Relacja z budowy makiety budynku

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

BigMac

Relacja z budowy makiety budynku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BigMac »

Witam, jako temat pracy dyplomowej musze wykonac makiete budynku szkoly postanowilem na bierzaco robic zdjecia i dokumentowac postep pracy na tym wlasnie Forum. Co jakis czas bede dodawal nowe fotki proszac tym samym o uwagi i wszelkie porady zwiazane z budową makiety. Pozdrawiam! ;-) Krytyka mile widziana... Zaczynamy:
Awatar użytkownika
#$@Marcin@$#
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 14 2004, 15:18
Lokalizacja: Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: #$@Marcin@$# »

Zapowiada się coś fajnego ;-) ;-)
BigMac

Fotki CD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BigMac »

Tutaj szkielet wstępnie oklejony tekturką. Obecnie jestem na etapie wykonywania okienek, troche robota żmudna pewnie dlatego ze nie ma szybkich efektów i postępu w pracy. Za kilka dni podeślę zdjęcia elewacji z okienkami ;-)
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

może zostaw jedną ścianę nieobklejoną ?
aż szkoda zakrywać misterną konstrukcję z listewek !
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
BigMac

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BigMac »

tez o tym myslalem ale niestety ma to byc w miare dobra kopia, nie bedzie widac wlozonej w to pracy, ale moze bedzie jakis tzw. "efekt koncowy" (...)
Rogal
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 17 2004, 23:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rogal »

Ciekawy temat, z tego co pamiętam to niewiele budynków zostało zaprezentowanych na tym forum. Ja bym radził Ci zrobić zdejmowany dach. Jak się domyslam kończysz szkołę budowlaną (ja też taką kończyłem) więc zdejmowany dach będzie okazją do zaprezentowania szczegółów konstrukcji dachu, jak np. połączenie krokwi, jętek czy tez jeszcze innych elemwntów. Bedziesz mógł dzięki temu zaprezentowac wnętrze budynku, grubość ścian działowych, słupów, belek, podciągów...to by było coś ;-)
Awatar użytkownika
JAH
Posty: 216
Rejestracja: pn mar 10 2003, 10:01
Lokalizacja: Lubliniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JAH »

Nom fajna robota, pozdro dla budowlańców.
Ja swoją makietą obronime prace na wysokim poziomie <lol>

Wiesz jak sobie tak przypomne te moje nieprzespane noce, dłubanina do 4 nad ranem to...
.... aż czasami mam ochote raz jeszcze zrobić coś takiego.

Jakie to to ma mieć gabaryty po sklejeniu??

Pozdro

:twisted: :twisted: :twisted:
"Nie śmierć rozdziela ludzi, lecz brak miłości"
BigMac

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BigMac »

Szer. 50cm Wys. 26cm Gł. 33cm. z tym zdejmowanym dachem byloby git, no ale czasu na pewno mi juz na to nie starczy mam jeszcze mature..... ;-( Szczerze to wole dlubac nawet do 5 rano niz uczyc sie jakiegos syfu na mature. A tak na marginesie dodam ze buduje modele latajace RC typu FUN FLY, F1A, wczesniej motoszybowce, szybowce - fajna sprawa jak cos co narysujesz zbudujesz zacznya latac i jest posłuszne ;-)
Awatar użytkownika
borsuk
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 14 2004, 23:25
Lokalizacja: Myślenice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: borsuk »

No, no... konstrukcja zwala z nóg. Naprawdę szkoda, że nie będzie widoczna. Poza tym fachowarobota.
Przy okazji chciał bym dodać, że też uczęszczam do technikum budowlanego. Moim zamierzeniem było wykonać właśnie coś takiego jako prace końcową. Jednakże z tego co mi aktualnie wiadomo końcowe zdawki będą w przyszłości wyglądać niego inaczej :(
W stoczni ORP "Orzeł"
BigMac

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BigMac »

Wlaśnie odebrałem przesyłkę od firmy Hulacki.... Zamowilem posypke, drzewko, i 3 latarnie drogowe. Z drzewka wysypala sie "tona" szwamki no i jest jakies na opak rosnace wiec trzeba bedzie drzewo jakos przerobic, na latarnie trzeba uwazac bo sa bardzo delikatne, czesci sie same odklejają, a posypki trawki wcale w paczce nie bylo a na rachunku niestety jest.... ;-( skazowali 40zł. Ostatni raz kupowalem takie gadżety nie ma sensu jak teraz na to dzwewko patrze.
ODPOWIEDZ