Star 266 na początek

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 25 2004, 14:23

Star 266 na początek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soviet »

:-? jak w temacie oglądając na TVN-turbo pomyslałem sobie czy nieskołowaćby sobie takiego oto potworka :D nigdy nie sklejałem modelu kartonowego :-? ale obiło mi sie o uszy, oczy ze istnieje takowy model kartonowy :D i tu mam pare pytań całkowicie nowatorskich :D ile kosztuje takowy model i jezeli moglibyscie to podeslijcie mi jakies instrukcje jak sie skelja kartonowe modele a raczej jakim klejem :D i czy takie coś sie maluje :-? :?:
Ps. Przepraszam z góry ze nie uzyłem opcji szukaj ale nie wiem o co biega;/ nie znam języka fachowego etc. :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Model STAR 266 , został wydany przez wydawnictwo modelik . Model kosztuje okolo 35 zł. Więcej informacji na temat modelu znajdziesz tu
http://www.modelik.pl/index.php?show=mode_det&nr=200402

Co do samego sklejania ja używam kleju butapremu , cyjanopan , wikol, w zależności od części , a co do malowania z tego co wiem najlepsze farki są humbrola , ja używam jeszcze farbek pactry , ale tylko do mniejszych części , ponieważ pactra to farba akrylowa i może zniekształcać większe elementy.
Ale jak sam mówisz to bedzie twój pierwszy model , więc może na początek spróbować bez malowania tylko z retuszem .
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Star 266 nie jest z pewnością dobrym modelem dla początkującego... Radzę zacząć od czegoś łatwiejszego.
pozdrawiam
Piotr
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... ht=star266 tutaj jest relacja z budowy

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 25 2004, 14:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soviet »

wielkie dzienki za objasnienie co i jak :D a mam pytanko :-? czemu ten model niebyłby dla mnie dobry :?: co prawda mysle ze bedzie to mój pierwszy model kartonowy, ale w plastyku juz troszke sie bawiłem :D więc troszeczke praktyki, precyzji juz ma :oops: chyba ze modele kartonowe to całkiem inny świat :roll: a co do malowania :?: to trzeba malować cały model :?: czy tylko np. koła :-?
pozdrawiam
Soviet
marcinus12377
Posty: 52
Rejestracja: pt gru 24 2004, 13:11
Lokalizacja: Darłowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinus12377 »

Skoro jest to twój pierwszy model kartonowy spróbuj czegoś o wiele łatwiejszego, np. jakiejś budowli lub łatwego pojazdu. Star 266 jest o wiele za trudny dla początkującego, a nawet zawodowcowi może przysporzyć kłopotów.

Pozdrawiam. :D :D
Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 25 2004, 14:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soviet »

hmmm skoro mówicie ze to trudne;/ :roll: to moze macie racje i pierw kupie sobie cos łatwego :roll: moze jakieś propozycje :?: gdzieś kiedyś widziałem latarnie morskie :D co o tym powiecie :?:
pozdrawiam i wielkie dzięki za miłą pomoc
Soviet
marcinus12377
Posty: 52
Rejestracja: pt gru 24 2004, 13:11
Lokalizacja: Darłowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinus12377 »

Tak latarnie morskie są dobre na początek, jedną skleja się ok. 2-3 dni :D :D , ładnie wyglądaja na półce (mam kilka :) ).

Po latarniach możesz przejść na coś trudniejszego, np. 7TP lub coś podobnego, gdzie możesz już użyc wyobraźni. :D :D

Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 25 2004, 14:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soviet »

no to chyba kupie latarnię :D a jescze jedna sprawa :D jakie narzędzia będo mi potrzebne :D narazie dysponuję linijką ołówkiem nożyczkami i superglu :D (narzędzia jakie mam do modeli plastykowych chyba sie nienadadzą :-? )
pozdrawiam
Soviet
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

O narzędziach pisano już wielokrotnie, skorzystaj z funkcji "szukaj". Pamiętam, że np. Wujek Andrzej opisywał (ze zdjęciami) swoje podstawowe (takie naprawdę podstawowe) narzędzia... Nie pamiętam niestety, w jakim to było wątku. Zerknij także do działu ABC, tam też jest trochę o narzędziach. Podstawowe to:
- nożyczki
- metalowa linijka
- skalpel z ostrzem o małym kącie
- papier ścierny
- klej, ja używam Butaprenu, Ponalu (Patteksu), cyjanoakrylowego i BCG
- pędzelek do retuszowania
- farbki (polecam jakieś wodne)
- jakiś szpikulec czy inna igła
- pęsety
Poza tym przydaje się wiele innych, ale nie zaliczyłbym ich do podstawowych.
ODPOWIEDZ