Stare krypy (koga elbląska na początek)

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
maciej kumor

Stare krypy (koga elbląska na początek)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maciej kumor »

Witam

Na wstępie nie omieszkam wspomniec, że nie jestem doświadczonym modelarzem kartonów, więc miejcie litość :lol:
Od jakiegos czasu zamierzam zabrać się za "Koge elbląską", czy macie może jakies informacje na jej temat? W necie informacji jak na lekarstwo, znalazłem 2 modele (w tym 1 na rosyjskiej stronie), + 2 wersje kogi w MM (jedna z lat 70-tych - nieco się różnią)...
Czy może ktoś mi udostępnić jakiś planik + może dodatkowe informacje?
Z góry dzięki
Ostatnio zmieniony pt wrz 17 2004, 21:53 przez maciej kumor, łącznie zmieniany 1 raz.
ayem
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 21:29
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ayem »

na forum PWM ( http://www.modelarstwo.org.pl/forum/index.php ) w dziale szkutnicze jest swietny topic o kodze - bardzo dokladnie zebrane informacje na jej temat. niestety cos nie moge wejsc na to forum dzisiaj - tam na pewno go znajdziesz, jak sie dostane to poloze link tutaj
ayem
---------------
Na warsztacie:
Le Superbe
Krzys
Posty: 94
Rejestracja: śr kwie 23 2003, 22:28
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzys »

To był mój pierwszy żaglowiec. Tu jest opis z jego klejenia http://www.konradus.com/forum/read.php? ... eply_16533. Identyczny tekst jest w którymś Kartonowym Fanie. Na Polskiej Witrynie Modelarskiej widziałem model redukcyjny Kogi Elbląskiej bardzo dobże obfotografowany. Zycze Ci powodzenia!
ayem
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 21:29
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ayem »

ayem
---------------
Na warsztacie:
Le Superbe
maciej kumor

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maciej kumor »

Dzięki za pomoc. Materiały są świetne. Bede miał teraz troche roboty żeby to uporządkować i się rzuce na kogę. Mam nadzieję że jakoś mi pójdzie... :)
maciej kumor

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maciej kumor »

No i zaczęło sie... Dziś o 19:00 rozpoczęły się prace w corelu nad przerysowaniem wręg - polecą na drukarce, najprawdopodobiej potem karton bądź sklejeczkę (jeszcze musze dopracować system). Dzięki Ayem - dzięki twojemu linkowi "wybiłem sobie z głowy" pewne rozwiązania (np. luk do ładowni :-? ).
Po niedzieli ekipa wchodzi do stoczni, a rysownicy wezma się za deski...
Mam nadzieję że mój pomysł na wykorzystanie forniru na dechy wypali (wiem że pomysł jest dobry, bo sprawdzony, tylko ciekawe czy w moim wykonaniu ;| )
Jak rusze z robotą w stoczni to pchne jakieś fotki - no chyba, że kolejna Koga Elbląska to zaśmiecanie forum...
Radek Kubera
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 12 2004, 17:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Kubera »

maciej kumor pisze:No i zaczęło sie... Dziś o 19:00 rozpoczęły się prace w corelu nad przerysowaniem wręg - polecą na drukarce, najprawdopodobiej potem karton bądź sklejeczkę (jeszcze musze dopracować system). Jak rusze z robotą w stoczni to pchne jakieś fotki - no chyba, że kolejna Koga Elbląska to zaśmiecanie forum...
Witaj !!!
Tekst o Kodze to moje dzieło. Cieszę się, że Ci się spodobał. Założyłem nawet stronę o dawnych żaglowcach - http://koga.net.pl i teraz tam bedę opisywać dalsze zmagania z Kogą. Ma dopiero miesiąc, ale mam już 800 odwiedzin i cały czas stronę rozwijam. Mam nadzieję, że moderator nie uzna tego za kryptoreklamę i mnie nie wytnie, bo chciałbym Ci dać jeszcze jedną wskazówkę - przeczytaj artykuł o Miedziowcu zamieszczony na tej stronie. Dużo rozwiązań w Kodze proponowanej przez Litwina zostało zaczerpniętych właśnie z tego statku. Zaproponowałem mu spotkanie, czekam na odpowiedź....
Chętnie na swojej stronie zamieszczę relację z Twojej budowy i fotki.
Życzę sukcesów, to bardzo fajny statek, daje wiele radości.
Pozdrawiam.
Radosław Kubera
Żaglowce Modele Statki
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Radek Kubera pisze: Mam nadzieję, że moderator nie uzna tego za kryptoreklamę i mnie nie wytnie
Możesz być Radku zupełnie spokojny. To forum tym właśnie się wyróżnia, że wspiera wszystkie działania na rzecz propagowania modelarstwa i nikogo się tutaj nie banuje za podawanie linków do modelarskich stron.
Obejrzałem, narazie pobieżnie, twoją stronę i spodobała mi się. Wrócę do niej na pewno w wolnej chwili.
Radek Kubera
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 12 2004, 17:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Kubera »

Jeta pisze:Możesz być Radku zupełnie spokojny. To forum tym właśnie się wyróżnia, że wspiera wszystkie działania na rzecz propagowania modelarstwa i nikogo się tutaj nie banuje za podawanie linków do modelarskich stron.
Dzięki Ci dobry człowieku.
Pozdrawiam wszystkich.
Radosław Kubera
Żaglowce Modele Statki
ODPOWIEDZ