawia sie okno z kilkoma mozliwosciami. Ostatnia z nich to 'IMG thumb'. Wybierasz ja lewym przyciskiem myszy i link jest skopiowany (pojawia sie informacja 'Copied'), gotowy do wklejenia w post ktory tworzysz np tutaj na forum.
Modyfikacja kodu ktory wkleisz polega na tym ze musisz wyciac z kodu cala fraze zaraz za 'http://' az do 'html' wlacznie zostawiajac nawias kwadratowy. Zastepujesz ja skopiowana fraza zza drugiego 'http://' tylko ze bez znacznika miniatury czyli 'th_' przed symbolem zdjecia.

Obrazek

<URL=http://i1369.photobucket.com/albums/ag2 ... /IMG></URL>



Przetworzylem jedno z Twoich zdjec na miniaturke. Pod spodem masz widok na kod. Nawiasy kwadratowe pozamianialem na strzalkowe specjalnie zeby kod nie dzialal i zeby bylo widac o czym pisze.
Mam nadzieje ze troche rozjasnilem.

Pozodzenia.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jaxon1987
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 08 2008, 15:22
Lokalizacja: Sztum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaxon1987 »

Dzięki za pomoc laszlik. Myślałem, że jak wstawię miniaturki to będzie łatwiej przeglądać temat bo mniej przewijania, ale skoro mówisz, że tak jest ok to może jednak zostanę przy tym sposobie linkowania.
Avia S-199, USS Los Angeles
Awatar użytkownika
jaxon1987
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 08 2008, 15:22
Lokalizacja: Sztum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaxon1987 »

Tak żeby nie było, że nic się nie dzieje to informuję, że Mig'uś powoli rośnie

Obrazek

Obrazek

Póki co mam trochę mało czasu na klejenie bo staram się "złapać formę" na kwalifikację wojskową do MW więc trzymajcie kciuki i za model i za mnie, co by mi się powiodło :)

Przemek
Avia S-199, USS Los Angeles
Awatar użytkownika
jaxon1987
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 08 2008, 15:22
Lokalizacja: Sztum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaxon1987 »

Niewielki postęp w pracach, ale jednak :) Budując kolejne dwa segmenty poszycia musiałem podjąć decyzję czy chcę je mieć uproszczone, czy uplastycznione.
A taka jest różnica między poszczególnymi elementami poszycia. Te z lewej jak widać są uproszczone a prawe to wersja "ekspert", którą też wybrałem:

Obrazek

Jako, że wręgi też w niezbyt standardowym kształcie więc i zabawy trochę z formowaniem poszycia będzie nie wspominając już ile się je "nadziobałem"



Obrazek

No i na koniec zdjęcie kadłuba z przyłożonym na sucho jednym nowym segmentem.

Obrazek

Póki co nie kleje go na stałe bo wydaje mi się, że łatwiej będzie spasować go z segmentem z lufami karabinów.

Na dziś to wszystko. Może jutro coś się uda skleić i wrzucić.
Avia S-199, USS Los Angeles
Awatar użytkownika
jaxon1987
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 08 2008, 15:22
Lokalizacja: Sztum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaxon1987 »

Witam po dłuższej przerwie. Budowa bardzo powoli i w bardzo dużych bólach ale jednak do przodu. Dziś zrobiłem skrzydło i parę baboli przy okazji :oops:

Obrazek

Obrazek

Oraz jedno ujęcie przymierzone na sucho do kadluba:

Obrazek

Brakuje jeszcze retuszu gdzie nie gdzie ale to przy następnej okazji postaram się poprawić.

Do następnego
Przemek :cool:
Avia S-199, USS Los Angeles
ODPOWIEDZ