[G] Hawker Hurricane Mk I. Kartonowa Kolekcja nr 4/2012. Bit

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

[G] Hawker Hurricane Mk I. Kartonowa Kolekcja nr 4/2012. Bit

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Witajcie.
Mam swojego Huragana ;-)

Model jest dobrze zaprojektowany ale dość pracochłonny.
Od siebie dodałem otwory przy styku kolektorów wydechowych z osłoną silnika i parę drobiazgów. Powygniatałem też imitację opięcia płótnem kratownicy w tylnej części kadłuba oraz przy lotkach i sterze kierunku.

Nieco problemów miałem z finalnym malowaniem lakierem matowym. Okazało się, że Dupli Color zmienił skład i zamiast matu jest satyna. Wyrównałem całość lakierem matowym Humbrola w sprayu nie bez konsekwencji.
Zapraszam do galerii.

Obrazek

1 Obrazek 2 Obrazek 3 Obrazek 4 Obrazek 5 Obrazek 6 Obrazek 7 Obrazek 8 Obrazek 9 Obrazek 10 Obrazek 11 Obrazek 12 Obrazek 13 Obrazek


Tak więc pierwszy projekt „duetów” zakończony.

Obrazek

1 Obrazek 2 Obrazek 3 Obrazek 4 Obrazek 5 Obrazek

Na „zarzut”, że samoloty są zbyt blisko siebie odpowiem następująco:
1) to „układ poglądowy”, ukazanie maszyn dwóch stron konfliktu obok siebie. Trudno byłoby się im spotkać na kółkach, a tak przynajmniej płatowce są w naturalnej dla siebie pozycji ;)
2) czytając wspomnienia pilotów natrafiłem na epizody „ocierania” się niemal, przy wąskich manewrach w ferworze walki powietrznej (czas na refleks… przy prędkości ok. 500 km/h i ustawionej „zbieżności” km na 100-200 metrów od celu). Były też przypadki kolizji (do dziś się to przecież zdarza),
3) dla w mnie warunkiem koniecznym jest umieszczenie modeli w gablocie. Ułatwi to ich bezpieczne przenoszenie i nieco wydłuży żywot :D Z uwagi na powyższe, należało je zamocować na rozsądnej wymiarami podstawce, nie za dużej i nie za małej. Może macie jakieś propozycje doskonalące w tej sprawie,
4) oczywiście nie wykluczam budowania samolotów przyziemionych na kołach, ale wpierw muszę się nimi nacieszyć w locie.

Do następnego w kolejnym projekcie duetu w locie.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1086
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Jak zwykle u Ciebie - precyzyjnie i z pięknym efektem końcowym. Gratuluję dueciku.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Bardzo zacny wykon.
Dwie uwagi tylko.
1) Przydałoby się zamalować te czarne krechy na wierzchołku kołpaka śmigła.
2) Krawędzie natarcia zewnętrznych części skrzydeł wydają mi się nie trzymać właściwego profilu, tzn. są zbyt "bułowate" w stosunku do krawędzi natarcia centropłata.
W dodatku krawędź natarcia lewego skrzydła jest trochę nierównomiernie wyprofilowana.

No i jak pisałem wcześniej już podczas prezentacji 109-tki w zestawieniu że Spitem, nie przemawia do mnie jakoś ustawienie tych modeli względem siebie. Za mało dynamiki i zbyt blisko siebie. Takie moje subiektywne odczucie.

Ale ogólnie bardzo fajny pomysł i dobra robota.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ