[narzędzia] Mata, liniał i nóż.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Fiban

[narzędzia] Mata, liniał i nóż.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fiban »

Chyba jedne z podstawowych narzedzi w naszym fachu. Dzis po kilku rozmowach z kolegami po fachu nabylem rzeczony zestaw w jednym ze sklepow sieci Rossmann. Skusila mnie przede wszystkim cena 11,99 zl.

W zestawie znajdziemy mate do ciecia formatu 30 x 22 cm i grubości 3mm (w załączonym skanie). Mata prezentuje sie calkiem interesujaco, niezle sie na niej tnie, zdecydownie lepiej niz na kartonie czy drewnianej deseczce, niestety nie porownam jej do olfowskiej maty, ale roznice zdaje sie, sa niewielkie.

Kolejnym elementem jest linijka. 20 cm aluminium z wklejona od spodu listwa antyposlizgowa, dla mnie bomba, sprawuje sie rewelacyjnie. Nic dodac nic ujac.

Ostatnim elementem zestawu jest nozyk, zdecydowanie najslabsze ogniwo. Wielkosc tego nozyka to ogolnie przyjety standard czyli mozna tam umocowac praktycznie wszystkie ostrza (oprocz Olfy) dostepne na rynku. Niestety jego wada jest fatalnie wykonane mocowanie, choc byc moze niektorym nie bedzie to przeszkadzalo, mi w kazdym badz razie sie nie podoba i na pewno nie bede nim pracowal. Uzupelnieniem sa dwa zapasowe ostrza w gustownym pudeleczku.

Ogolnie rzecz biorac polecam ten zakup, chociazby ze wzgledu na przyzwoita mate i rewelacyjna linijke. 11,99 zl jest w zasiegu reki praktycznie kazdego modelarza. Sa jeszcze wieksze zestawy za okolo 24 zł jesli mnie pamiec nie myli. Zestaw jest rozbudowany o kilka nozykow roznych ksztaltow i noz krazkowy.
Fiban

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fiban »

I pozostala czesc zestawu.

(niestety nie chce sie zaladowac drugi skan, mimo tego ze wazy mniej, jesli ktos jest zainteresowany prosze o maila wysle na priv)

U sasiadow fotki zaladowaly sie poprawnie, wiec jesli ktos chce szybko zobaczyc temat, niech kliknie tutaj.

Uprzedzajac pytania dotyczace Rossmanna, chodzi mi o siec sklepow z kosmetykami i chemia gospodarcza, sam bylem zdziwiony :)
Ostatnio zmieniony śr gru 08 2004, 12:05 przez Fiban, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Aluminiowe linijki sa do wedlug mnie do bani, po kilku tygodniach nie da sie juz wyciac linii prostej bo aluminium jest zbyt miekkie i noz po prostu odcina za kazdym razem kawalek tej linijki.
Ja stosuje linijke stalowa, o grubosci 2mm. Jest duzo lepiej.
Co do nozy, najlepsze jakie znalazlem to Stanley ze sruba blokujaca ostrze. Mam dwa, duzy i maly. Tanie noze rozpadaly mi sie w rekach.

Z tego wniosek ze z calego zestawu cokolwiek warta jest tylko mata.
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

Używam od 3 miesięcy linijki aluminiowej ( 3,50zł) i do dzić wycina proste linie, marcintosh o sprzęt trzeba dbać a nie piać że do ....
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Moze masz zgrabniejsze paluszki ;-)
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

a mzoe marcintosh to wielki napakowany człek o gigantycznych miesniach i on musi miec wszystko zrobione z tytanu...o!
;)
zartuje oczywiscie :) a do rossmana sie w takim razie przejde.... :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
dudus
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 03 2004, 10:54

ha:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dudus »

a może jak sie wycina to tylko po pierwszym piwie puzniej tylko sklejac? :roll:
Ostatnio zmieniony śr gru 08 2004, 11:51 przez dudus, łącznie zmieniany 1 raz.
OLFA Ostro tniemy
www.dudus.com.pl
Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

z czego to jest zrobione ?
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

aluminium należy do metali miękkich co oznacza, że łatwo na nim pozostawić zadziory i szybciej się wyciera....
Z linijek polecam linijki ze stali nierdzewnej z naniesioną podziałką co 0,5mm firmy Leniar
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
dudus
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 03 2004, 10:54

LENIAR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dudus »

leniar jest debest ale nie produkuja ze stali nierdzewnej ale ze stopu aluminum z dodatkiem czegos dla utwardzenia
sam mam ich komplet juz kilkanascie lat i sa praktycznie niezniszczalne pod jednym warunkiem aby ciac od nich to trzeba potrenowac np. pokreslic piorkiem i tuszek kilkadziesiad rysunkow technicznych i wowczas nie bedzie kolega po linijce ciol ale po tym co ma ciac

A JEDNA MA KILKA SZTUK W OFERCIE ZE STALI ZWRACAM HONOR :oops:
Ostatnio zmieniony śr gru 08 2004, 12:14 przez dudus, łącznie zmieniany 1 raz.
OLFA Ostro tniemy
www.dudus.com.pl
ODPOWIEDZ