Ferrari 360 Modena YELLOW !!! - relacja z budowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

joseph77

Ferrari 360 Modena YELLOW !!! - relacja z budowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Witajcie!
Oto moja pierwsza relacja ze sklejania modelu. Jak już kiedyś wspominałem jest to Ferrari 360 Modena Yellow version. Mam nadzieję, ze podołam i będzie z tego dużo frajdy. Trzymajcie kciuki, bo szykuję zajefajną niespodziankę na koniec. Pozdrawiam i na początek zdjęcie oryginału :cool:
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 13:25 przez joseph77, łącznie zmieniany 5 razy.
joseph77

Re: Ferrari 360 Modena YELLOW !!! - it's comming

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Na początek zdjęcie z wyprasek, już niedługo kolejne - sklejone.
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 13:36 przez joseph77, łącznie zmieniany 2 razy.
tiger'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tiger' »

To jest piękny model może i nie sklejałem go ale moi koledzy tak więc miałem dużo z nim do czynienia. Robisz go pewnie na żółto, ja proponował bym czarny tu jest ciekawy sposób: http://italianhorses.net/Tutorials/Perf ... /paint.htm - pokazuje perfekcyjne malowanie.
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Dzięki za propozycję - odwiedziłem te strone i są tan naprawde ciekawe propozycje kolorów - szczególnie czarny (jest piękny). Jednak chyba sie nie skusze. Boje sie zepsuć modelu. Za drogo mnie kosztował :) Może przy następnym poeksperymentujemy - się okaze. :)
Ostatnio zmieniony ndz mar 13 2005, 10:46 przez joseph77, łącznie zmieniany 1 raz.
joseph77

Silnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Silnik. Serce pojazdu - 8 cylindrów, 400 hp, 3.6 litra, max. 295km/h.
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 13:42 przez joseph77, łącznie zmieniany 1 raz.
Pixon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pixon »

Ale elegancki nie mogę się doczekać końcowego efektu. Kiedyś też było moim marzeniem skleić taki samochód ale on za dużo kosztuje więc wole zostac i od czasu do czasu skleić jakiś prosty model z kartonu
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Silnik już na miejscu, choć jeszcze nie w całości. c.d.n. :cool:
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 13:43 przez joseph77, łącznie zmieniany 2 razy.
tiger'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tiger' »

No idzie ci to dobrze :)
Tu zdjęcie silnika już sklejonego:
http://www.spc.org.uk/ferrari/i/tamiya-modena-008.jpg.
Ostatnio zmieniony czw mar 10 2005, 16:18 przez tiger', łącznie zmieniany 2 razy.
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Wiem, jak wygląda oryginał, ale proszę abyś nie uprzedzał faktów.
To ma być relacja z kolejnych etapów budowy a nie wstawianie już gotowych prac - samego mistrza modelarstwa.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 13:47 przez joseph77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Ostrożnie trzeba podchodzić do bezpośredniego linkowania fotografi z róznych stron. jeslisz masz, Tiger, zgodę tamtej witryny, to w porządku, jeśli nie, to podawaj tylko linka do strony.

Po drugie, skoro Joseph nie chce takich wtrąceń w swojej relacji, to trzeba uszanować jego wolę i usunąć poprzedni post.


Na koniec pytanie: czy karoseria pozostanie taka jak w pudełku, czy sam ją malujesz, chocież trochę?

gulus szukający modelu "cywilnego" Hyundaja
ODPOWIEDZ